امام جمعه قزوین:

کدخبر: 1056

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: آمریکا بداند هر نتیجه ای که مذاکرات داشته باشد شعار مرگ بر آمریکا جزء محوری‌ترین و اصلی ترین شعارها در نظام جمهوری اسلامی است و نه تنها هرگز از زبان ملت ایران نخواهد افتاد بلکه با صلابت و جدیت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، این حضور پرشور را خروش ملت متدین و ولایت مدار قزوین علیه مستکبران جهان و تجدید پیمان با آرمانهای امام خمینی(ره) و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اعلام کرد.

وی به بازگشت پیکر پاک شهیدان محمد علی بمانی پس از گذشت 32 سال و سید جلیل میری ورکی که پس از 29 سال به موطن خود اشاره کرد و بیان داشت: همواره ملت با حضور در صحنه های حساس از خون شهدا پاسداری کرده اند و از این پس نیز همین مسیر ارزشمند را دنبال خواهند کرد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: پایه های ستم و ظلم در دنیا با شعار و حضور جدی مردم و توده های مسلمان و مؤمن به لرزده درآمد و  روز قدس وعده گاه اظهار انزجار مظلومان علیه ظلم و جنایت در جهان با محوریت رژیم اشغالگر قدس و حمایت از اسلام و مظلومان و مستضعفان است و روز قدس تکلیف آینده جهان را روشن خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 خاطرنشان کرد: این مذاکرات برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است و هیچکس نسبت به مذاکرات بی تفاوت نیست و با حساسیت آن را دنبال می کنند.

شعار مرگ بر آمریکا هرگز از زبان ملت نخواهد افتاد

وی به حمایت های رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای و تبعیت مذاکره‌کنندگان از توصیه های رهبری اشاره کرد و یادآور شد: اطمینان داریم تیم مذاکره کننده به نحوی مذاکرات را به سرانجام می‌رسانند که نتیجه آن به زیان ملت نخواهد بود. آمریکا بداند هر نتیجه ای که مذاکرات داشته باشد شعار مرگ بر آمریکا همیشه جزء محوری ترین و اصلی ترین شعارها در نظام جمهوری اسلامی است نه تنها هرگز از زبان ملت نخواهد افتاد بلکه با صلابت و جدیت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: نتیجه مذاکرات هر چه شود ملت های مسلمان برای نابودی رژیم اشغالگر قدس و از بین بردن این غده سرطانی ذره ای از مواضع خود عقب نشینی نخواهند کرد. ملت ما خاطرات بد و فریبکاری های آمریکا و انگلیس را از یاد نبرده اند و با هوشیاری حرکت های دشمنان را رصد می کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی به نمونه هایی از جنایت های آمریکا و انگلیس و هم‌پیمانانشان علیه ملت‌های مظلوم جهان اشاره کرد و کشتار مردم در مسجد گوهرشاد، جنایت رژیم جعلی اسرائیل در فلسطین، کشتار مردم در اردوگاه های صبرا و شکیلا، پدیده نامیمون داعش که مورد حمایت آمریکا، اسرائیل، سعودی‌ها، وهابی‌ها و صهیونیست‌ها قرار دارد، بمباران شبانه روزی مردم یمن، تهاجم به عراق و سوریه را، نمونه هایی از این جنایت ها عنوان کرد.

وی اظهار داشت: با دیدن این جنایت ها نمی توانیم یک شبه و پس از مذاکرات با آمریکایی ها آشتی کنیم و آنها باید آرزوی دیدن لبخند ما را به گور ببرند و خشم ما همیشه علیه آنها وجود خواهد داشت.

دلبستن به فتنه گران پرونده آمریکایی ها را سیاه تر می کند

امام جمعه قزوین تصریح کرد: عده ای احساس حقارت و خواری در مقابل دشمنان دارند و این افراد در مقابل سیل عظیم مردمی که با قدرت در مقابل آمریکا ایستاده‌اند بسیار قلیل و ناچیزند و کاری از پیش نخواهند برد و به آمریکایی ها سفارش می کنیم گول وعده های اینها را نخورند چرا که چنین افرادی مانند فتنه 88 ، فتنه‌های منافقان و فتنه‌های دیگر کاری برای شما پیش نخواهند برد و تمایل به چنین افرادی جز سیاه تر شدن پرونده های شما دستاوردی را برایتان به همراه نخواهد داشت.

این مقام مسئول بیان کرد: آمریکایی‌ها باعث تحریم شدند و امروز خودشان بیشتر از ما حریص هستند تا بساط آن را برچینند و منافعشان به برچیده شدن تحریم ها بستگی دارد؛ اگر هم اقدام و توافقی نشود این تحریم ها در طول زمان برداشته می شود چرا که آنها به این موضوع احتیاج زیادی دارند هر چند حق ملت ماست که این ظلم هر چه زودتر از سر ملت برداشته شود.

شتاب علمی کشور در معرض تهدید قرار گرفته است

وی خاطرنشان کرد: شتاب علمی کشور در معرض تهدید قرار گرفته است و اتهامات ناروا به نیروهای ارزشی و دست رد به سینه نیروهای ارزشی زدن در دانشگاه ها موجب کاهش رتبه علمی دانشگاه ها می شود؛ بیش از 3 هزار پرونده ای که در آن می خواستند جذب دانشگاه شوند تنها کمتر از40 پرونده دچار مشکل بود؛ اما برخی‌ها این فضا را بسیار بزرگ نشان دادند و فضای سالم علمی و پژوهشی کشور به ناحق زیر سؤال بردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به فراهم بودن زمینه های تقوای الهی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد: این ماه فرصت بسیار مناسبی برای کسب تقوای الهی و کنار گذاشتن خلق های ناپسند انسان است و در این ماه همه زمینه های تحول معنوی فراهم شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی در ادامه به نشانه های متقین از نگاه امام علی (ع) اشاره کرد و یادآور شد: یکی از نشانه های متقین آن است که به دنبال دنیا نروند و حریص به آن نباشند، هر چند دنیا دنبال آنها بیاید. دنیا مانند سایه انسان است که هر چه دنبالش برود به آن نمی رسد و مانند آب شور و تلخ دریا هر چه از آن بیشتر بهره مند شود تشنه تر خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار