وثوق احمدی

کدخبر: 1470

سیدحسن خمینی روز جمعه هفته گذشته در وزارت کشور حاضر شد و برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان ثبتنام کرد تا اگر صلاحیتش توسط مراجع قانونی تائید شد در مرحله نهایی انتخابات شرکت کند.

سرویس سیاسی قزوین‌خبر؛

سیدحسن خمینی روز جمعه در وزارت کشور حاضر شد و برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان ثبتنام کرد تا اگر صلاحیتش توسط مراجع قانونی تائید شد در مرحله نهایی انتخابات شرکت کند.

بعد از ثبتنام و در مصاحبه مطبوعاتی ایشان به نکاتی اشاره کردند که دارای نکات زیادی بود که سوالات فراوانی را به ذهن متبادر کرد.

ایشان در بخشی از مصاحبه خود گفته است: استقبال از حضور بنده نشان از زنده بودن نام امام در جامعه است.

سوال اول اینکه ایشان از کدام استقبال سخن میگویند. سخن ایشان هم توهین به مردم و هم توهین به امام(ره) است.زیرا از این جمله اینگونه استنباط میشود که آنهایی که از ایشان استقبال نکرده‌اند یا جزء جامعه محسوب نمیشوند و یا اعتقادی به امام ندارند. و توهین به امام است زیرا کسانی که هم اکنون از کاندیداتوری ایشان حمایت میکنند همه تلاششان محو نام و یا حداقل راه امام است. به نظر جز عده ای که بخاطر سوابق سوءشان و فتنه انگیزی هایشان در سالهای ۷۸و۸۸و مجلس ششم٬ مطرود مردم شده‌اند٬ از حضور ایشان استقبال نمیکنند و آن هم بخاطر سوءاستفاده از نام امام برای احیای جریانات معارض و معاند نظام و بازگرداندن برخی جریانات نیمه جان که در حوادث فوق‌الذکر نقش پیاده نظام دشمن را ایفا میکردند.

و البته آن دسته از مردم نیز که هنوز برای ایشان احترامی قائلند بخاطر انتساب ایشان به حضرت امام است. حال اگر کارنامه ایشان را دقیق تر مطالعه کنند، نظرشان تغییر خواهد کرد.

نکته دوم درخصوص این بخش از مصاحبه سید حسن خمینی اینست که هنوز مردم در یاد دارند عده‌ای را که در سالهای اصلاحات سعی در نابودی راه و نام امام داشتند و از پایان دوران امام خمینی صحبت میکردند و میخواستند امام را با همه مقدمات و مواخراتش به موزه بفرستند تا راه برای استکبار و استبدادشان باز شود و یادمان هست که این امام خامنه‌ای عزیز و نیروهای ارزشی و بسیجیان عزیز بودند که مانع از انجام آن پروژه خطرناک شدند.

اما تاسف انگیزتر اینکه خود سیدحسن خمینی به عنوان تولیت مرقد آن امام مستضعفان و محرومان عملکردی از خود بروز داده که تطابق بسیار زیادی با پروژه فوق‌الذکر اصلاح طلبان داشته است.

با این اوصاف آیا صرف نسبت داشتن ایشان با امام راحل کافیست؟

آیا تحریف حضرت امام و سیره ایشان راه را برای محو کردن آن امام مظلومان باز نمی‌کند؟

کسی که امام را نشناسد و با سیره عملی ایشان آشنا نباشد، با دیدن مرقد ایشان، که توسط تولیت آن یعنی سیدحسن خمینی، به کاخ تبدیل شده، امام را یک مستکبر ثروت اندوز در نظر میگیرد که از کوخ محرومان برای خودش کاخ ها ساخته. و این یکی از آن پروژه‌ها برای محو کردن آن امام راحل است.

ضمنا این ادبیات شایسته ایشان نیست. این قسمت از مصاحبه ایشان، مخاطب را به یاد نظرات آن جناح سیاسی کشور می‌اندازد که تا وقتی رای مردم را نماد جمهوریت می‌دانند که برایشان و به نفعشان باشد و گرنه آشوب خیابانی به‌راه می‌اندازند و موقعیت بی‌نظیر رای ۴۰ ملیونی را به پرتگاه فتنه۸۸ بدل میکنند. یعنی اگر از ایشان(به قول خودشان) استقبال نمی‌شد، باید نتیجه می گرفتند که نام امام زنده نیست؟

حال اگر نام امام زنده است آن را مدیون امام خامنه ای عزیز و نیروهای ارزشی هستیم.

راستی چرا از نام امام صحبت می‌شود ولی حرفی از راه امام نیست؟ آیا نام امام مهمتر است یا راه امام؟

آری عده‌ای سخنی از راه امام نمی زنند چون راه امام مانع از رسیدن آنها به منافع شخصی آنهاست. اما نام امام را پلی قرار می‌دهند برای رسیدن به اهدافشان.

راستی راه امام کدام است؟

آیا تبعیت بی چون و چرا از ولایت مطلقه فقیه، تبعیت از قانون، ساده زیستی و دوری از تجملات و اشرافی گری، عزت ایران دربرابر مستکبرین، خدمت به محرومان و همه اقشار مردم ایران، مرگ بر آمریکا، وحدت برای نابودی اسرائیل و صدها توصیه دیگر، راه امام نیست؟

چرا در این صراط مستقیم راه نمی‌پایید؟

ایشان در بخشی دیگر گفته اند: حضورم به طبع فرمایشی از امام راحل و برای دفاع از مبانی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است.

منکر این سخن ایشان نیستیم اما چند سوال از ایشان داریم:

آیا حضرت امام فرمایش دیگر نداشته اند؟ در بالا چند مورد از آنها را ذکر کردیم. آیا ایشان همه آنها و سایر فرمایشات دیگری را که در اینجا نیاورده ایم را رعایت میکنند؟ بطور مثال: حضرت امام وقتی پا در جماران گذاشتند سقف و دیوارهای آنجا گچ‌ و خاک بود تا وقتی که در قید حیات بودند. اما ایشان با مرقد آن امام ساده زیست چه کرده اند؟ در این مسئولیت خود(تولیت مرقد امام) کدام یک از توصیه های ایشان را رعایت کرده‌اند؟

ایشان از دفاع از مبانی انقلاب و جمهوری اسلامی سخن گفته‌اند. آیا تا بحال برهه‌ای از تاریخ این انقلاب نبوده که در آن انقلاب و نظام نیاز به مدافع داشته باشد؟

ایشان در فتنه های دهه‌های اخیر چه میکردند.در خطر آفرینی عده‌ای در سالهای۷۸و۸۸ چه دفاعی از انقلاب و نظام کردند؟ آیا کسانی که در سالهای اخیر اطراف ایشان را گرفته اند همان دشمنان و باغیان بر نظام و انقلاب نیستند؟ چرا از نظام و انقلاب در برابر اینان دفاع نکردند؟

کدام را بپذیریم؟ دوستی با دشمنان نظام و یا ادعای دفاع از نظام و انقلاب؟

آیا خود حضور ایشان در ثبتنام انتخابات مجلس خبرگان با مشاوره برخی از همین باغیان نبوده؟ آیا خود این حضور ( با وجود محرز بودن عدم وجود شرایط در ایشان) بمنظور دردسر آفرینی برای نظام نیست؟

یادمان باشد که امام(ره) ضامن سلامت و پیشرفت کشور را ولایت فقیه دانستند و پیروی و حمایت از آن.

ان شا/لله همه ما در صراط مستقیم آن امام راحل و خلف صالحش امام خامنه ای عزیز باشیم.

انتهای پیام/د

ارسال نظرات

آخرین اخبار