رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در قزوین:

کدخبر: 1581

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: پیروزی انقلاب اسلامی بر سه رکن اصلی مکتب، رهبری و مردم استوار است و همین موضوع سبب شده تاکنون این نظام با اقتدار هم‌چنان سرپا بماند.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی پیش از ظهر امروز در جمع مردم ولایتمدار استان قزوین در صحن مطهر امامزاده حسین(ع) اظهار داشت: تقاضا می‌کنم مردم تاریخ مشروطه و معاصر را  مطالعه کنند چرا که تاریخ روشن است و همانند یک آینه روشنگر همه چیز است.

وی با اشاره به اینکه در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت ایران یک دولت دست‌نشانده و یکی از دوستان نزدیک کشور آمریکا بوده است بیان کرد: با مطالعه تاریخ توسط مردم سیاست‌های دوگانه همیشگی آمریکا برای مردم مشخص شده و بینش آنها در این زمینه افزایش می‌یابد.

اکرمی با بیان اینکه با مطالعه تاریخ می‌توان علل بدبختی‌ها، شکست یا پیروزی و کامیابی‌های دولت‌های مختلف را فهمید، تصریح کرد: با مطالعه تاریخ‌های مهمی همچون 28 مردادماه سال 32، 15 خردادماه سال 42، 17 شهریور و تاریخ 12 و 22 بهمن‌ماه سال 57 می‌توان به حقایق زیادی پی برد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به پشتوانه سه رکن اصلی شکل گرفته و تاکنون استوار است، عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بر سه رکن اصلی مکتب، رهبری و مردم استوار است و همین موضوع سبب شده تاکنون این نظام با اقتدار همچنان سرپا بماند.

وی اظهار داشت: شاه وابسته ایران در تاریخ 26 دی‌ماه 57 با چشم گریان از ایران رفت چرا که  محمدرضا و پدرش هر دو دست‌نشانده و مهره آمریکا بوده‌اند و مردم نیز به این موضوع پی برده و دیگر جایی برای آنها در کشور نبود.

اکرمی با اشاره به اینکه کارتر در کتاب خود پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 را معجزه دانسته است، عنوان کرد: این معجزه به پشتوانه امام خمینی(ره) رهبر آن وقت، مکتب (قرآن و نهج‌البلاغه) و مردم به وقوع پیوسته است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب و اسلام در مدت 37 ساله حیات انقلاب اسلامی از هیج‌گونه توطئه و کودتایی فروگذار نکرده‌اند بیان کرد: مردم شریف ایران این توطئه‌ها را متحمل کرده و امروز در تحریم‌ها سربلند شده است.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار