امام‌جمعه قزوین گفت: برخی پس از گلایه‌های رهبری در خصوص پرداختن بیش از نیاز به زبان انگلیسی، موضع‌گیری و از زبان انگلیسی تعریف و تمجید کرده‌اند؛ این اقدام تغییر هویت را در پی داشته و بستر ساز نفوذ می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی (ع) برگزار می‌شود، با بیان این‌که ما امروز به تهاجم فرهنگی دشمن با رویکرد تغییر هویت مبتلا هستیم، اظهار کرد: امریکا و استکبار تلاش می‌کنند ما را از هویت خودمان جدا کنند و پیش از انقلاب هم همین هدف را دنبال می‌کردند و شاه را مأمور کرده بودند تا مبدأ تاریخ را تغییر دهد.

وی ادامه داد: تغییر تاریخ از هجری که نام پیامبر (ص)، نزول قرآن، دین و ائمه اطهار (ع) از آن متبادر می‌شود به تاریخ شاهنشاهی، دارای پیام‌هایی بود و در آن می‌خواستند مردم را به دوران جاهلیت قبل از اسلام که بت‌پرستی، آتش‌پرستی و خرافات از جمله آن‌ها بود، بازگردانند و برای تحقق اهداف شومشان سرمایه‌گذاری بسیاری کردند اما امام خمینی (ره) در مقابل این جریان ایستاد و با انقلاب همه نقشه‌های آن‌ها را بر هم زد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: امروز هم امریکایی‌ها با ایادی خود در ایران که همانند شاه شناخته شده نیستند، بحث زبان انگلیسی را مطرح می‌کنند. رهبری بارها فرموده‌اند ما مخالف یادگیری زبان نیستیم و در حدی که ضرورت دارد ایرادی ندارد اما زبان‌های دیگر هم زبان علم هستند و نباید به آن‌ها بی‌اعتنایی کرد و زبان فارسی هم تحقیر شود و باید زبان فارسی و زبان قرآنی هم جایگاه محکمی داشته باشند.

امام‌جمعه قزوین گفت: برخی پس از گلایه‌های رهبری در خصوص پرداختن بیش از نیاز به زبان انگلیسی، موضع‌گیری و از زبان انگلیسی تعریف و تمجید کرده‌اند؛ این همان نفاق، حمایت از کفر و بسترسازی تهاجم فرهنگی و نفوذ است.

این غلط است که عده‌ای کشته و مرده زبان انگلیسی شده‌اند

وی اضافه کرد: مردم زبان انگلیسی را در حد نیاز یاد می‌گیرند اما این‌که شما کشته و مرده زبان انگلیسی شده‌اید، بسیار غلط است و قرآن و دین ما نمی‌خواهد دشمن بر ما سلطه پیدا کند و هر کسی بخواهد با هر روشی سلطه و نفوذ دشمن را فراهم کند، کار غلطی می‌کند و باید از این کار دست بکشد.

آیت‌الله عابدینی با بیان این‌که دشمن در تغییر تاریخ هجری سرش به سنگ خورد، یاد آور شد: تغییر لباس و پوشش، فرهنگ عفاف و حجاب، تغییر خط و زبان در کشور ما به شکست انجامیده اما دشمن همچنان به تغییر خط و زبان امید دارد و باید نشان دهیم که دشمنان هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند و ملت مؤمن، انقلابی، همراه با رهبری، دلداده ائمه و قرآن با قدرت در مقابل آن‌ها ایستادگی خواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: در جنگ اراده‌ها یقین داریم که اراده خدا پیروز خواهد شد و این پیروزی ودعده الهی است.

وی به فرارسیدن سالروز آغاز سفر امام حسین (ع) از مدینه به کربلا هم اشاره و اظهار کرد: پیش از آغاز سفر امام حسین (ع) اتفاقاتی افتاد که مهم‌ترین آن مرگ معاویه و نامه دستگاه بنی‌امیه به سراسر کشور برای بیعت با یزید بود.

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: برای گرفتن بیعت از امام حسین (ع) دستگاه حکومتی نامه‌ای را به مدینه فرستاد و حاکم مدینه برای گرفتن بیعت از امام مأمور شد. امام همان که فرستاده حاکم را دید فرمود که من می‌دانم معاویه مرده است و سپس به دستگاه حکومتی رفت و در جواب حاکم مدینه که از ایشان بیعت می‌خواست فرمود که شما از من در میان مردم و روز روشن بیعت بگیرید که با این طرح امام مخالفت شد.

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: امام در پاسخ به حاکم مدینه فرمودند: ما خاندان پیغمبر هستیم که بت‌پرستی، شرک و ظلم را برچیدیم، جبرئیل در خانه ما رفت و آمد داشت، قرآن و وحی در خانه ما نازل شد و مقابل ما کسی است که شراب می‌خورد، ظلم می‌کند، اهل فسق و فجور است و خون مردم را به ناحق می‌ریزد و همه کسانی که شباهتی در ایمان و عقیده به من دارند با هر کسی که به یزید شباهت دارد، دست بیعت نخواهد داد.

وی گفت: امام حسین (ع) وصیت نامه‌ای را نوشت و شهادتین گفتند و فرمودند من تصمیم ندارم برای هوا و هوس قیام کنم، بلکه برای اصلاح امورات امت جدم از فسادهای یزیدیان قیام و اراده کرده‌ام.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار