بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

کدخبر: 1102

بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در رابطه با تداوم استکبار ستیزی و مبارزه با شیطان بزرگ بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش سرویس دانشگاه قزوین خبر؛بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در رابطه با تداوم استکبار ستیزی و مبارزه با شیطان بزرگ بیانیه ای منتشر کرده است که به شرح زیر است:

 


بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در رابطه با تداوم استکبار ستیزی و مبارزه با شیطان بزرگ

   " اولین فریضه‌ی دانشجویی عبارت است از آرمانخواهی . یک عده ‌ای تبلیغ میکنند و وانمود میکنند که آرمان‌خواهی مخالف واقع‌گرایی است؛ نه آقا ، آرمان‌خواهی مخالف محافظه کاری است، نه مخالف واقع گرایی. محافظه‌کاری یعنی شما تسلیم هر واقعیّتی _ هرچه تلخ ، هرچه بد _ باشید و هیچ حرکتی از خودتان نشان ندهید ... واقعیّتها نباید ما را از آرمانها دور کند؛ واقعیّتها باید مثل پلّکانی ما را به آرمانها نزدیک کند. اگر یک واقعیّتِ مزاحمی هم پیدا شد، با آن مقابله کنیم، معارضه کنیم، از سر راه برداریم؛ آرمان‌خواهی یعنی این ... دانشجو تصمیم‌ساز است؛ دانشجو گفتمان ساز است. شما وقتی که یک آرمانی را دنبال میکنید، میگویید، تکرار میکنید و بجد پای آن می‌ایستید، این یک گفتمان در جامعه ایجاد میکند، این موجب تصمیم‌سازی میشود؛ زیدِ تصمیم‌گیر در فلان مرکز تصمیم‌گیریِ مدیریّت کشوری، وقتی که یک چیزی به‌عنوان یک گفتمان درآمد، مجبور میشود دنبال بکند. "

بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان

      از آن روز که دانشجو لقب گرفته و پای در مسیر آرمانخواهی و عدالتخواهی نهاده ایم ، روز به روز این حقیقت بر ما آشکارتر گردید که "حزب الله اهل ولایت است و اهل ولایت بودن دشوار ، پایمردی می خواهد و وفاداری". این روزها که سخن از تحکیم اراده ملت بر قدرت های بزرگ و پایان تحریم ها ضمن حفظ دستاوردهای هسته ای است !!! عده ای با ذوق زدگی تمام ، رؤیای فروریختن دیوار بی اعتمادی میان ایران و آمریکا را در سر پرورانده و از عادی شدن روابط دو کشور دم می زنند. حال آنکه حقیقت چیز دیگری است و اساساً تقابل انقلاب اسلامی ایران و شیطان بزرگ آمریکا یک تقابل ماهوی است و چه زیبا گفت سید شهیدان اهل قلم که " انقلاب اسلامی به عنوان یگانه مظهر حق در جهان امروز، تنها در نبرد رو در رو با باطل است که به تمامیت می‌رسد و اینچنین، رو در رویی ما با آمریکا به عنوان مظهر بزرگ شیطان اجتناب‌ناپذیر و حتمی است. اگرچه هنوز شیطان بزرگ بر این قصد نیست که پای در عرصه‌ی آن نبرد سرنوشت بگذارد، اما به هر تقدیر، مبارزه‌ی کنونی ما با آمریکا در خلیج‌فارس مبین این حقیقت است که نور انقلاب اسلامی با سرعتی بسا بیش‌تر از آنچه بتوان تصور کرد، پهنه‌ی سیاه شب جاهلیت را تسخیر می‌کند و پیش می‌رود. وقتی انقلاب اسلامی توانسته است تنها در مدت نه سال، از زمستان سال ١٣٥٧ تاکنون، به مرحله‌ای از تکامل خویش دست یابد که آمریکا را به دخالت نظامی وادار کند، چه بسا که صیرورت انقلاب خیلی زودتر از آنچه ما انتظار داریم به مراحل انتهایی رشد و تمامیت خویش نزدیک شود. "

   خاطره تلخ اقدامات شوم شیطان بزرگ علیه ملت ایران طی شش دهه اخیر مسئله ای نیست که بتوان آن را با یک توافق کاغذی از حافظه تاریخی ملت پاک کرد. یک روز عملیات آژاکس و کودتای 28 مرداد 1332 و روز دیگر عملیات پنجه عقاب و شکست نظامی در طبس. یک روز اعطای نشان افتخار به فرمانده ناو وینسنس به واسطه کشتار مسافرین بیگناه ایرباس و روز دیگر حمله به سکوی نفتی سیری در خلیج فارس. یک روز حمله سایبری به تأسیسات هسته ای فردو با ویروس استاکس نت و روز دیگر حمله واقعی به دانشمندان هسته ای در کوی و برزن.

   پر واضح است که با یک توافق کاغذی نه دشمنی های شیطان بزرگ با این ملت پایان خواهد یافت و نه ملت ایران خباثت های گذشته را علیه خود فراموش خواهد کرد.

   سخن در باب توافق وین بسیار است ، این که چه داده ایم و چه ستانده ایم؟!! این که آیا این توافق یک توافق متوازن هست یا نیست؟!! این که آیا خطوط قرمز رهبری در این توافق رعایت شده است یا خیر؟!! این که آیا اصل بازگشت پذیری تعهدات ایران در صورت عهدشکنی طرف مقابل رعایت شده است یا خیر؟!! این که آیا اجرای تعهدات غرب منوط به اجرای تعهدات ایران و گزارش راستی آزمایی آژانس شده است یا خیر؟!! این که آیا قرار است تحریم ها به صورت کامل و یکجا در روز امضاء توافق لغو شود یا اینکه به صورت تدریجی بخشی از آنها تعلیق شود؟!! این که آیا بازدید از مراکز نظامی از جمله پارچین پذیرفته شده است یا خیر؟!! این که آیا حق تحقیق و توسعه به صورت صریح و شفاف در متن توافقنامه آمده است یا خیر؟!! پاسخ به همه این سؤالات مستلزم بررسی موشکافانه متن انگلیسی توافق و تأکید می شود متن انگلیسی توافق می باشد که إنشاء الله طی روزهای آینده ابعاد مختلف این توافق را به استحضار امت حزب الله خواهیم رساند.

   اشاره به این نکته خالی از لطف نیست هنگامی که دولت تدبیر و امید طی 23 ماه مذاکره با 1+5 حل تمام مسائل و مشکلات کشور حتی آب خوردن مردم را هم به حل و فصل مسئله هسته ای _ آنگونه که خود می خواهد _ گره زده بود و عملاً طرح و برنامه جایگزین در صورت شکست مذاکرات از جمله پرداختن به ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی را تدارک ندیده بود ، این آمریکایی ها بودند که در حین مذاکرات طرح ها و برنامه های جایگزینی را در صورت شکست مذاکرات برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران در نظر گرفته بودند که یکی از طرح های جایگزین (Plan B) آنها اجرای پروژه ای موسوم به بمب های بتن شکن MOP بود که آمریکایی ها در خلال مذاکرات ، سه بار ماکت فردو را به وسیله این بمب ها بمباران کرده و در روزهای منتهی به ضرب الاجل توافق وین خبر آن را رسانه ای نموده تا از این رهگذر در طرف ایرانی ایجاد رعب و وحشت نمایند و امتیاز بیشتری بگیرند. شکی نیست که این اقدامات بیشتر به منظور پروپگاندای رسانه ای صورت می گیرد و آمریکایی ها هرگز جرأت چنین اقدامات نابخردانه ای را ندارند زیرا حکومتی که طی 70 سال گذشته تنها از طریق نظامی گری حرف خود را به کرسی نشانده ، اگر می توانست با اقدام نظامی ، انقلاب اسلامی را متوقف کند هرگز از این کار دریغ نکرده و مسیر مذاکره را انتخاب نمی نمود.

   در تحلیل Plan B آمریکایی ها اشاره به این رویداد تاریخی ضروری است ؛ در 22 ژانویه 2002 که آمریکایی ها سرمست به زعم خود پیروزی در حمله به افغانستان بودند ، جرج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا طی سخنانی در کنگره اظهار داشت: " احتمالاً پس از افغانستان هدف بعدی ما در این جنگ ایران خواهد بود". چند ماه بعد ارتش آمریکا اقدام به برگزاری بزرگترین و پرهزینه ترین رزمایش تاریخ نیروهای مسلح خود نمود. هدف از این رزمایش که چالش هزاره (Millennium Challenge) نام داشت شبیه سازی و تمرین رویارویی مستقیم با ایران در خلیج فارس و بررسی آثار و نتایج آن بود. طبق سناریوی این رزمایش ، نیروی دریایی آمریکا به صورت گسترده یک تهاجم تمام عیار را علیه ایران ترتیب می دهد ، نیروهای ایرانی نیز تمام قد در مقابل آنها ایستادگی کرده و با استفاده از تعداد زیادی قایق تندرو موشک انداز به سمت ناوگان نیروی دریایی آمریکا یورش می برند و با شلیک تعداد قابل توجهی موشک به تهاجم نظامی آمریکا پاسخ می دهند. نتیجه واکنش ایران برای آمریکایی ها به هیچ وجه قابل تصور نبود چراکه این واکنش باعث بر هم خوردن آرایش نظامی نیروهای آمریکایی و در نتیجه نابودی ۱۶ ناو آمریکایی ، شامل یک ناو هواپیمابر، 10 رزمناو و ۵ کشتی لجستیکی آمفی بی می‌شد. ابعاد این مسئله زمانی برای آمریکایی ها بسیار فاجعه بار شد که طبق برآوردهایی که پس از این رزمایش به عمل آمد ، در صورت وقوع این سناریو به صورت واقعی ، بیش از ۲۰ هزار نظامی آمریکایی فقط در روز اول جنگ با ایران کشته خواهند شد.

   حال خود قضاوت کنید ، ایرانی هایی که در سال 2002 از چنان توان بازداندگی ای برخوردار بودند که می توانستند فقط در روز اول جنگ ، چنین تلفات سنگینی بر دشمن وارد سازند ، حال تصور کنید ایرانی های سال 2015 از چه توانی برای نابودی دشمنان این مرز و بوم برخورداند. ایرانی های سال 2015 تا چه حد می توانند در روز اول جنگ از متجاوزان آمریکایی کشته بگیرند. ایرانی های سال 2015 تا چه تعداد می توانند ناو آمریکایی را به آتش کشیده و غرق سازند. به همین دلیل است که امروز آمریکایی ها که خود را ناتوان از رویارویی مستقیم با انقلاب اسلامی ایران می بینند ، آتش افروزی و بی ثبات سازی منطقه را از طریق جنگ های نیابتی در سوریه ، عراق و یمن در پیش گرفته و در حالی که بسیجیان آنروز خمینی و ژنرال های امروز خامنه ای همچون حاج قاسم سلیمانی ، گلوی آنها را در منطقه فشرده اند ، چاره ای جز مذاکره با ایران را بر خود ندیده اند.

   امروز بیش از هر زمان دیگر مشتاق گزینه های روز میز آمریکا هستیم ؛ امروز بیش از هر زمان دیگر عاشق مبارزه با صهیونیستها هستیم ؛ امروز بیش از هر زمان دیگر خشم مقدس و شور انقلابی خود را بر سر مستکبران عالم و در رأس آن آمریکا فرود خواهیم آورد ؛ امروز ما فرزندان خمینی و فدائیان خامنه ای بیش از هر زمان دیگر جان برکف نهاده و لبیک گویان فریاد آرمانخواهی را سر خواهیم شد ؛ ما هرگز اجازه بر زمین ماندن فرمان ولی زمان خود را نخواهیم داد و در یک کلام ما بی وفایی کوفیان را جبران خواهیم کرد ... .

اگر خدای نکرده هوای آن دارید        که باز بهر ولی جام زهر پیش آرید

فقط نه جام شما را به قهر می شکنیم        که دست ساقی هر جام زهر می شکنیم

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار