پس از گذشت 32 سال

کدخبر: 714

معلم شهید، مرتضی رزازیان پس از 32 سال دوری به جمع خانواده خود بازگشت.

به گزارش سرویس دفاع مقدس قزوین خبر؛مرتضی رزازیان دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۱، در شهر قزوین به دنیا آمد. وی در دوره تحصیل خود با مرتضی روزبه، استاندار قزوین همکلاسی و پس از آن در کنار شغل معلمی دانشجوی رشته علوم تربیتی هم بود.

این شهید سپس از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و هفتم اسفند ماه ۱۳۶۲، در جزیره مجنون به شهادت رسید و اثری از پیکر مطهرش یافت نشده بود.

سرهنگ پاسدار مهدی طاهرخانی مدیر کل حفظ آثار و نشز ارزش های دفاع مقدس استان قزوین، با اعلام این خبر گفت: شهید مرتضی رزازیان ۳۲ سال پیش در اسفند سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در منطقه جزیزه مجنون به شهادت رسیده بود و تا کنون هیچ اثری از پیکرش بدست نیامده بود که اخیرا در جریان تفحص کمیته جستجوی مفقودین و شهدای گمنام ستاد کل نیروهای مسلح تفحص شده است.

وی افزود :شهید رزازیان معلم و در آموزش و پرورش قزوین مشغول بکار بود و امروز در هفته معلم پیکر این شهید تفحص و شناسایی شده است. طاهرخانی در ادامه گفت: پیکر این شهید عزیز هفته آینده به استان قزوین منتقل می شود و در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در ۲۴ اردیبهشت بعد از تشییعی با شکوه در گلزار شهدای شهر قزوین تدفین می شود.

فرمانده ناحیه سپاه امام حسن(ع) قزوین در خصوص جایگاه شهیدان و خانواده آن‌ها در دنیای امروزی و عملکرد موفق شهیدان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: صاحب و متولی اصلی انقلاب اسلامی ایران شهداء و خانواده آن‌ها هستند چرا که در صحنه‌های بسیار سخت کشور جان و مال خود را در راه و اسلام فدا کردند و در حال حاضر نیز این خانواده‌ها پاسدار انقلاب هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مطالعه وصیت‌نامه شهداء و ارزش آن در زندگی اظهار کرد: شناسایی و معرفی شهیدان بهانه‌ای است تا وصیت‌نامه آن‌ها تکرار و مرور شود چرا که در این وصیت‌نامه شهیدان مسیر زندگی واقعی را به انسان نشان داده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه شهید مرتضی رزازیان یک معلم نمونه و علاقمند به این شغل بود خاطرنشان کرد: تاریخ تولد این شهید و شناسایی پیکر مطهر او در هفته معلم دو عنایت ویژه‌ای است که خداوند به او بخشیده کرده است چرا که این شهید بسیار علاقمند به شهید مرتضی مطهری و مقام معلم بود.

۱۱۰۰

متن وصیت‌نامه این شهید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم.

و لا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا، بل احیا عند ربهم یرزقون. (آل عمران آیه ۱۶۹) (گمان مدارید کسانى که در راه خدا کشته شده مردگانند، بلکه آنان زنده و نزد پروردگارشان روزى مى‌خورند.) اللهم فاطر السموات والأرض عالم الغیب والشهاده إنی أعهد إلیک فی هذه الحیاه الدنیا أنی أشهد أن لا إله إلا أنت وحدک لا شریک لک وأن محمدا عبدک ورسولک، فإنک إن تکلنی إلى نفسی تقربنی من الشر وتباعدنی من الخیر وإنی لا أثق إلا برحمتک فاجعل لی عندک عهدا توفینه یوم القیامه إنک لا تخلف المیعاد. إلا قال الله لملائکته یوم القیامه. بارالها! تو آفریننده آسمانها و زمین و تواناى غیب و شهود هستى. پروردگارا! من با تو عهدى بسته‌ام که در دنیا به فرمان تو باشم.

شهادت بر یگانگى تو مى‌دهم و گواهى مى‌دهم که جز تو خدایى نیست و اقرار مى‌کنم که حضرت محمد(ص) رسول و پیام‌آور تو و هادى و راهنماى تو در میان امت است.

به درستى که تو اگر واگذار کنى مرا به خودم، از تو دور مى‌گردم و من به خود اطمینان نداشته مگر به رحمت تو. پس قرار بده بین خودت و من پیمانى که به آن وفا کنى و من مى‌دانم که تو از پیمانت برنمى‌گردى.

بعد از شهادت به یگانگى خدا و شهادت براینکه حضرت محمد(ص) بنده و رسول خداست و دوازده نفر از اوصیاى برحق رسولان امامام معصوم و والیان ولایت هستند. و گواهى مى‌دهم که صدیقه طاهره، حضرت زهرا سلام الله علیها، دخت پیامبر گرامى(ص) و همسر على(ع) مى‌باشند. بنده به عنوان تذکر و یادآورى همانگونه که در قرآن آمده، مطالبى به عرض مى‌رسانم:

۱ – در همه حال و در کلیه مراحل زندگیتان الله را در نظر داشته باشید. که او اولین و الآخرین اوست که بر تمام اعمال ما ناظر است. تمام موجودات در زمین و آسمانها در ید قدرت اوست. او حتى از رگ گردن بر ما نزدیک است. پس باید مواظب باشیم که در محضر خدا گناه نکنیم و خلافى از ما سر نزند و در تمام کارهایى که براى خدا انجام مى‌دهیم، خالص باشیم و خداى نکرده غیر از او در کارتان شریک قرار ندهید.

۲ – آن چیزى که ما را از ذلت و خوارى به عزت و بزرگى رسانید، همانا اسلام عزیز و حقیقى بود که گم کرده بودیم و با پیداکردن خود آن را یافتیم و با زنده کردن آن، خود را زنده کردیم، ما مثل مرده‌هایى بودیم که نمى‌توانستیم حرکت کنیم تا خداوند نعمت بزرگ خود را که همانا رهبرى الهى بود براى هدایت این امت مرحمت نمود. هم او بود که با خروش خود ما را بیدار کرد و اسلام حقیقى را به ما نشان داد و با صدور آن به دیگر کشورها خود را نشان دادیم. در حال حاضر کشورها بالاخص، آمریکاى جنایتکار علیه اسلام با انواع توطئه‌ها و حیله‌ها روبروى این انقلاب ایستاده است و سعى مى‌کند، آتشفشان این انقلاب را خاموش کند ولى کور خوانده است و کسى نور خدا را هرگز نمى‌تواند خاموش کند.

۳ – در تمام مراحل زندگیتان سرا پا گوش به فرمان رهبر کبیر انقلاب، امام خمینى، باشید که نایب برحق امام زمان(عج) مى‌باشد که اگر بر خلاف و حرفهاى ایشان حرکت کنید مثل این است که برخلاف امام زمان(عج) حرکت کردید چون حرف ایشان و عمل ایشان همان حرف و عمل امام زمان(عج) است. ۴ – و اما تذکر من به همکاران محترم آموزش و پرورش، همان طورى که مى‌دانید از مسائلى که باعث مى‌شود دشمنان اسلام بر ما پیروز شوند، همانا اختلاف در میان ما و درمیان امت ماست، تا از این راه بهترین استفاده‌ها را ببرند و خود قرآن در مورد این مسئله فرموده است که اختلاف و پراکندگى باهم نداشته باشیم.

والسلام. مرتضى رزازیان

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار