رئیس سابق حراست دانشگاه امام خمینی

کدخبر: 1630

رئیس سابق حراست دانشگاه بین المللی از وضعیت این دانشگاه سخن گفت که گزارش پیش رو بخش اول این اظهارات است.

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) که بزرگترین دانشگاه در استان قزوین است در مساحتی به وسعت 100 هکتار قرار دارد و حدود 25 سال است که از سراسر ایران و از چند کشور خارجی دانشجو می پذیرد.

 جای آن دارد که مردم قزوین از جریانات داخلی آنهم اطلاعاتی داشته باشند.

این دانشگاه بعد از دانشگاه امیر کبیر تهران، سیاسی ترین دانشگاه کشور است ، در مدت 25 سال بیش از 10 نفر بر آن ریاست کرده اند که متوسط مدیریت آنها تقریبا 3 سال  میشود. یکی از آنها که نسبت به دیگران بیشتر خدمت کرد دکتر غفوری بود که سهم ایشان هم کمتر از سه سال شد.

عامل اصلی این تغییرات سریع این است که مدیریت ها دستخوش جریانات سیاسی است. اصولا مدیرانی که وابسته به جریانات سیاسی می باشند در تصمیم گیری استقلال کمتری دارند و زیر مجموعه آنها بیشتر از آنکه متعهد باشند، متملق می شوند و این نوع مدیریت با مدیریت جهادی که مورد نظر مقام رهبری است مغایرت دارد.

از حوادث تاسف بار این دانشگاه فتنه سال 88 است که به اتهام واهی تقلب در انتخابات خردادماه عده ای دانشگاه را به آشوب کشیدند. کاری کردند که فقط از دست داعش بر می آید. سه چهار نفر از استادها که امروز خود را اصلاح طلب معرفی می کنند ، گروهی را تحریک کردند تا به جلسات امتحان دانشجویان حمله کنند، در حضور استاد ،اوراق امتحانی را به زور از  آنها گرفته پاره کردند و امتحانات را بهم ریختند.

بعد از بهم زدن امتحانات ، راهی بیرون دانشگاه شدند که قرار بود کنار کانال آب با گروهی از دانشگاه آزاد به شهر بریزند و شهر را هم به آشوب بکشند که با پلیس روبرو شدند. البته آن دو نفر استاد که رفیق نیمه راه بودند، دانشجویان را تنها گذاشته ، از معرکه گریختند.

خدا می داند که اگر تدبیر حراست نبود و به موقع دانشجویان را وارد خوابگاه نمی کرد چه فاجعه ای پیش می آمد.

کافی است به چند شعار آنها توجه شود تا عمق فتنه معلوم گردد ، یکی از شعارها این بود نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی، یعنی حذف واژه اسلامی که مسلمین صدها سال برای آن تلاش کرده اند و هزاران شهید داده اند.

البته این اتفاقی نبوده، بلکه نتیجه ائتلاف همان دو سه استاد آشوبگر با گروهی لائیک که مدیرشان یک توده ای بد نام است بود، شعار دیگری علیه رهبر عزیزمان بوده که قلم از نوشتن آن شکسته باد.

حالا مردم قزوین ، گمان می کنند آن فتنه گران در کجای دانشگاه هستند و آن دو سه استاد چه می کنند؟ یکی از آنها به جرم فساد اخلاقی از دانشگاه اخراج شد.

اما آن دو نفر دیگر هم اکنون در تصمیم گیرهای دانشگاه و حتی استان، در اتاق فکر مشغول تفکرند که تغییر استاندار بومی یکی از اقدامات آنها بود. یک استاندار یا فرماندار غیر بومی خیلی همت کند بعد از یکسال اسم خیابانهای شهر را یاد می گیرد.

ای کاش مردم قزوین کمی از اتحاد مردم زنجان را داشته، تا اینگونه به آنها بی احترامی نشود؛ یعنی در تمام استان قزوین یک نفر نبود که استاندار شود. اینها که حرف از مردم می زنند و از مردم رای می خواهند آیا این احترام به مردم است؟

مثلا یکی از شهر غربت می آید و می خواهد نماینده مردم در مجلس شود در حالیکه نه مردم او را می شناسند و نه او مردم را می شناسد.

اگر هم  مجلس برود ، می شود سخنگویی یک جریان سیاسی.

می دانید که همان حزب و سازمانی که غائله 88 را بپا کردند عده کثیری را به نامزد شدن ترغیب نموده اند. بعضی از آنها می دانند که بد سابقه اند و رد صلاحیت می شوند ولی آنها دو هدف دارند یا به مجلس می روند یا به مقصد می رسند. یعنی عده ای را ناراضی کرده اند و این هنر آنهاست که هنر هشتم است و چاره آن نهم دی است. اکنون دیگهای انتخابات را روی اجاق نهاده و بشقاب های یک بار مصرف را چیده اند، دولت قبل که یک مشایی داشت آنگونه عمل کرد . الان که در هر وزارت خانه ای مشائیون خط مشی می هند چه شود؟

امریکا همان آمریکایی 40 سال پیش است همان شیطان بزرگ است . آمریکا هرگز انقلابی نمی شود ولی متاسفانه بعضی انقلابی ها آمریکایی شده اند . درست است که یک مو از خرس کندن غنیمت است اما باید دانست که این خرس وحشی و نااعتماد است.

امام خمینی (ره) وصیت کرده است که: چه من  بین شما باشم و چه نباشم نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

این مدعیان اصلاحات که اندکی از آنها دلسوزند؛ اکثرا فرصت طلب، شهرت طلب، قدرت طلب، ثروت طلب و خلاصه اینکه دارای فرهنگ اشرافی هستند.

اینکه چندی پیش در جلسه پرسش و پاسخ ریاست دانشگاه گفت: من اطلاح طلب نیستم درست گفت، چون آنها را می شناسد می داند که مدعیان اصلاحات چگونه مدیران را محاصره می کنند. آنها حزبی اند و تاریخ نشان داده است که بدترین نوع دیکتاتوری، دیکتاتوری حزبی است. تازگی، بزرگی گفته است که ما باید خود را بدهکار امام و بیت امام بدانیم ، گویی ایشان به قرآن توجه نداشته که هیچکدام از پیامبران از مردم چیزی طلب نکردند، فقط پیامبر اسلام (ص) "مودت فی القربی" را خواسته است. کی حضرت امام (ره) خود را طلبکار می دانست؟؟؟

خلاصه این حق مردم محترم قزوین است که بدانند دانشگاهی که به نام حضرت امام است چه کسانی برای آن تصمیم می گیرند و اگر بیش از این غفلت شود صبحی از خواب بیدار میشوند و می بینید که درختان پسته را کنده اند و جای آن درخت ها را کاج کاشته اند  که فقط خودشان در سایه آن بنشینند.

والسلام علی من التبع الهدی

ادامه دارد

رییس سابق حراست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار