مطرودان امت؛

کدخبر: 1467

چرا عذرخواهی نمی کنند؟ درجلسات خصوصی می گویند ما اعتراف می کنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود.خُب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟

به گزارش سرویس سیاسی قزوین‌خبر به نقل از نشریه خط حزب الله؛

شامگاه 22 خرداد و درحالی که هنوز رای گیری در برخی از حوزه های انتخاباتی ادامه داشت، بخشی از یک جریان سیاسی تحرکات خود را برای ایجاد تردید در سلامت انتخابات که از روز های قبل از آن آغاز کرده بود وارد فاز جدید وجدی تری کرد.

فضاسازی رسانه ای و سیاسی در کشور حول این موضوع، از همان ساعات نخستین با استقبال رسانه های بیگانه و ضدانقلاب روبرو شد و با موج آفرینی های اجتماعی خشونت بار در روزهای بعد ادامه یافت:

«در فتنه 88، چند روز بعد از انتخابات به آن عظمت، یک عده ای آمدند اظهار مخالفت کردند، یک عده هم از این فرصت استفاده کردند؛ سلاح گرفتند، کار را به آشوب و تشنج کشاندند«.(امام خامنه ای-1391/07/19)

تنها چند روز بعداز این اتفاقات خسارت بار در روز 29خردادماه، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در نماز جمعه به تبیین و روشنگری پیرامون ابعاد موضوع پرداختند.ایشان با اعلام اینکه «راه محبت وصفا باز است» سیاسیون و «دوستان قدیمی» را به تبعیت از قانون توصیه کردند:

»من به همه ی این آقایان، این دوستان قدیمی، این برادران توصیه میکنم بر خودتان مسلط باشید؛ سعه صدر داشته باشید؛ دستهای دشمن را ببینید ... زور آزمایی خیابانی بعد از انتخابات کار درستی نیست، بلکه به چالش کشیدن اصل انتخابات و اصل مردم سالاری است. من از همه میخواهم به این روش خاتمه بدهند ... بنا را بر برادری بگذارید، بنارا بر تفاهم بگذارید، قانون را رعایت کنید. راه قانون باز است. راه محبت وصفا باز است. از این راه بروید.(امام خامنه ای- 1388/03/29)

این بیانات رهبری هرچند موجب شفاف شدن فضا برای عموم مردم شد اما متاسفانه از سوی برخی جریانات و چهره های سرشناس سیاسی مورد توجه واقع نشد.ادامه یافتن معارضات و دمیدن در شعله های فتنه، نه تنها موجب بَغی وظلم به مردم و نظام شد بلکه دشمن را هم نسبت به ضربه زدن به ملت و نظام اسلامی امیدوار کرد.

ما هیچ کس را از نظام بیرون نمی کنیم اما...

با ادامه یافتن این تحرکات معاندانه و دشمن شادکُن، رهبر انقلاب به تبیین »روش نظام» در برخورد با مخالفین پرداخته و ضمن تاکید بر مبنای جذب «حداکثری ودفع حداقلی»، «معارضه بانظام» و«از بین بردن امنیت مردم» را موجب برخورد نظام دانستند:

»آنجائی که افراد در چهارچوب اصول رفتار کنند، دنبال خشونت نروند، درصدد برهم زدن امنیت جامعه نباشند، آسایش جامعه را نخواهند به هم بزنند... نظام هیچگونه مسئله ای ندارد ... بنای نظام دراینجا، جذب حداکثری ودفع حداقلی است.این،روش نظام است... اگر کسی با مبانی نظام معارضه کند، با امنیت مردم مخالفت کند، نظام مجبور است در مقابل او بایستد.»(امام خامنه ای-1388/06/20 )

حضرت آقا «رد کردن حکمیت قانون» را موجب خارج شدن برخی افراد از دایره ی نظام «به دست خودشان» دانستند:

»کسانی که این نقشه کلی را که متبلور است در قانون اساسی و حکمیت قانون و داوری قانون، قبول دارند، جزو مجموعه نظام اسلامی هستند. آن کسانی که اینها را رد می کنند، کسانی اند که خودشان به دست خودشان صلاحیت حضور در نظام اسلامی را دارند از دست میدهند و صلاحیت ندارند، کسانی که حاضر نیستند قانون را تحمل کنند، کسانی که حاضر نیستند اکثریت را قبول کنند، کسانی که آن انتخابات عظیم چهل میلیونی مایه افتخار را زیر سوال میبرند، یک نقطه قوّت را برای نظام میخواهند تبدیل کنند به یک نقطه ضعف، اینها در واقع دارند خودشان، خودشان را از این کشی نجات-که نظام اسلامی است- بیرون می اندازند ...

ما هیچ کس را از نظام بیرون نمی کنیم؛ اما کسانی هستند که خودشان، خودشان را از نظام بیرون می کنند.»(امام خامنه ای-1388/12/06)

رهبر انقلاب با مبنا قرار دادن جذب حداکثری و دفع حداقلی سعی کردند در چارچوبِ اصول از خارج شدن افراد از «کشتی نجات نظام اسلامی» جلوگیری کنند اما غلبه هوای نفس، لجاجت و قبیله گرایی بعضی ها مانع برگشت شان به دامان نظام اسلامی شد:

» اعتقاد من به جذب حداکثری و دفع حداقلی است؛ اما بعضی کانه خودشان اصرار دارند بر اینکه از نظام فاصله بگیرند.»(امام خامنه ای-1388/09/22)

چرا عذر خواهی نمی کنید؟

علی رغم همه تبیین ها و دعوت ها، «برادران سابق» پاسخی در خور نداده و حاضر نمی شوند از موضوعی که خود به دروغ بودن آن اذعان دارند دست برداشته و «عذرخواهی» کنند، در حالی که برخی از آنها در جمع های خصوصی خود، به صراحت اذعان می کردند که در انتخابات تقلبی نشده است:

»چرا «عذرخواهی» نمی کنند؟ درجلسات خصوصی می گویند ما اعتراف می کنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود.خُب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟» (امام خامنه ای- 1392/05/06 )

طبیعی است که نظام اسلامی در مقابل «اهل تغلب» و«بغی» ایستادگی کرده وعکس العمل نشان می دهد.این همان درس اهام گرفته از امیرالمومنین(علیه السلام) و«مکتب امام» است:

»هیچ قدرت وغلبه ای در مکتب امام که از تغلب و از اعمال زور حاصل شده باشد، مورد قبول نیست. در نظام اسلامی قهر و غلبه معنا ندارد؛ قدرت معنا دارد، اقتدار معنا دارد، اما اقتدارِ برخاسته ی از اختیار مردم و انتخاب مردم؛ آن اقتداری که ناشی از زود و غلبه و سلاح باشد، در اسلام و در شریعتِ اسلامی و در مکتب امام معنا ندارد؛ آن قدرتی که از انتخاب مردم به وجود آمد، محترم است؛ در مقابل آن، کسی نبایستی سینه سپر بکند، در مقابل او کسی نباید قهر وغلبه ای به کار ببرد که اگر یک چنین کاری کرد، اسم کار او فتنه است.»(امام خامنه ای(مدظله العالی) 1393/03/14)

 

انتهای پیام/د

ارسال نظرات

آخرین اخبار