وثوق احمدی:

کدخبر: 1540

پاسخ حضرت امام خامنه‌ای به نامه آقای روحانی، حاوی نکاتی بود که دقت ژرف و تامل بسیار می‌طلبد. در حد وسع به توضیح نکات مهم در نامه ایشان به رئیس جمهور می پردازیم.

سرویس سیاسی قزوین‌خبر؛

پاسخ حضرت امام خامنه‌ای به نامه آقای روحانی٬ حاوی نکاتی بود که دقت ژرف و تامل بسیار می‌طلبد.

اجالتا در حد وسع به توضیح نکات مهم در نامه ایشان به رئیس جمهور می پردازیم.

در بند اول از بیانات امام خامنه‌ای آموزه‌ایست که اگر گوش شنوایی در دولت وجود داشت نیاز به تکرار آن نبود.

قصه خوش‌خیالی و خوش‌بینی مفرط به دشمن خونی.

ایشان سابقا نیز در امضای مشروط برجام به این نکته اشاره کرده بودند که متن ضعیف سند برجام حفره‌های زیادی برای فرار و عدم تعهد طرف های(بخوانید طرف) مقابل باز گذاشته شده است که البته هیچ تدبیری از سوی دولت در این خصوص اندیشیده نشد و بازگویی دوباره آن نشان می‌دهد که از این نقطه احتمال ضربه و ضرر وجود خواهد داشت که یکی از ابعاد این ضرر موضوعات امنیتی است.

در خصوص بند دوم، نیاز به مروری اجمالی در رفتار دو سال اخیر دولت دارد.

در آغاز بکار دولت، شاهد سعی در تلقین گذاره تاثیر تحریم در وضعیت بد معیشتی در ذهن مردم، بمنظور مقبولیت بخشی برای مذاکرات و آماده کردن اذهان جهت پذیرش هرگونه وادادگی و اعطای امتیازات خارج از محدوده عقل و منطق بودیم. این روند با چنان حجم و شتابی فزاینده صورت گرفت که حتی بحران کم آبی و آلودگی هوا و ازدواج‌جوانان! را نیز شامل شد و در وقیحانه‌ترین شکل خود، به تحریف عاشورا و تاریخ اسلام منجر گردید!!!

و نیز سابقه دولتمردان کنونی و اعتقادشان به واردات مدیر و متخصص و رانت‌های اطراف دولت و انگیزه‌های وارداتی که ناشی از بی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی است، مزید بر علت می‌شود تا فرصت رفع تحریم‌های هرچند موسمی، به تهدیدی علیه تولید و صنعت بدل شده و موجب به فراموشی سپردن اصل رکین اقتصاد مقاومتی خواهد شد. به همین دلایل حضرت امام خامنه‌ای برای چندمین بار به اقتصاد مبتنی بر توان داخلی-که پایا و پویاست- تاکید نموده‌اند.

 

بکاربردن دو کلمه«معامله» و «هزینه‌های سنگین» در بند سوم نشان از عدم نظر مساعد امام خامنه‌ای از نتیجه بدست آمده دارد.

معامله‌ای که برای انعقادش ناچار به تحمل هزینه‌های سنگین باشیم یعنی ضرر. یعنی اکراه در پذیرش آن از سر ناچاری.

اما یک سوال که فعلا قصد پاسخ به آن را نداریم و صرفا جهت تلنگری در ذهن طرح می‌شود:

چه چیزی مارا ناچار به پذیرش چنین ضرری می‌کند؟

موضوع دیگری که در این بند به آن اشاره شده، سفارش به برخورد صادقانه با افکار عمومی و بیان حقایق و نسبت ندادن این اندک دستاوردها به دشمنان است. اهمیت این موضوع از آنجایی نشات میگیرد که عده‌ای سعی در بزک کردن چهره کریه دشمن داشته، قدرت تشخیص و بصیرت مردم در شناخت دوست و دشمن و سره از ناسره را نشانه رفته‌اند و حالا که ما در یک معامله‌ای متضرر شده‌ایم باید مراقب باشیم تا دچار خسران نشویم.

یکی از نمونه های این تبلیغات فریبکارانه، چاپ بنر های تبلیغاتی پیروزی برجام در سطح استان است. به گونه ای بخشنامه ای بودن این امر پرواضح است که حتی در روستا های شهرستان بوئین زهرا این بنر ها نصب شده اند. البته با داشتن غلط های املائی فراوان و گرافیک خیلی پائین!!

کلیدواژه بند چهارم«همین اندازه» و «اثر مقاومت» است.

واژه اول موید منفعت حداقلی در «معامله برجام» است. و اما واژه دوم در جهت ایجاد شناخت درست از واقعیات طرح شده است. سالهاست که غربگرایان و شیفتگان استکبار سعی در نهادینه کردن مذاکره و رابطه با شیاطین و ام‌الفساد جهان، آمریکا هستند و اخیرا نیز هم و غم خود را بر آن گذاشته‌اند تا به مردم تلقین کنند که رابطه با شیاطین می‌تواند سودمند باشد و دوره دشمنی پایان یافته و احیانا آمریکا عوض شده. اما باز هم حضرت امام خامنه‌ای با نهایت هوشمندی و در بهتری زمان ممکن با یک جمله همه آن تلاش‌های مذبوحانه را خنثی کرده و بار دیگر نظام و کشور را از افتادن در پرتگاهی دیگر نجات دادند.

بند پنجم تاکیدی دوباره بر بند اول و بنوعی تعیین استراتژی برای سیاست خارجه است. وقتی امور در دست دولتی است که دچار خطای دید است و بینش ناثوابش گرایشات انحرافی در آن ایجاد کرده، می‌طلبد که فرماندهی معظم کل قوا در یک پیام ۵ بندی، چندین مورد از این خطاها را گوشزد کرده و در دو بند از آن بحث دشمن شناسی و نحوه صحیح مقابله با دشمن را بازگو نمایند.

هرچند دولت- با توجه به عدم اجرای فرامین امام خامنه‌ای- سابقه سوئی دارد، اما امید است با سعی در اطاعت ولی امر مسلمین، اسلام و نظام اسلامی را بیش از این به زحمت نیاندازد و یا حداقل مراعات آینده سیاسی خود را کرده، این راهنمایی ها را نصب‌العین خود قرار دهد.

ان شاءالله...

ارسال نظرات

آخرین اخبار