سامان سروش

کدخبر: 1459

هفته نامه محترم تابان یاد داشتی با عنوان "سخنی با امام جمعه محترم قزوین " را در نقد سخنان حضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در مراسم معارفه استاندار جدید منتشر نموده است که یادداشت پیش رو، پاسخی است که توسط یکی از فعالان فضای مجازی داده شده و در هفته نامه خبر قزوین منتشر شده است.

سرویس سیاسی قزوین خبر؛

هفته نام محترم تابان یادداشتی در شماره  اخیر با عنوان "سخنی با امام جمعه محترم قزوین " را در نقد سخنان حضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در مراسم معارفه استاندار جدید منتشر نموده است.موضوعی که در سراسر این نوشته قابل درک می باشد این است که پس از چندین ماه، نوعی عقده فروخورده از انتخاب عالم بصیر و توانمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی به عنوان نمانیده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین موج میزند. نویسنده این یادداشت  با تمسک ریاکارانه به حدیث نبوی سخنان سخیف خود را توجیه می کند. لذا جهت آگاهی مردم شریف استان نکاتی را عرض می نمایم:

1-نکته بسیار ظریفی که حقیر و اغلب مردم شریف استان را بسیار مشعوف کرد اوج ذکاوت و هوشیاری حضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی است که بدون اسم بردن از شخص خاصی باعث شدند که ضمیر مرجع خود را به خوبی پیدا کند.

اما جالب تر، استدلال های پوچِ "خان"و  دوست داران خان است که با سفسطه و شارلاتان بازی قصد وارونه جلوه دادن و تبرئه خود را دارند.!!فلذا باید پرسید وقتی ادعای مبرا بودن از این اتهامات را دارید ،پس چه لزومی به سراسیمه بودن و سردرگمی ست؟!!

_مگرحضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی از کسی اسم بردند تا مدرکی برای اثبات موضع خود ارائه نمایند؟!! البته این نشان از اوج اخلاق،مناعت طبع و در عین حال بصیرت و هوشیاری این مرد انقلابی می باشد و باید مفتخر به چنین عالم بصیر و ولایت مدار بود.

البته اقایان اگر اصرار بر تهمت بودن فرمایش ایشان داشته باشند،بخشی از ظلمی که  درطی37سال پس از پیروزی انقلاب، بخصوص در طی دهه شصت از سوی "خان" و خان دوستان بر مردم شریف استان قزوین روا گردیده است را به اطلاع افکار عموم خواهیم رساند.

2- از نکات تاَمل برانگیز یادداشت مورد نظر رفتارهای متناقض مدعیان این جریان فکری است که سخنان روشنگرانه و انقلابی دیگران را با عناوینی چون تهمت مورد هجمه قرار داده و بالعکس رفتارها ی منافقانه خود را با پناه بردن به انقلاب و سوابق خود  توجیه میکنند!!

به راستی مگر امام نفرمودند "میزان حال فعلی افراد هست" ؟پس چرا مدام سوابق خود را به رخ میکشید؟!اگر سوابقتان،برای مبارزه باطاغوت وظلم بوده پس چرا در لوای مسولیت خود اقدام به ظلم آشکار و پنهان به مردم مظلوم نموده اید؟!!اگر زندان رفتن شما در زمان شاه برای مبارزه با "خان" و خان زده ها  بود پس چرا همان روش "خان"ها را در پیش گرفتید؟!!

گویا فراموش کرده اید که بدلیل این دخالت ها و"خان"بازی ها و ظلم ها و رفتارهای تفرقه افکن در استان بود که تمام ائمه جمعه استان بصورت مکتوب از مقام معظم رهبری استمداد طلبیدند که نهایتا رهبری عزیز با برخورد نجیبانه موضوع را خاتمه دادند!!

به راستی چه کسی با توجه به  مسولیت خود در اوایل انقلاب  به "زور" هرکسی را که برخلاف نظر ومشی وافکار او رفتارمیکرد را  ابتدا تطمیع  و در صورت بی اثر بودن تهدید وسپس به زندان می فرستاده  و بعضا تبعید می نمود؟!!چه کسی پدر شهیدی را با بدترین روش مورد آزار و شکنجه قرارداد؟!!چه کسی به تبع ان مسولیت ها به ثروت های میلیاردی دست یافته و امروز در بهترین نقطه تهران زندگی میکند؟!

وقتی از حضرت امام(ره) حرف میزنید منظورتان کدام امام هست؟!!امامی که ما میشناسیم زندگی ساده ای داشت.امامی که ما میشناسیم حاضر به کمترین ظلم به کسی نبود.

پس چرا به سبک "خان" و خان زاده ها با بدترین روش با مردم،خانواده شهدا و حتی علمای استان رفتار نمودید؟!

3-اتفاقا دلیل اصلی رفتن مرتضی روزبه از ساختمان سرداران عدم تمکین به دستورات "خان" و دوست داران خان بود.مرتضی روزبه، فردی نبود که خان زده باشد و در مقابل ارائه لیست 180 نفره این جریان  "خان"دوست ،باج دهد و  باعث برکناری وی شد. لذا بسیار ساده اندیشی است که حمایت اصولگرایان از مرتضی روزبه به دلیل عدم جابجایی چند مدیر از دولت قبل باشد!!حمایت اصولگرایان از استاندار سابق علاوه  بر روحیه اعتدال ایشان که شعار دولت نیز می باشد و حرکت در جهت توسعه استان ،عدم باج  به "خان"و دوست داران خان بود!در حقیقت مرتضی روزبه  با تمسک به 'نامه 45 حضرت امیر در نهج البلاغه به عثمان بن حنیف استاندار وقت بصره 'که در مهمانی فرد سرمایه‏دارى شرکت کرده بود و از طرف حضرت امیر مواخذه گردید٬ مخالفت خود را با آن جریان فکری اعلام نمود.

و اما کلام آخر اینکه حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین عابدینی هم به دلیل نمایندگی ولی فقیه در استان و هم تعریف و تمجید عالمان بزرگی چون حضرت آیت الله العظمی  جوادی آملی از ایشان ،در استان منشا خیر و برکت می باشد.فلذا اصرار "خان" و خان دوست ها به مواضع منافقانه خود،قطعا ما را وادار به صراحت بیشتر دربیان سوابق این جریان فکری خواهد کرد!!

والعاقبهُ للمتقین

ضمنا ذکر این نکته را لازم میدانم که متاسفانه نشریه تابان علارغم ادعای نقد پذیری با بهانه های مختلف از انتشار این متن امتناع نمودند!!

 

انتهای پیام/هفته نامه خبر قزوین

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار