امام جمعه قزوین

کدخبر: 1269

احجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی گفت: همان‌گونه که رهبری تاکید فرمودند برجام موضوع پیچیده‌ای است که باید در مجلس موردبررسی نمایندگان ملت قرار گیرد تا دچار آسیب و زیان نشویم.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به پایان نیافتن دشمنی آمریکا با ملت ایران بیان کرد: نتیجه مذاکرات هرچه باشد دشمنی ما با آمریکا پایانی نخواهد داشت و بر همین اساس نیز ملت مظلوم اما سربلند ما آنچه را با دست خالی و نثار خون مقدس شهدا به دست آورده هرگز دو دستی تقدیم دشمنان اسلام و این خاک اسلامی نخواهد کرد.

وی ادامه داد: آمریکا مانند شیطانی است که هرگز به وعده‌های خود عمل نخواهد کرد و در این بین با مروری بر تاریخ گذشته این خلف وعده‌های امریکا بیش‌ازپیش نمایان خواهد شد که بر همین اساس نیز جان کری وزیر امور خارجه امریکا در جلسه‌ای بیان داشته است ما دست ایران را بستیم و آنها را محدود کردیم تا نتواند در منطقه عرض‌اندام کند.

این مقام مسئول افزود: هدف امریکا و دشمنان این کشور اسلامی از اقداماتی از این دست این است که آنها می‌خواهند عربستان و اسرائیل را مسلح‌تر کنند اما هرگز به این خواسته نخواهند رسید.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: همان‌گونه که امیرمومنان علی (ع) فرموده‌اند اگر دشمن را به حریم خود راه دهیم به ذلت و خاری خود کمک کرده‌ایم، اگر امروز هم اجازه دهیم دشمنان بر تأسیسات و مسئولان نظامی ما تسلط داشته باشند همه دستاوردهای ارزشمند خود را از بین برده‌ایم.

وی ادامه داد: بر همین اساس تجربه کره شمالی که تأسیسات خود را از بین برد و آمریکا در قبال این اقدام آنها خلف وعده کرد باید موردتوجه مسئولان و مردم ما قرار گیرد تا فریب دشمن را نخوریم و مراقب باشیم کاری نکنیم که بعدها خود را به سبب انجام آن سرزنش کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید دارند که توافق، هر نتیجه‌ای در پی داشته باشد ملت ایران همواره حامی مظلومان و محرومان دنیا باقی می‌ماند و از دشمنی ملت ایران نسبت به آمریکا کم نخواهد شد.

برجام باید در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همان‌گونه که رهبری تاکید فرمودند برجام موضوع پیچیده‌ای است که باید در مجلس موردبررسی نمایندگان ملت قرار گیرد تا دچار آسیب و زیان نشویم.

وی گفت: امروز دستاوردهای ارزشمندی داریم که به پاس خون شهدا، رهبری و حضور مردم در صحنه به‌دست آمده و با دست‌خالی به جایگاه ارزشمندی رسیده‌ایم که عاقلانه نیست آن را دو دستی تقدیم دشمنان کنیم.

خطیب جمعه قزوین اظهار داشت: از دولت و مجلس انتظار داریم با قدرت، بصیرت، هوشیاری و درایت مسائل را رصد کرده و کوچک‌ترین باجی به دشمن ندهند و از حقوق ملت به خوبی دفاع کنند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: مسئولان باید توجه داشته باشند که هر نوع کوتاهی در این تصمیم‌گیری دریچه و روزنه‌ای را برای نفوذ دشمن به کشور خواهد گشود.

امریکا می‌کوشد با عوامل داخلی خود به کشور آسیب وارد کند

وی بیان کرد: مانند یهودیانی که در زمان پیامبر (ص) از منافقان برای ضربه زدن به اسلام استفاده کردند امروز هم آمریکا با استفاده از عوامل داخلی خود تلاش می‌کند به اهدافش برسد و می‌خواهد از فریب‌خوردگان برای رسیدن به مطامع خود در ایران اسلامی بهره‌برداری کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی تصریح کرد: آنها که آمریکا را کدخدا می‌دانند فقط منافقین هستند و ملت می‌داند که آمریکا هیچ چیزی نیست و در گذشته نیز از ملت، بسیجیان، دانشمندان و رهبری ما سیلی خورده است و در آینده نیز این اتفاق تکرار خواهد شد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال آیت‌الله طالقانی اولین امام جمعه کشور، شهادت آیت‌الله قدوسی و شهید قدرت الله چگینی بیان کرد: این عالمان و شهدای گران‌قدر کسانی بودند که در راستای ارتقای فرهنگ و دین نقش بسزایی داشتند بر همین اساس ما باید قدردان این شخصیت‌های ارزشمند و والامقام بوده و آنها را الگوهای خود در زندگی قرار دهیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود به سی و هفتمین سالروز قیام یوم‌الله ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ اشاره کرد و افزود: در این روز شهدای زیادی از جمله زنان برای دفاع از پیروزی انقلاب اسلامی جان خود فدا کردند و با کمترین امکانات حماسه‌ای عظیم در کشور خلق شد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: امروز ملت ایران به برکت خون همین شهدا به پیشرفت‌های بزرگی در حوزه‌های علمی،هسته‌ای، هوا فضا، موشکی و انواع سلاح دفاعی دست پیدا کرده است بنابراین امروز وظیفه داریم نسبت به این دستاوردها بی‌تفاوت نباشیم و از میهن اسلامی خود در برابر استکبار جهانی دفاع کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی در پایان به اهمیت پرداخت زکات در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: طبق نص آیات و روایات اسلامی اگر ثروتمندان و اغنیا زکات مال خود را بپردازند یقیناً هیچ مسلمان فقیر و نیازمندی در جامعه پیدا نخواهد شد.

در پایان مراسم نمازجمعه این هفته قزوین بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن سالروز قیام ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷ که توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین صادر شده قرائت شد.

انتهای پیام/منادی

ارسال نظرات

آخرین اخبار