امام جمعه قزوین:

کدخبر: 1007

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: هر تصمیمی در مذاکرات گرفته شود عزت و اقتدار کشور را با اقتصاد مقاومتی حفظ می‌کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد با اشاره به مناسب‌های این ایام اظهار داشت: در آستانه شب‌هایی قرار داریم که امام علی (ع) در آن به شهادت رسیده‌اند؛ امامی که فداکاری‌های زیادی را در حق مردم انجام داد؛ اما آنها معامله بدی را انجام دادند و ایشان را به شهادت رساندند و چه خوب است که در این شبها با امام علی (ع) عهد ببندیم تا با نهج البلاغه ارتباط بگیریم و زندگی خود را در مسیر دستورات این کتاب ارزشمند قرار دهیم.

وی به حمله ناجوانمردانه و تروریستی ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 که منجر به شهادت 298 نفر از مسافران بی‌گناه شد اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در حالی مرتکب چنین اقدامی شدند که خود را اهل دموکراسی و آزادی می‌دانند و عده ای با وجود مشاهده چنین اقداماتی از آنها، همچنان چشم بر جنایت‌های آمریکایی‌ها بسته‌اند و آنها را برتر از مردم و ملت خود می‌دانند.

امام جمعه قزوین با اشاره به مسدود شدن اموال و دارایی‌های ملت ایران در آمریکا تصریح کرد: در سال 59 نیز آمریکایی‌ها جنایتی اقتصادی را مرتکب شدند و 100 میلیارد دلار از اموال و دارایی‌های ملت ایران را مسدود کردند، درحالی‌که ورود این میزان ثروت به کشور می‌توانست برای اقتصاد ایران مثبت و تحول‌آفرین باشد. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این توضیحات رویکرد خصمانه آمریکا در طول تاریخ نسبت به ملت ایران را نشان می‌دهد و با توجه به این نگاه دو خط کفر و خط ایمان در تاریخ کشور به وجود آمده است.

تیم مذاکره‌کننده بداند دشمن مکار و غیرقابل اعتماد است

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پنجه در پنجه دشمن افکنده و در حال مبارزه با آمریکا و غرب است و این تیم مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد: مقام معظم رهبری دائم در حال هشدار به تیم هسته‌ای هستند که مراقب باشند چرا که دشمنان مکار و غیرقابل اعتماد هستند و از طرفی هم ایشان کاملاً از تیم مذاکره‌کننده حمایت می‌کنند و آنها را امین، شجاع، مؤمن و انقلابی معرفی کردند و روحیه‌ای مضاعف به آنها می‌دهند.

اقتدار کشور را با اقتصاد مقاومتی حفظ می‌کنیم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدینی در این خصوص ادامه داد: پیش از آنکه مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته‌ای نظر خود را اعلام کنند مفصل در خصوص اقتصاد مقاومتی توضیح دادند و بر اهمیت آن تأکید کردند و پیام ایشان به دشمن این بود که هر تصمیمی در مذاکرات گرفته شود ما عزت و اقتدار کشورمان را با اقتصاد مقاومتی حفظ می‌کنیم و امورات کشور را پیش می‌بریم؛ هرگز از تهدیدات دشمنان حراسی نداریم و در مقابل آنها هیچ نقطه ضعفی نداریم.

در کشور دو نگاه به مذاکرات هسته‌ای وجود دارد

وی بیان کرد: در کشور دو نگاه به مذاکرات هسته‌ای وجود دارد یک نگاه ضعیف، منفی، ذلیلانه و نامطلوب است که اگر به آن بها داده شود تیم مذاکره‌کننده را ضعیف می‌کند و خوشبختانه این افراد تاکنون میدان پیدا نکرده‌اند. نگاه دیگر نگاه عزتمندانه است که همان نگاه رهبری است و ضمن تشویق تیم هسته‌ای، گروه 1+5 را تحقیر می‌کند و به آنها می‌گویند تصمیمات شما در سرنوشت ملت ما هیچ تأثیری ندارد.

آمریکایی‌ها آرزوی نابودی صنعت هسته‌ای ایران را به گور می‌برد

امام جمعه قزوین اظهار داشت: نگاه ذلیلانه همان است که آمریکا را کدخدا و همه امورات کشور را تا تهیه آب و نان را در گرو به نتیجه رسیدن مذاکرات بداند و بگوید ما باید مرگ بر آمریکا را تعطیل کنیم، مردم را خسته فرض کرده و می‌گوید خزانه ملی خالی است که این نگاه موضع و جایگاه تیم مذاکره‌کننده را تضعیف می‌کند و کشور را ضعیف جلوه می‌دهد؛ این نگاه برخلاف نگاه قرآنی، عزتمندانه و اقتدار مقام معظم رهبری است و ملت سلحشور ایران پشتیبان نگاه رهبری برای تحقق موفقیت در مذاکرات هستند.

این مقام مسئول احتیاج آمریکایی‌ها را به مذاکرات بیشتر دانست و تصریح کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش بیشتر به مذاکرات نیازمند هستند؛ اما دست پیش گرفته‌اند و جوری رفتار می‌کنند که ما احتیاج به آنها داریم، درحالی‌که همواره آنها التماس می‌کنند نباید کاری کنیم جای التماس‌کننده تغییر کند و باید طوری حرکت کنیم تا همیشه آنها التماس‌کننده باقی بمانند؛ اگر این‌گونه رفتار کنیم با تحقق یک توافق خوب از مذاکرات عزتمان محفوظ می‌ماند و یقین داریم چه آمریکایی‌ها زیر بار شرایط ما بروند و توافق کنند و چه زیر بار نروند آنها کمر همت خود را برای نابودی صنعت هسته‌ای ما بسته اند باید به آنها بگوییم این آرزو را به گور خواهند برد.

نگاه به امکانات داخل راه عزت و اقتدار کشور است

وی بیان کرد: راه عزت و اقتدار روزافزون کشور اعتقاد به وعده‌های خدا، استفاده از امکانات داخلی و ملی، بکارگرفتن نیروهای مستعد داخلی و از بین بردن بیکاری با بهره‌گیری از نیروهای داخلی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر مشارکت همه‌جانبه مردم در روز قدس برای اعتراض به ظلم‌هایی که در منطقه ایجاد شده است تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: در هرکاری که احساس ضعف می شود به عبادت پناه ببریم و تقوای الهی پیشه کنیم چرا که با عبادت و تقوا اراده انسان در مواجه با مشکلات افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: جوانانی که با روی آوردن به عبادت و انجام فرایض نماز، روزه، قرآن خواندن و حفظ اخلاق حسنه سعی می کنند زندگی خود را در مسیر اسلام قرار دهند به موفقیت های بیشتری در زندگی دست پیدا می کنند.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: تنها یک شب در سال شب قدر است و نباید از اصطلاح لیالی قدر در کارهای تبلیغاتی برای این شبها استفاده شود چرا که لیالی قدر به معنای شبهای قدر است؛ چند شب می‌تواند شب احیا باشد اما شب قدر تنها یک شب از سال است.

وی به اقداماتی که باید در شب قدر انجام شود اشاره کرد و افزود: مرحله نخست در شب قدر آن است که جان انسان باید در پیشگاه خدا مؤدب شود تا برای توبه و مناجات آماده گردد؛ اقدام دوم در شب قدر بررسی پرونده زندگی گذشته انسان است و در مرحله آخر انسان باید برای آینده خود در این شب عزیز برنامه ریزی کند.

انتهای پیام/منادی

ارسال نظرات

آخرین اخبار