عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در قزوین بیان کرد

کدخبر: 1486

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد: ما معتقدیم که فتنه 88 تهدید واقعی نظام بود که با تجلی پشتیبانی مردم ایران از نظام، به شکست رسید.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛عصر امروز مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی، به همت بسیج کارمندان قزوین، در سالن شهید بابایی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد. 
محمد حسین صفارهرندی در این مراسم ابراز کرد: در نظام‌هایی که پشتوانه مردمی ندارند، گروهی با زور اسلحه و با حمایت‌های خارجی به روی کار می‌آیند و چنین حکومتی در مواقع حساس نمی‌تواند به حمایت مردمی دل‌گرم باشد. 
وی افزود: پشتوانه انقلاب اسلامی ایران مردم هستند و در تصمیم‌گیری‌ها این اراده مردم است که محقق می‌شود. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران نماد روشن جریانی است که در آن همه پشتوانه حکومت و حاکمان، مردم هستند و پیوند نزدیک بین حکومت خواست مردم ایجاد شده است. 
وی اظهار کرد: ما معتقدیم که فتنه 88 تهدید واقعی نظام بود که با تجلی پشتیبانی مردم ایران از نظام، به شکست رسید. 
صفار هرندی یادآور شد: عوامل فتنه ساز داخلی از ابتدای جریان انتخابات، با آمریکا و اسرائیل هم‌دست نبودند زیرا با وجود چنین شرایطی هرگز مورد تایید شورای نگهبان قرار نمی‌گرفتند. 
وی تاکید کرد: در حاشیه هر انتخابات فرصتی برای ایجاد آشوب فراهم است که آن ‌را با عنوان انقلاب‌های رنگی یا مخملی می‌شناسند. 
این فعال سیاسی در تعریف انقلاب‌های مخملی گفت: انقلاب کردن در یک جامعه تبعات و هزینه‌های خاصی دارد که ممکن است افراد آن را نپذیرند اما با کم خطر جلوه دادن انقلاب، افراد مختلف در چنین فعالیت‌هایی حاضر می‌شوند و به اصطلاح انقلاب مخملی رخ می‌دهد. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: غرب در تلاش بود که برای براندازی نظام برنامه تازه‌ای طراحی کند و در دوره‌های اخیر این میل بیشتر هم شده بود. 
وی تاکید کرد: برخی عناصر داخلی با نگرش جاه‌طلبانه به عرصه انتخابات آمدند تا به هرقیمتی در صحنه سیاسی بمانند و اقدامات آنان آمیزه‌ای از حماقت و لجاجت با نظام بود. 
صفارهرندی اضافه کرد: در فتنه سال 88 لجاجت عنصر نادان داخلی با حرکت شیطنت آمیز خارجی منطبق شد. 
وی خاطر نشان کرد: فتنه محصول ورود جریان بیرونی در معادلات سیاسی داخلی است به شکلی که با هیچ دلیل و تسامحی نمی‎توان جریان داخلی را قانع کرد زیرا دست در دست افرادی هستند که فقط به براندازی نظام معتقدند. 
این فعال سیاسی اظهار کرد: مردم در این شرایط دچار حیرت و تردید شدند زیرا افرادی از بدنه نظام بر علیه نظام شورش کرده بودند. 
وی ادامه داد: 9 دی میوه یک تحمل انقلابی است و مردم نتوانستند تعرض به تکیه‌ها، حسینیه‌ها و امام حسین(ع) را تاب بیاورند و خشم خود را به شکل زیبایی در 9 دی نشان دادند. 
صفار هرندی 9 دی ماه را بسیار شبیه به عاشورای سال 57 دانست و افزود: 9 دی روزی بود که همه مردم مانند عاشورای 57 به صحنه آمدند تا درستی از نادرستی مشخص کنند. 
وی تاکید کرد: 9 دی ماه باید به عنوان یک روز ویژه، همواره در صحنه‌های تاریخ بدرخشد و اگر 9 دی فراموش شود، انقلاب و جوانمردی نیز به فراموشی سپرده می‌شود. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد: امنیت به واسطه پشتیبانی مردم شکل می‌گیرد و ایران در حال حاضر در شرایطی قرار دارد که هم امنیت خود و هم امنیت برخی کشورها را با پشتوانه مردمی حفظ می‌کند. 
وی در پایان گفت: در شرایط امروز، پشتوانه اقتصاد نیز باید مردم باشند یعنی از مواردی که کنترل آن در دست ما نیست، مانند نفت، فاصله بگیریم. 
انتهای پیام/صبح قزوین

ارسال نظرات

آخرین اخبار