کدخبر: 1293

اینکه بر زبان حرفی از ولایتمداری بزنیم و در عمل کاری کنیم که فریاد "ولی امر" بر آید، عین نفاق است.

سرویس سیاسی قزوین خبر

اینکه کسی آنقدر یک اشتباه را تکرار کند و بر آن اصرار بورزد تا شخص اول مملکت که معمولا و حتما ایراد های مسئولین را اول خصوصی و کرارا با آنها مطرح می کند ،مجبور شود بیاید در یک تریبون عمومی در مورد آن هشدار دهد ،مسئله مهمی است و حال اگر بعد این تذکر عمومی با وصفی که بیان شد باز این عمل تکرار شود آیا اسم این چیزی جز اثبات گستاخی و طغیان و یاغی گری است؟

گاهی کسی ناخواسته اشتباهی را مرتکب می شود اما وقتی به او در مورد آن اشتباه تذکر می دهند چون جویای حق است ،آن تذکر را می پذیرد و اشتباه خود را تکرار نمی کند و همیشه اینچنین افرادی در معرض عفو و بخشش قرار دارند ،اما کسی که پس از تذکر باز خطا و اشتباه خود را تکرار می کند دیگر این کار عنوانی جدید پیدا می کند و او را دیگر خطاکار و غافل نمی خوانند بلکه نام چنین شخصی مقصر و مغرض است و در دستگاه الهی نیز تکرار و تجری بر یک گناه صغیره خود یک گناه بزرگ و  نابخشودنی   است.

 

امام خامنه ای در در دیدار اقشار مختلف مردم در تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ فرمودند

یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت درونی، حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری است در مردم؛ بخصوص در جوانها. سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیّه‌ی حماسه و انقلابیگری را در او بکُشند و از بین برند؛ جلوی این باید ایستاد.

جوان، روحیّه‌ی انقلابیگری را باید حفظ کند. و مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد. سه عامل اساسی اقتدار ملّی اینها است: اقتصاد قوی و مقاوم، علم پیشرفته و روزافزون، و حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری در همه بخصوص در جوانها؛ اینها است که میتواند کشور را حفظ کند؛ آن‌وقت دشمن مأیوس خواهد شد.

بلافاصله و بعد از سه روز جناب روحانی که از نقد عملکرد خود در کمیسیون برجام آشفته است ،دوباره جوانان انقلابی و دلسوز را افراطی خطاب می کند و می گوید: 

برجام به معنای شکستن همه این زنجیرهاست و آنهایی که روی کلمات این توافق پرافتخار که در آینده در خصوص جزئیات آن سخن خواهم گفت، نظر دارند، بدانند که نخواهم گذاشت عده ای افراطی بخواهند به امید این ملت ضربه بزنند.

 

پایان پیام

ارسال نظرات

آخرین اخبار