معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج):

کدخبر: 102

معاون اجرایی سپاه استان قزوین ابراز داشت:هیچ نیرویی در کشور به اندازه ی بسیج لیاقت و ظرفیت حفظ نظام را ندارد.

به گزارش قزوین خبر و به نقل از صبح قزوین، ابوالفضل طاهر خانی، معاون اجرایی سپاه استان قزوین، در جمع خبرنگاران  ابراز داشت: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان انقلاب و اسلام با دسیسه و ابزارهای مختلف قصد براندازی این نظام را داشتند.

وی افزود: در ۸ سال دفاع مقدس، دنیا با تمام قدرت نظامی خود با ما وارد جنگ سخت شد اما فرزندان انقلاب با تقوا، ایمان به خدا و با روحیه ی معنوی آن ها را شکست دادند اما امروز دشمن رویه ی جنگ را از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داده است.

طاهرخانی اذعان داشت: سپاه و بسیج مستضعفین در جهت رفع دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه ی شبیخون فرهنگی، همانطور که در جنگ سخت حضور فعال داشت، با تمام توان وارد حوزه ی جنگ نرم شد تا اجازه ندهد دشمن به اهداف خود برسد.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین عنوان کرد: یکی از برنامه های اثر گذار در حوزه ی جنگ نرم موضوع شجره ی طیبین است که در سراسر کشور و در رده های مختلف سپاه شکل گرفته است.

این مسئول سپاه اظهار کرد: هیچ نیرویی در کشور به اندازه ی بسیج لیاقت و ظرفیت حفظ نظام را ندارد.

وی درباره ی هدف از تشکیل حلقه های صالحین ابراز داشت: هدف از اجرای طرح حلقه صالحین، زنده نگه داشتن و تقویت روحیه ی معنوی در بسیجیان است که در این راستا اردوی تربیتی برای سرگروه های حلقه ها در نظر گرفته و اجرا شد.

طاهر خانی توضیح داد: هزار و ۲۸۳ نفر از سرمربیان حلقه های صالحین در کل استان قزوین طی ۵ دوره در یک اردوی تربیتی در شهر رامسر شرکت کردند که در آن برنامه های تفریحی، تربیتی، کلاس های اخلاق و مباحث بصیرتی توسط اساتید معتبر کشوری برگزار شد.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین یادآور شد: از زمان پیامبر اکرم(ص) اجرای برنامه های جمعی دارای اثرگذاری بیشتری بوده است، بنابراین این اردو با هدف انسجام، نشاط، تقویت روحیه ی معنوی و ارتقا دانش تربیتی سرگروه ها برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: این دوره ها که شامل ۳ دوره برای برادران و ۲ دوره برای خواهران بود، در طی ۱۱ روز از اول شهریور ماه و با حمایت های حفاظتی و امنیتی، بدون هیچ گونه مشکلی اجرا شد.

همچنین حجت الاسلام غلامی، جانشنین معاون تعلیم و تربیت سپاه استان درباره ی این برگزاری این برنامه ابراز داشت: در حلقه های صالحین، افراد عضو بسیج در حلقه های ۱۵ نفره زیر نظر یک مربی فعالیت می کنند.

وی افزود: حلقه ی ۱۵ نفره ی متشکل از مربی های حلقه های صالحین زیر نظر یک سر مربی  و سرمربی ها نیز تحت تعلیم استاد ویژه طرح قرار می گیرند.

غلامی یادآور شد: در استان قزوین، استاد اصلی سرمربی های حلقه های صالحین، حجت الاسلام اسلامی می باشد و همچنین در قزوین دارای ۳۰ سرمربی حوزوی هستیم که ۸ نفر از خواهران و ۲۲ نفر از برادران هستند.

وی افزود: در کل استان ۵ سطح برای حلقه های صالحین وجود دارد که بسیجیان در آن ها شرکت فعالی دارند.

غلامی تعداد حلقه های صالحین در استان را ۲ هزار ۵۰۰ مورد ذکر کرد و گفت: افق آینده ی طرح حلقه های صالحین، سازماندهی تمامی اعضای فعال و عادی بسیج در این حلقه ها است که در آینده محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار