جهانبخشی

کدخبر: 1555

در تمام انتخاب های خود به دنبال بهترین گزینه برای انتخاب هستند؛ اما آن چیزی که باعث تفاوت و اختلاف در گزینه منتخب می شود این است که تعریف انسان ها از احسن، اصلح، افضل، عزت و... متفاوت است

به گزارش سرویس سیاسی قزوین‌خبر؛

«الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ» (سوره زمر/آیه 18)

همه ی انسان ها به دنبال کمال اند و هرچیزی که آنها را به کمال برساند دوست دارند. و همیشه بین حَسَن و احسن، به دنبال احسن هستند و دوستدار عزّت و متنفّر از ذلّت اند و هرچیزی که عزّت آنها را خدشه دارکند.

در تمام انتخاب های خود به دنبال بهترین گزینه برای انتخاب هستند؛ اما آن چیزی که باعث تفاوت و اختلاف در گزینه منتخب می شود این است که تعریف انسان ها از احسن، اصلح، افضل، عزت و... متفاوت است. مثلا کسانی مانند حضرت علی(علیه السلام) و حضرت فاطمه‌ی زهرا(سلام الله علیها) با طناب به سمت مسجد کشیده شدن و سیلی خوردن در کوچه و بالارفتن سر از نیزه ها و دیدن جگر برادر در تَشت را عزّت می دانند و در مقابل عدّه‌ای نااهل آن را ذلّت می پندارند.

یا در عصرکنونی یک عدّه عزّت را در این می دانند که با ابرقدرت های ظالمِ‌کودک‌کش رابطه داشته باشند و با آنها نشست و برخاست کنند، پس آنها در انتخابات به دنبال کسی هستند با همین طرز فکر، که تعریفش از عزّت و ذلّت چنین باشد.

اما عدّه ای دیگر اینگونه زندگی کردن را عین ذلّت می دانند و حاضر هستند که دشوار ترین شرایط را تحمّل کنند؛ اما تن به این ذلّت ها ندهند.

اگر کسی دنبال حق و حقیقت باشد و عزّت الهی و اسلامی را بخواهد، فرمایشات و راهکارهای قرآن عزیز و ائمه‌ی معصومین(علیهم السلام) و نائب حضرت ولی‌عصر(عج)، که همه یک حقیقت را با بیان های مختلف تبیین می کنند، هیچ نقطه و نکته مبهم و گنگی برایش باقی نمی ماند که نتواند گزینه «احسن» را انتخاب کند، بازهم می گویم اگر به دنبال حقیقت الهی باشد نه حقایق کذایی شهوانی و نفسانی و در یک کلمه «شیطانی»

اگر قرآن کریم طبق آیه ی شریفه 18 سوره زمر، «مهتدین» و « أُوْلُوا الْأَلْبَابِ » را کسانی می داند که « یَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ » هستند، قطعا مصادیق « أَحْسَنَهُ » کسانی نیستند که حامی و محبّ کفر هستند و آنها را در آغوش گرفته، با آنها دست می دهند و "قدم زنان می خندند" و با آنها پیوند تحکیم روابط می بندند و "با اهل و عیال شان در روز عزای سرور و سالار شهیدان به خیابان ها می ریزند و آرامش و امنیت عمومی را مختل می کنند".

با وعده های دروغین به دنبال منافع خود و حزبشان هستند و بسیاری از پیمان های خود با امام و نظام را فراموش کرده اند؛ اگر انسان بِماهُو انسان هیچ اصلی از اصول دین را قبول نداشته باشد و منکر خدا و رسولش باشد با فطرت و وجدان خودش که خداوند فرموده اند « فِطْرَةَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا» (سوره روم، آیه30) حق را در ته قلب خودش می یابد هرچند در ظاهر آن را کتمان کند. امیدوارم اگر دین را نمی فهمیم یا در دینمان استوار نیستیم، حداقل آزاده باشیم و آزادانه فکر و به تبع آن عمل کنیم، ان شاءالله...

گفتم که الف گفت دگر گفتم هیچ        در خانه اگرکس است یک حرف بس است

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار