مذاکرات هسته‌ای در حال از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود است. اگر بخواهیم تعبیری از ادبیات عامیانه وام بگیریم، این مذاکرات بیش از این قابل کش دادن نیست. همه طرف‌ها در موقعیتی هستند که باید تصمیم بگیرند. بحث‌ها به اندازه کافی انجام و مواضع روشن شده است. همه طرف‌ها هر میزان از خلاقیت را هم که برای آنها مقدور بوده به خرج داده‌اند.

سرویس سیاسی قزوین خبر گزارش می دهد:

بخشی از تحلیل مهدی محمدی کارشناس ارشد هسته‌ای است که روز گذشته ضمن تحریر آن، نوعی پیش‌بینی از روند مذاکرات نیز به حساب می‌آمد:"ظاهرا مذاکرات در وقت اضافه گرفتار نوعی بن‌بست شده است.

البته محمدی این سوال را نیز مطرح کرد که" آیا ترکیب همه‌ی این «مذاکرات»، «خلاقیت‌ها»، «اراده‌های سیاسی»، «احترام گذاشتن به نگرانی‌های طرف‌های دیگر» و حتی «کوتاه آمدن»ها، به شکل‌گیری یک توافق خوب منجر خواهد شد یا نه؟"

اما تمام گزارش‌ها از وین این پیش‌بینی را تایید می‌کند که اکنون روند مذاکرات به یک بم‌بست رسیده است، انتهایی که طرف مقابل سعی دارد توپ آن را در زمین ایران خوابانده و جمهوری اسلامی را برهم زننده زمین بازی معرفی کند و از سوی دیگر ایران نیز نمی‌خواهد تحت عنوان آن چه که برایش نام "اراده‌ی سیاسی" یا "تصمیم بزرگ برای رسیدن به توافق" از سوی غرب مطرح می‌شود، زیر بار یک توافق نامطمئن و البته بد برود.

"نامطمئن" دقیقا یکی از همان گزاره‌هایی است که تکمیل کننده‌ی یک توافق بد می‌تواند باشد. هر چه به ساعات پایانی مذاکرات نزدیک می‌شویم و باز آغاز یک تمدید را به نظاره می‌نشینیم تا پایان و آغازی دیگر، این شبهه قوت و تشخص بیشتری پیدا می‌کند که غرب در آستانه‌ی تحمیلی دیگر بر ملت ایران برای رسیدن به یک متن مبهم در اجرا برای 1+5 و البته باز برای هر تحلیل و تفسیری است.

شاید بتوان گفت مهمترین سند این عدم اطمینان باز شدن موضوع جدیدی در روزهای اخیر تحت عنوان تحریم‌ تسلیحاتی بود که عدم لغو آن در متن پیش‌نویس توافق از سوی غرب خیلی عادی و البته غیر قابل طرح جلوه می‌کرد!

اما آن چه که این روزها بیش از پیش باید به عنوان سند مادر در دسترس قرار گیرد برای تکرار، خطوط قرمزی است که سکان‌دار هدایت کشتی انقلاب ترسیم نموده‌اند. شاید بتوان گفت رهبر معظم انقلاب که طی بیانات خود متعدد بر عدم خوش‌بینی به طرف مقابل اشاره داشته و ظرایف مختلفی را با اشارات تاریخی مورد توجه قرار دادند این نکته را تلویح قریب به تصریح با توجه به سوابق خصمانه علیه جمهوری اسلامی سرفصل خطوط قرمز قرار دادند که مذاکره‌کنندگان کشورمان نباید هیچ حرف زوری را از طرف مقابل قبول کنند.

 

اظهارات امشب کری، وزیر امور خارجه آمریکا حکایت از زورگویی تمام عیار همراه با تهدید داشت. کری در کنفرانس خبری خود گفت که: ما تا ابد پای میز مذاکره نخواهیم ماند اما برای رسیدن به توافقی جامع و خوب عجله نخواهیم کرد!

جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که در مقابل هتل کوبورگ، از دستور العمل ابلاغی باراک اوباما به تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای ایران پرده برداشت، سعی کرد تا هم به لحاظ "متنی" و هم به لحاظ "زمانی" موقعیت ابهام برای مذاکرات را تثبیت شده نگاه دارد.

 او در ابتدای نطق خود در کنفرانس خبری‌اش به مذاکره با اوباما رئیس جمهور آمریکا در شب گذشته اشاره کرد و سپس مواضع متناقض خود را این گونه تشریح کرد: «ما تا ابد پای میز مذاکره نخواهیم ماند اما برای رسیدن به توافقی جامع و خوب عجله نخواهیم کرد! در موارد مهمی به پیشرفت رسیده‌ایم اما اختلافاتی هنوز بین ما باقی مانده است که باید حل و فصل شود!»

بر اساس این گزارش؛ جان کری پیرو دستور اوباما سعی کرد شتاب موجود در مذاکرات هسته‌ای را بگیرد و تنها پیام تصنعی «عدم شتاب آمریکا پای میز مذاکره» را برای فریب افکار عمومی مخابره نماید.

ادعای کری در خصوص عجله نداشتن آمریکا برای توافق آن هم پس از تهدید واشنگتن به ترک میز مذاکرات، در حالی صورت می‌گیرد که واشنگتن تاکنون به صورت رسمی و غیر رسمی تیم مذاکره‌ کننده‌ی هسته‌ای کشورمان و حتی دیگر تیم‌های مذاکره کننده‌ی حاضر در محل مذاکرات را جهت امضای فوری توافقی هسته‌ای تحت فشار قرار داده است و این دقیقا زورگویی در برابر تیمی که سرفصل تمام خطوط قرمزش مقابله با تهدید است.

گر چه کری توان برگشت با دست خالی به آمریکا را ندارد اما این اطمینان داخلی برای تیم مذاکره کننده‌ی ایرانی که از سوی رهبر انقلاب متصف به تدین و غیرت شدند وجود دارد که تلاش چند ماه‌ی شما هر چند منجر به یک توافق نشود ولی دستاورد بزرگی چون اثبات چندباره‌ی جمهوری اسلامی در موضع حق داشت. البته ملت ایران آغوش باز خود را فردا که نمایش بزرگی در برابر فرض باطل غرب از احتیاج و اضطرار ایران برای رسیدن به توافق است برای تیم ایرانی به تماشا خواهد گذاشت و این خود مهمترین و بهترین سند پشتیبان از سوی یک ملت برای دولت خویش است.

 

انتهای پیام/حزب الله سایبر

 

 • جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان قزوين 2 0 پاسخ

  نامه ای به نمایندگان محترم مردم استان قزوين در مجلس شورای اسلامی
  سلام و درود خدا بر شما نمایندگان دلسوز مردم در خانه ملت
  احتراماً همانطوریکه مستحضرید جمعی از کارکنان سازمان بهزیستی کشور بصورت رسمی کارگری مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سالهای اخیر توانسته اند ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی از قبیل کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد را کسب نمایند و در حال حاضر در ستاد و شهرستانها به عنوان یک نیروی با تجربه البته با ابلاغ، انجام وظیفه می نمایند. این در حالی است که: اولاً کارکنان رسمی و پیمانی توانسته اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند در حالیکه نیرویهای رسمی کارگری بدلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون نیز هیچ تغییری در احکام آنها لحاظ نگردیده است، ثانیاً طبق قانون کار می بایست احکام آنان تا گروه 20 اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی کارکنان رسمی کارگری با مدرک کارشناسی نیز حداکثر تا گروه 10 در احکامشان لحاظ شده است، ثالثاً از مزایای سختی کار در ماده 36 تبصره یک قانون کار پیش بینی شده نیز برخوردار نیستند، رابعاً پاداش عیدی کارکنان موصوف که طبق قانون کار می بایست حداقل دوبرابر تا حداکثر 3 برابر حقوق پایه پرداخت شود ولی به میزان کارکنان رسمی کشوری به آنان پرداخت می شود، خامساً کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هردو قانون محروم هستند به مصداق ضرب المثل معروف شتر مرغ .
  مزید استحضار است اینکه تمامی کارکنان رسمی کارگری بالای 18 سال داشته اند و با توجه به اخذ مدارک دانشگاهی تعدادی از آنها در صورت تبدیل وضعیت می توانند به عنوان یک نیروی با تجربه و تحصیل کرده در پستهای حساس سازمانی خدمت کرده و در کنار آن از حقوق و مزایای آن نیز برخوردار شوند. ضمناً با عنایت به اینکه در حال حاضر جذب و استخدام نیروی انسانی جدید محدود گردیده است در صورت تبدیل وضعیت این افراد وضعیت نیروی انسانی بهزیستی نیز بهبود خواهد یافت.
  شایان ذکر است تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت بار مالی نداشته و حتی در بعضی از موارد پرداخت اضافه کار که هم اکنون سازمان بابت اضافه کاری کارکنان رسمی کارگری 23 درصد سهم کارفرما می‌پردازد در صورت تحقق این امر طبق قانون کشوری پرداخت 23درصد کارفرما حذف خواهد شد.
  علی ایحال با توجه به مطالب مطروحه و با عنایت به اینکه طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت کارکنان به رسمی کشور در تاریخ 92/9/20به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و طی شماره 162 اعلام وصول گردیده و طرح فوریت دار شده و هم اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی بوده و بزودی جهت تصویب نهایی به صحن علنی مجلس خواهد آمد، لذا استدعا داریم با نگاه پرمهر و با رأی مثبت خود در تصویب این طرح که موجب رضای حق تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان رسمی کارگری گردیده. ضمناً کارکنان رسمی کارگری بهزیستی حوزه انتخابیه جنابعالی هم واجد این مشکل هستند. پیشایش مراتب تشکر و قدردانی خود را از همکاری و عنایت جنابعالی ابراز نموده از خداوند سبحان عزت و سرافرازی و سلامتی جنابعالی و تمامی نمایندگان دلسوز مجلس شورای اسلامی را مسئلت می نماییم.
  با تشکر
  جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان قزوين

 • جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان قزوين 0 0 پاسخ


  جناب آقاي دكتر انوشيروان محسني بندپي


  رئيس محترم سازمان بهزيستي كشور


  با سلام و آرزوي توفيق
  احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالي نسبت به كار كنان خدوم بهزيستي كه ايثار گرانه در سنگر دفاع از كرامت انساني جمعيت هدف سازمان ايفاي نقش مي نمايند به استحضار مي رساند متاسفانه در جريان اجراي طرح طبقه بندي مشاغل كار كنان رسمي كار گري اين سازمان در سنوات گذشته اين طرخ صرفا جهت مشاغل خاصي تعريف گرديده حال آنكه امروز با عنايت به نياز سازمان ومدارك علمي اين كار كنان بخش عمده اي از
  آنان در مشاغل كار شناسي فعاليت نموده و عملا به جهت عدم پيش بيني اين مشاغل در طرح مذكور از مزاياي مصرح قانوني پست هاي مر بوطه كه شاغل در آن مي باشند بي بهره بود واين امر تاثير منفي در انگيز ه همكاران دارد لذا از محضر خضرتعالي تقاضا دارد دستور فرمائيد ضمن بازنگري در طرح طبقه بندي مشاغل سازمان زمينه هاي بهره مندي از ظزفيت هاي كار ي همكاران ذينفع كه بعنوان سر مايه انساني سازمان ميباشند فراهم گردد پيشاپيش از بذل توجه حضرتعالي نهايت امتنان رادارد باتشكر فراوان جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي
  استان قز وين

 • جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان قزوين 3 0 پاسخ



  جناب آقاي دكتر انوشيروان محسني بندپي


  رئيس محترم سازمان بهزيستي كشور


  با سلام و آرزوي توفيق
  احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالي نسبت به كار كنان خدوم بهزيستي كه ايثار گرانه در سنگر دفاع از كرامت انساني جمعيت هدف سازمان ايفاي نقش مي نمايند به استحضار مي رساند متاسفانه در جريان اجراي طرح طبقه بندي مشاغل كار كنان رسمي كار گري اين سازمان در سنوات گذشته اين طرخ صرفا جهت مشاغل خاصي تعريف گرديده حال آنكه امروز با عنايت به نياز سازمان ومدارك علمي اين كار كنان بخش عمده اي از
  آنان در مشاغل كار شناسي فعاليت نموده و عملا به جهت عدم پيش بيني اين مشاغل در طرح مذكور از مزاياي مصرح قانوني پست هاي مر بوطه كه شاغل در آن مي باشند بي بهره بود واين امر تاثير منفي در انگيز ه همكاران دارد لذا از محضر خضرتعالي تقاضا دارد دستور فرمائيد ضمن بازنگري در طرح طبقه بندي مشاغل سازمان زمينه هاي بهره مندي از ظزفيت هاي كار ي همكاران ذينفع كه بعنوان سر مايه انساني سازمان ميباشند فراهم گردد پيشاپيش از بذل توجه حضرتعالي نهايت امتنان رادارد باتشكر فراوان جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي

 • جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي كشور 3 0 پاسخ

  جناب آقاي دكتر علي ربيعي وزير محترم كار رفاه و تامين اجتماعي سلام و آرزوی توفیق
  احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کار کنان خدوم بهزیستی که ایثار گرانه در سنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می نمایند به استحضار می رساند متاسفانه در جریان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کار کنان رسمی کار گری این سازمان در سنوات گذشته این طرخ صرفا جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده حال آنکه امروز با عنایت به نیاز سازمان ومدارک علمی این کار کنان بخش عمده ای از
  آنان در مشاغل کار شناسی فعالیت نموده و عملا به جهت عدم پیش بینی این مشاغل در طرح مذکور از مزایای مصرح قانونی پست های مر بوطه که شاغل در آن می باشند بی بهره بود واین امر تاثیر منفی در انگیز ه همکاران دارد لذا از محضر خضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمائید ضمن بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان زمینه های بهره مندی از ظزفیت های کار ی همکاران ذینفع که بعنوان سر مایه انسانی سازمان میباشند فراهم گردد پیشاپیش از بذل توجه حضرتعال نهایت امتنان رادارد باتشکر فراوان جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور

ارسال نظرات

آخرین اخبار