جریان قبول برجام به هر قیمتی پس از توافق به هر قیمتی

کدخبر: 1356

در حالی که اعضای کمیسیون برجام از همه طیف های سیاسی برای بررسی برجام در مجلس شکل گرفته اند و گزارش نهایی کمیسیون نیز با نظارت همه اعضا تدوین شده است، روزنامه های اصلاح طلب در خطی هماهنگ به تخریب گزارش این کمیسیون پرداخته اند.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛روزنامه های اصلاحات در خطی هماهنگ به حمله به گزارش کمیسیون برجام پرداخته اند.

در حالی که اعضای کمیسیون برجام از همه طیف های سیاسی برای بررسی برجام در مجلس شکل گرفته اند و گزارش نهایی کمیسیون نیز با نظارت همه اعضا تدوین شده است، روزنامه های اصلاح طلب در خطی هماهنگ به تخریب گزارش این کمیسیون پرداخته اند.

روزنامه اعتماد در مطلبی پیرامون گزارش کمیسیون برجام می نویسد: اکثریت مجلس دوباره رو دست خوردند تا برجام همچنان معطل بماند. دیروز نه گزارش کمیسیون ویژه به کام حامیان توافق بود و نه طرح دو فوریتی. نه روی گزارش کمیسیون ویژه اجماعی صورت گرفت و نه اجماع بر سر طرح دوفوریتی پابرجا ماند. دیروز تمام برنامه‌های اکثریت نقش بر آب شد تا همه‌چیز به کام اقلیت تمام شود؛ اقلیتی که تا اینجا فقط توانسته بازی را نیمه‌تمام بگذارد. کاری که قرار بود تا آخر هفته به صورت «فوری» تمام شود به اما و اگرهای هفته بعد کشیده شده است. حالا در این فاصله منتقدان در فکر درانداختن «طرحی نو» برای مخالفت با برجام هستند و موافقان در سودای یافتن راهی برای حراست از چارچوب‌های توافق هسته‌ای.

همچنین آفتاب یزد دراین باره می نویسد: روز گذشته کمیسیون ویژه بررسی برجام بعد از 15 جلسه کمیته‌های تخصصی ، 170 ساعت جلسه کاری و حواشی و دلواپسی های فراوان، بالاخره گزارش نهایی خود را در صحن علنی مجلس قرائت کرد و آنچه از این گزارش نهایی بیرون آمد حاکی از آن بود که عده ای نگران، دغدغه های دلواپسانه ی خود را بر روی آن پیاده کرده اند و آن را ضعیف جلوه داده اند. در بخشی از مقدمه ی این گزارش دلواپسانه آمده است: «جمع‌بندی کلی کمیسیون آن است که مجموعه نقاط ضعف برجام و قطعنامه 2231، محصول تلاش آمریکا برای تبدیل کردن برجام به ابزاری برای مهار راهبردی ایران و همچنین ایجاد زیرساختی برای نفوذ در کشور به بهانه فضای پسابرجام بوده است. کمیسیون در طول فرآیند بررسی خود، بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا و اعتماد به مسئولان کشور به ‌ویژه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را مهمترین اصل راهنمای خویش قرار داده است».

ابتکار هم نوشت: این گزارش در 19 صفحه نگارش شده بود و سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون آن را در بیش از 50 دقیقه قرائت کرد. در این گزارش تاکید شده که کمیسیون در مورد برخی جنبه‌ها و تبعات برجام به نتیجه‌گیری کامل نرسیده و در برخی موارد هم پیشنهاداتی برای اجرای برجام ارائه شده است که شاید همین موضوع نشان از کم‌اثری عملکرد آن باشد.

 

انتهای پیام/سراج 24

ارسال نظرات

آخرین اخبار