فاطمه محمد بیگی:

کدخبر: 1557

ظرفیت ها و قابلیت های علمی، پژوهشی این دانشگاه باید در جهت تبدیل این دانشگاه به قطب علمی منطقه به کار گرفته شوند.

دکتر فاطمه محمدبیگی در گفت و گو با قزوین خبر ضمن تاکید بر ظرفیت بالای دانشگاه بین المللی امام خمینی اظهار داشت:ظرفیت ها و قابلیت های علمی، پژوهشی این دانشگاه باید در جهت تبدیل این دانشگاه به قطب علمی منطقه به کار گرفته شوند.

دبیر انجمن پزشکان استان قزوین اذعان داشت: این دانشگاه با بروز استعدادها و توانمندی های خود باید مطابق با فرموده ی رهبر انقلاب از نظام و کشورمان در دنیا آبرو داری کند.

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی قزوین باشاره به این مطلب که دانشگاه امام خمینی سهم عمده ای در نخبه پروری و اشاعه ی علم و فرهنگ در جامعه داشته است ابراز داشت:متاسفانه این دانشگاه علیرغم برخورداری از تراز بالای علمی هنوز نتوانسته به جایگاه متناسب با شان خود دست بیابد.

محمد بیگی همچنین ایجاد زمینه ای برای استقرار نخبگان علمی در استان، تدوین برنامه هایی در راستای جذب دانش آموختگان قزوینی در خود استان، استعداد پروری و ایجاد زمینه های آموزشی برای بالندگی نوابغ و فراهم آوردن زمینه ی استقبال از طرح های علمی، تحقیقاتی دانشجویان را از برنامه های خود در استان دانست.

عضو کمیته جمعیت استانداری قزوین تصریح کرد: استان قزوین با برخورداری از مراکز بسیار زیاد فرهنگی و دانشگاهی، حکم چهار راه علمی کشور را دارد و هرسال هزاران دانشجو برای تحصیل به قزوین آمدو شد دارند و خود استان در بهره مندی از این میزان نیروی علمی که برای کشور تولید می کند، باید سهم به مراتب بیشتری داشته باشد.

وی در پایان به لزوم ایجاد نهادهای دانشجویی بین دانشگاه و بازار کار تاکید کرد و گفت:دانشگاه بین المللی امام خمینی به عنوان یکی از ارکان اصلی علمی در استان باید طلایه دار ایجاد این نهادها باشد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار