مراسم استقبال از پنج شهید دوران دفاع مقدس، روز دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان و مردم شهید پرور در میدان مینودر قزوین برگزار شد.

به گزارش سرویس دفاع مقدس قزوین خبر و به نقل از ایرنا ، پیکر پاک این پنج شهید دوران دفاع مقدس که در جبهه های نبرد به درجه رفیع شهادت نائل شدند ظهر دوشنبه وارد قزوین شد و از میدان مینودر قزوین با اجرای مراسم ویژه ای به محل معراج شهدای این شهر انتقال یافت.  مسئولان استان با حضور در میدان مینودر از ولی نعمتان خود به گرمی استقبال کردند.

در این آیین ضمن ادای نظامی توسط نیروهای نظامی حاضر در مراسم، مداحان اهل بیت (ع) به قرائت زیارت عاشورا و مصیبت اهل بیت سلام الله پرداختند.این آیین معنوی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین برگزار شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: مقام شهدا والا است و آنها همواره هدفشان رضایت ولی امر و امام راحل بود و فصل مشترک وصیت همه شهیدان اطاعت از رهبری و امام امت بود و آنها حاضر بودند جان خود را در این راه نثار کنند اما چهره امام و رهبرشان را نگران نبینند.

غلامرضا حقایق پور با اشاره به اینکه ما باید همواره پیام رسان شهدا باشیم، افزود: پیام مردم به شهدا این است که ای شهیدان ما آمده ایم تا پیرو راه شما باشیم و به آنچه که خواستید، جامه عمل بپوشانیم و در راه ولایت و پیروی از آن کوتاهی نکنیم.

وی اظهارکرد: سه تن از این شهدا گمنام هستند و دو تن دیگر به نام های شهیدان مرتضی رزازیان و بهمن بیگ زاده در معراج شهدای مرکز شناسایی شده و پس از 32 سال به آغوش خانواده بازگشتند. 

حقایق پور افزود: سه شهید گمنام یاد شده روز پنجشنبه 24 اردیبهشت ماه 94، همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)، در بویین زهرا تشییع و در بوستان بعثت این شهر به خاک سپرده می شوند. 

پیکر نوجوان شهید بهمن بیگ زاده روز چهارشنبه این هفته به زادگاه خود، آبیک منتقل و پس از استقبال مردم، روز پنجشنبه از پایگاه بسیج ثارالله به سمت گلزار شهدای شهر آبیک تشییع و به خاک سپرده خواهد شد. 

وی در پایان از مردم رشید قزوین خواست تا با حضور در تشییع پیکر این شهیدان و تجدید میثاق با آنان، یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی دارند.

شهید مرتضی رزازیان، دوم اردیبهشت ماه سال 1341، در شهر قزوین به دنیا آمده و دانشجوی رشته علوم تربیتی و معلم بود. وی به عنوان معلم بسیجی در جبهه حضور یافت و هفتم اسفند ماه 1362 در جزیره مجنون به شهادت رسید و تاکنون اثری از پیکر مطهرش یافت نشده بود. 

همچنین شهید بهمن بیگ زاده سوم آذر 1349 در روستای چلنی از توابع شهر کرج و در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و در حالیکه بیش از 13 بهار از عمر خود نگذشته بود و با اعلام مسوولان در خصوص نیاز جبهه به نیروهای بسیحی عازم مناطق عملیاتی شد.

وی با شرکت در عملیات خیبر و در جزیره مجنون در هفتم اسفند 1362 به شهادت رسید و تاکنون اثری از پیکرش به دست نیامد بود.

169024316902441690245

ارسال نظرات

آخرین اخبار