مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه

کدخبر: 165

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در مسجد امام خمینی قزوین گفت: سه عامل رمز ماندگاری نظام و انقلاب است، نخست کفایت و جامعیت و لیاقت رهبری، دوم بصیرت و حضور مردم در صحنه و مردم از خواص بی بصیرت و بزدل راه خود را جدا و اعلام برائت کردند.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر به نقل از صبح قزوین، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور به مناسبت بزرگداشت حماسه ۹ دی، امشب(دوشنبه) در مسجد امام خمینی(ره) غیاث آباد شهر قزوین اظهار داشت:

روز ۹ دی یوم الله انقلاب است و دست خدا در این حماسه به خوبی دیده شد، زیرا افرادی که از ابتدای انقلاب با آن مشکل داشتند به میدان آمده و عقده گشایی کردند.

مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه کل کشور در ادامه افزود: سه عامل رمز ماندگاری نظام و انقلاب است، نخست کفایت و جامعیت و لیاقت رهبری، دوم بصیرت و حضور مردم در صحنه و مردم از خواص بی بصیرت و بزدل راه خود را جدا و اعلام برائت کردند.

این کارشناس سیاسی با بیان این‌که امام راحل محرم و صفر را عامل زنده نگه داشتن اسلام می‌دانست گفت: معتقدم محرم و صفر انقلاب ما ۹ دی ماه است که باید هر سال آن را زنده نگه داشت، بصیرتی که در ۹ دی ملت ایران خلق کرد شبیه بصیرت شهید مطهری است زیرا این شهید بزرگوار منافقین را خوب شناخته بود و حال و گذشته افراد نمی‌توانست او را فریب دهد و عملکرد امروز آنها را ملاک قرار می‌داد.

وی ادامه داد: از شروع پیروزی انقلاب تا به امروز دو جریان اصیل انقلاب و جریان رودرروی انقلاب، روبروی هم قرار گرفتند.

مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور با بیان این‌که جریان رودرروی انقلاب به صورت پنهان و آشکار وارد میدان انقلاب شد اذعان داشت: این گروه از پشت به انقلاب خنجر زدند و عده ای از این افراد در همان ابتدای انقلاب چهره واقعی شان مشخص شد و برخی هم در مدت زمان طولانی نقاب از چهره شان کنار رفت.

وی تصریح کرد: علت اصلی فاصله گرفتن برخی خواص از جریان اصیل انقلاب و رهبری و مردم تفاوت جنس آنها با مردم است که البته این موضوع به راحتی قابل تشخیص نبوده و نیازمند یک بزنگاه برای به نمایش درآمدن چهره واقعی و منافقانه آنها است.

ذوالنوری با بیان اینکه در طول انقلاب با ریزش‌های انقلابی زیادی روبرو بوده ایم ابراز داشت: انقلاب ما از شروعش با چالش جلو آمده است و امام و جایگاه ولایت مظلوم بوده؛ اما عشق به انقلاب در بطن و بین مردم نهادینه شده است، در سال ۸۸ فتنه از ضد انقلاب و خارج از کشور به طور ناگهانی متولد نشد بلکه از درون نظام پرورش یافته است.

وی اضافه کرد: از ده ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم استکبار جهانی به شکل دهی فتنه با شعار تقلب روی آوردند و به پیاده کردن ایده انقلاب مخملی در ایران اسلام مشغول شدند، نمونه آن بهانه ایجاد کمیته صیانت آرا بود که روی ایجاد آن اصرار فراوانی داشتند.

این کارشناس سیاسی قوام و بقای نظام سیاسی را وابسته به سرمایه ملی هر کشوری دانست و عنوان کرد: سرمایه ملی ایران اعتماد ملی و عمومی و اعتبار ملی و عمومی است، یعنی اعتباری که نظام در بین مردم دارد و اعتمادی که مردم به نظام دارند؛ بنابراین هدف از ایجاد کمیته صیانت از آرا یعنی هدف قرار دادن قوام و سرمایه ملی کشور که به فرموده رهبری گناهی نابخشودنی است.

وی افزود: در هشت ماهی که فتنه در کشور برقرار کرده بودند مملکت از نظر اقتصادی تعطیل شد و هیئت های اقتصادی در ایران حاضر نشدند؛ در این بین برای حمایت از فتنه گران آمریکایی‌ها وارد میدان شده و با تشدید تحریم‌ها تورم و بیکاری و معضلات اقتصادی را افزایش دادند.

مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور ریشه تشدید تحریم‌ها را در شکل گیری فتنه سال ۸۸ دانست و گفت: فتنه گران با حمایت‌های خارجی در جامعه بین الملل آبروی نظام را بردند و اعتبار بیرونی ایران را خدشه دار کردند و خوراک رسانه‌ها را فراهم آوردند با این شرایط چرا باید این فتنه گران با حر مقایسه شوند؟

وی تصریح کرد: سران فتنه در حال حاضر هم در حال کارکردن علیه نظام هستند چرا آقای رئیس جمهور در نظام آموزش عالی از اشخاصی استفاده می‌کند که حضور در فتنه را در کارنامه آنها دیده می‌شود؟

ذوالنوری با بیان این‌که رییس جمهور منتقدان خود را مورد توهین قرار می‌دهد اظهار داشت: آقای روحانی به منطق و شعور مردم توهین کرده است، اگر وی یک دهم شدت عملی که علیه داخلی‌ها استفاده می‌کند برای عناصر خارجی به کار ببرد خیلی منطقی تر خواهد بود، چرا باید توانمندی‌های نظام را در جلوه بین المللی تخریب کنیم؟

وی در پایان گفت: امروز فتنه از مسیر دیگری هدایت می‌شود قوه قضاییه سران فتنه را محصور نکرده است بلکه با اکثریت رای شورای امنیت محصور شدند و این از قوانین نظام است؛ چرا در این خصوص رئیس جمهور توپ را در زمین دولت می‌اندازد؟ سران فتنه حاضر به اظهار ندامت نیستند، زیرا همه رسانه ها و دولت‌های اروپایی با حمایت از فتنه گران مقابل نظام و ملت ایران ایستادند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار