امام جمعه موقت قزوین:

کدخبر: 150

حجت الاسلام باریک بین گفت: سیاسیون و نخبگان باید خود را برای نظام بخواهند نه نظام را برای خود و در جهت رسیدن به اهداف شخصی خود نظام و آرمان‌های انقلاب را فدا کنند؛ این رویکرد اخلاقی نخواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر،حجت الاسلام محمد باریک بین امام جمعه موقت قزوین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با اشاره به سالروز حماسه بزرگ ۹ دی، آن را سند بصیرت ملت ایران در روزگار فتنه برشمرد و گفت: روز۹ دی مصداق یوم الله است و مسئولان و سیاسیون کشور باید از این حماسه مردمی درس بگیرند.

وی در ادامه افزود:  نخست اینکه سیاسیون باید متوجه آثار اعمال و گفتارشان در سطح جامعه و جایگاه‌های بین المللی باشند و گفتار ما باید به صورتی باشد که در راستای سلب شدن آرامش از جامعه حرکت نکنیم.

این خطیب نماز جمعه اذعان داشت: عمل قلم مطبوعاتی‌ها شبیه سنگی است که بر آبی انداخته می شود و محل برخورد حتی اگر زیاد هم نباشد اما موجی که آن ایجاد می‌کند ممکن است با حرکت در مساحت زیادی آثار نامطلوبی را از خود بر جای بگذارد.

وی ادامه داد: سیاسیون و نخبگان باید خود را برای نظام بخواهند نه نظام را برای خود و در جهت رسیدن به اهداف شخصی خود نظام و آرمان‌های انقلاب را فدا کنند؛ این رویکرد اخلاقی نخواهد بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آگاهی از تاثیر جدی رسانه های مرموز معاند به عنوان درس بعدی حماسه ۹دی خاطرنشان کرد: دشمن با بهره گیری از تاکتیک های رسانه ای در حال بمباران بی سر و صدای اذهان و قلوب جوانان ما است و با دروغ گویی و شبهه افکنی درعقاید و افکار سیاسی جوانان ما تشکیک به وجود می آورد و چهره بسیاری از بزرگان ما نظیر امام راحل(ره) را در ذهن نسل جدید جامعه بد جلوه می دهد که البته صدا و سیمای کشورمان باید با هوشمندی در پوشش به موقع و صادقانه اخبار و وقایع، فرصت بهره برداری مغرضانه را از آنها بگیرد.

لزوم شفاف سازی مواضع مسئولان و جریان های درون انقلاب با دشمنان درس دیگری است از حماسه ۹ دی که خطیب این هفته نماز جمعه شهر قزوین به آن اشاره کرد.

وی افزود: تمامی جریان ها و افرادی که خود را تابع نظام جمهوری اسلامی می دانند باید مرزبندی شفافی با دشمنان داشته باشند و حواسشان باشد تا چهره های معاند در صفوفشان رخنه نکنند تا در روزگار فتنه، خطر آمیختگی جبهه حق و باطل اذهان مردم را به گمراهی نکشاند.

حجت الاسلام باریک بین به نقش آرامش بخش مردم در صحنه های حساس تاریخی اشاره کرد که در سال ۸۸ توانستند با حضور خود آتش این فتنه بزرگ را خاموش کنند.

لازم به ذکر است پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قزوین، حجت الاسلام نوروزی مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین به عنوان سخنران پیش از خطبه ها به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه وقف استان پرداخت.

ارسال نظرات

آخرین اخبار