دکتر میزانی

کدخبر: 174

دکتر میزانی در گفتگویی اختصاصی، 9 دی را پایانی بر ماجراجویی های استکبار در فتنه 88 دانست

ریاست دانشگاه پیام نور قزوین در مصاحبه اختصاصی با  قزوین خبر ضمن  تشریح وقایع پس از انتخابات 88 ، از 9 دی بعنوان روز سرنوشت ساز و یوم الله یاد کرد و ادامه داد : 9 دی را می توان نقطه عطفی در مسیر پرفراز و نشیب و پر افتخار نظام اسلامی دانست ؛ البته محدود کردن وقایع 88 به دعوای جناحی ، اختلاف میان دو نامزد انتخاباتی و حتی محدود کردن به همان برهه زمانی ساده انگاری است و معتقدم برنامه طراحی شده چندین ساله در پشت این حوادث بوده است.

استکبار هم که ایران را تنها کشور ایستاده در برابر نظام سلطه می بیند ، در فضای بوجود آمده بدنبال آن بود تا محصولش را بهره برداری کند ، از این رو با همه توانش وارد این میدان شده بود. استکباری که راه های مختلف ضربه زدن به این نظام را آزموده بود از جمله ترور شخصیت های نظام ، آتش افروزی در جنگ تحمیلی و ... این بار نیز آمده بود تا شیوه ای متفاوت را بیازماید.

دکتر فرهنگ میزانی در ادامه با اشاره به ورود استکبار با جنگ نرم افزود : در میدان جنگ نرم و در عرصه های مختلف فرهنگی - رسانه ای نیز بر روی جوانان ، بویژه دانشجویان حساب کرده بودند که با بصیرت آنان و مدد روشنگری های مقام معظم رهبری - که از دانشجویان تعبیر به افسران و از اساتید بعنوان فرماندهان جنگ نرم یاد می کردند -  تیرشان به سنگ خورد.

شاید سرباز وظیفه راهبری ویژه ای نداشته باشد ولی افسر باید علاوه بر بصیر بودن بتواند در مواقع اضطرار عده ای را که از او حرف شنوی دارند را راهبری کند و  همچنین فرماند ه هایی که در راس مبارز با این هجمه ها قرار دارند.

وی ادامه داد : با پیشینه گفته شده در وقایع 88 ، کیان نظام مورد تهدید قرار گرفته بود. مردم با بصیرتی که به خرج دادند در 9 دی آمدند و پرونده قائله را بستند تا اجازه بهره برداری های بیشتر به افرادی که میخواستند از فضای ایجاد شده منافعی کسب کنند را ندهند.

تجربه حاصل از آن حوادث در دانشگاه ها فضایی را ایجاد کرد تا امکان بازگشت به آن روزها به برکت بصیرت افزایی دانشجویان وجود نداشته باشد.

میزانی در پاسخ به سوال خسارات اجتماعی حوادث پس از انتخابات گفت : یکی از مهمترین پیامدهای منفی فتنه که در برگیرنده کل جامعه بود، برانگیخته شدن طمع دشمن . دشمنی که پس از آزمودن راه های مختلف و عدم موفقیت در آنها احساس کرد ، فضایی که سالها بدنبالش بوده حالا ایجاد شده است و می تواند پایه های این نظام را بلرزاند. البته این خیال باطل تا حدی بلحاظ مادی و معنوی خساراتی را به مردم وارد کرد که از نمونه های آن می توان به تشدید تحریم ها اشاره کرد.

همچنین خدشه دار شدن وجهه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، نظامی که بلحاظ دموکراسی بی نظیر است و بطور متوسط یک انتخابات در سال را برگزار می کند، ضمن اینکه صهیونیست دارای یک امپریالیست پرنفوذ در فضای رسانه دنیاست تا خبرها را هر طور که خودش بخواهد ارائه دهد.

و اما در کنار این خسارات ، 9 دی یکی از برکاتی بود که بخش عمده ای از این خسارات را جبران کرد و چون همه مردم آمده بودند خط بطلانی کشیده شد بر تبلیغاتی که در دنیا توسط این رسانه ها منتشر شده بود.

رییس دانشگاه پیام نور همچنین در پاسخ به سوال نقش دانشجویان در حماسه سازی گفت : تاثیر و مرجع بودن دانشجو باعث شده است تا مورد طمع جناح های سیاسی قرار بگیرد و با دقت خروجی ها رصد شده تا ببینند چه تصمیمی گرفته می شود. البته به فرموده مقام معظم رهبری« دانشگاه نباید در موارد سیاسی منفعل باشد و از سوی دیگر نیز نباید جولانگاه سیاسی عده ای شود».

در زمان فتنه تلاش هایی صورت می گرفت تا بتوانند با استفاده از احساسات و شور دانشجویان در ملتهب کردن فضای دانشگاه بهره ببرند و شاید در مواردی و در یک مدت محدود این اتفاق افتاد ولی دانشگاهیان ما کارنامه قابل قبولی از خود بجای گذاشتند و دوشا دوش مردم با بصیرتی بالا فضا را مدیریت کردند.

میزانی پیام 9 دی به جهانیان را نیز بر شمرد و افزود : دنیا فهمید ملت ایران در مورد آرمان هایش کوتاه نمی آید هر چند که مسائل اجتماعی و اقتصادی فشارهایی را تحمیل نماید. ملت ایران ثابت کرد در برابر مقدسات با هیچ احدی شوخی ندارد. ثابت کرد تحمل اهانت به عاشورا ، امام حسین و شعائر دینی را ندارد ؛ ثابت کرد که اجازه دخالت بیگانگان را نمی دهد و در نهایت ثابت کرد هرج و مرج و ناامنی را بر نمی تابد. پس 9 دی خط قرمزهای نظام، رهبری و مردم را نشان داد.

ایشان در پاسخ به این سوال که «آیا ریشه فتنه در 9 دی خشکانده شد؟ نیز پاسخ داد : فتنه هیچگاه تمام نمی شود و استکبار بدنبال رسیدن به مهمترین خواسته خود که همانا ضربه به نظام اسلامی است هر روز راه های جدیدی را امتحان می کند. آتش زیر خاکستر بهترین تشبیهی است که برای این روزها می توان نام برد و تنها راه مقابله با چنین حربه هایی بصیرت افزایی است که با سکان داری و هدایت مقام معظم رهبری به این مهم دست می یابیم.

ارسال نظرات

آخرین اخبار