در پی حوادث اخیر در یمن منتشر شد

کدخبر: 516

جهانیان در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق وعده خمینی کبیر پس از واقعه حج خونین سال 1366 خواهند بود که فرمود: " اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت"

به گزارش سرویس دانشگاه قزوین خبر، تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان قزوین طی بیانیه ای نسبت به حوادث اخیر یمن و حمله کشورهای حوزه خلیج فارس یه این کشور به سردمداری آل سعود و حمایت های غرب واکنش نشان داد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

 

بیانیه تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان قزوین

در رابطه با جنایات مثلث عبری ، عربی ، غربی در یمن

 

   آن هنگام که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری خمینی کبیر به ثمر نشست چه بسا هیچ نظامی به اندازه رژیم اشغالگر قدس ، ماهیت و موجودیت خود را در خطر ندید چرا که تنها سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، موشه دایان ، وزیر امور خارجه وقت اسرائیل طی سخنانی ابراز داشت: " انقلاب اسلامی ایران همچون زلزله ایست که آثار آن بعداً بر اسرائیل وارد خواهد آمد ".  به راستی این سخنان مقامات وقت اسرائیل ناظر بر چه واقعیتی است؟!!

   امام خمینی (ره) در همان روزهای ابتدایی قیام علیه استبداد طاغوتی و در خلال سخنرانی اعتراض آمیز نسبت به تصویب لایحه کاپیتولاسیون در تاریخ 4 آبان 1343 فرمودند: " آقا تمام گرفتارى ما از این آمریکاست! تمام گرفتارى ما از این اسرائیل است! اسرائیل هم از آمریکاست"‏. به روشنی پیداست که یکی از شقوق اصلی ماهیت و درون مایه انقلاب اسلامی ایران همانا استکبار ستیزی و عدالتخواهی و رهایی امت اسلام از زیر یوغ جهانخواران به ویژه آزادی قدس شریف با نابودی اسرائیل است. بنابر این دشمنی دیرینه مستکبران عالم به ویژه آمریکا و اسرائیل با ایران اسلامی یک دشمنی ماهوی است نه یک اختلاف سلیقه ای و صرفاً سیاسی و همچنین جزئی از تقابل ازلی دو جریان حق و باطل است و این نزاع تا نابودی باطل و برچیده شدن کامل بساط ظلم و جور و برقراری حکومت صالحان همچنان ادامه خواهد یافت و چه زیبا گفت آن پیر جماران و رهبر مستضعفان که فرمود: "ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم ، ما می خواهیم پرچم لا اله الا اللّه را بر فراز قلل رفیع عزت و کرامت به اهتزاز در آوریم".

   طی روزهای اخیر دشمنی استکبار و در رأس آن آمریکا و اسرائیل با انقلاب اسلامی ایران وارد مرحله جدیدی شده است و این بار اسلام آمریکایی با محوریت عربستان که حیات خود را با گسترش اسلام ناب در کشورهای منطقه خاورمیانه در خطر دیده ، وارد جنگ نیابتی از جانب اربابان خود با گفتمان اسلام ناب شده است.

   هنگامی که طی چند سال اخیر انقلاب های عربی منبعث از بیداری اسلامی از جمله انقلاب مصر یکی پس از دیگری به دلیل عدم برخورداری از یک رهبری واحد و همچنین عدم وجود تفکر ناب انقلابی ، توسط سرویس های جاسوسی غرب مورد استحاله و انحراف قرار می گرفت ، این مردم انقلابی یمن بودند که با رصد هوشمندانه اقدامات مشکوک غرب و دشمن شناسی دقیق ، علیه اقدامات خصمانه دشمنان اسلام به پا خاستند و با شعار استراتژیک " الثوره المستمره _ انقلاب ادامه دارد " بار دیگر پا به عرصه جهاد نهاده و با محوریت جریان انصار الله و با شعارهای اصیل انقلابی همچون " الموت لأمریکا و الموت لإسرائیل " ، توطئه عبری ، عربی ، غربی را خنثی نموده اند.

   اهداف متعدد آل سعود از حمله به انقلاب یمن را به طور کلی می توان در دو هدف عمده خلاصه کرد ؛ اول آنکه با افزایش قدرت روز افزون محور مقاومت و تنگ شدن حلقه محاصره رژیم اشغالگر قدس از جانب ملت های آزاده منطقه ، موجودیت این رژیم پوشالی بیش از هر زمان دیگر با خطر جدی روبرو شده و این درحال است که اگر شیعیان حوثی (جریان انصارالله) ضمن حفظ وحدت با سایر گروه های سیاسی و حمایت توده های ملت اعم از شیعه و سنی بتوانند عناصر دست نشانده غرب را از یمن بیرون رانده و با برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک ، سرنوشت کشور خود را توسط ملت خود رقم بزنند ، طبیعی است که از یک سو حیات نظام دیکتاتوری مطلقی همچون حکومت فاسد عربستان _ که حتی مجلس فرمایشی هم ندارد و اساساً هرگونه ایجاد دموکراسی در میان ملت های منطقه را تهدیدی برای بقاء خود تلقی می کند _ را با چالش جدی روبرو می نماید و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی در صورت هرگونه ماجراجویی و تجاوز به حدود و ثغور اسلامی ، این بار نه فقط از جانب مرزهای شمالی و حزب الله لبنان بلکه باید منتظر پاسخ های کوبنده حزب الله یمن از جانب دریای سرخ و مرزهای جنوبی خود باشد. به جرأت می توان گفت هدف اصلی عربستان سعودی از حمله به یمن ، تأمین امنیت ارباب خود اسرائیل غاصب است. بنابراین تنها طرفی که بدون پرداخت هیچ هزینه ای بیشترین نفع را از این جنگ می برد ، رژیم اشغالگر قدس است.

   دومین هدف آل سعود به عنوان سردمدار اسلام آمریکایی از حمله به یمن همانا احساس خطر از ناحیه گسترش اسلام ناب در میان ملت های منطقه به ویژه مردم یمن است و در این رابطه به نتیجه درستی رسیده است چرا که "شهید سید حسین طباطبایی حوثی" فرزند عالیقدر "مرحوم علامه سید بدرالدین طباطبایی حوثی" و برادر بزرگتر رهبر فعلی جریان انصارالله "سید عبدالملک طباطبایی حوثی" ، سالها پیش درباره شخصیت امام خمینی(ره) در سخنانی بدین مضمون ابراز داشت: " امام خمینی (ره) شخصیتی است که به جِد نحوه مواجهه با دشمنان را شناخت ، دشمنان اسلام یعنی آمریکا و آن را شیطان بزرگ نامید و همه مسلمین را از ذلت به عظمت دعوت کرد ... خداوند بر اعراب و مسلمین به وسیله ایران و خمینی اتمام حجت کرد که می توانند اسرائیل را شکست دهند".

   به راستی که یمن لقمه گلوگیری برای شاهان فرتوت سعودی است و همانطور که تجربه حملات سالهای اخیر سعودی ها به حوثی ها در مناطق شمالی یمن نشان می دهد ، مزدوران آل سعود بسیار ضعیف تر از آنند که بخواهد در مقابل شیعیان یمنی که از مادر چریک متولد می شوند بایستند چرا که در جنگ تابستان سال 2004 که هنوز حوثی ها به لحاظ توان نظامی و تسلیحات در سطح پایینی بودند ، نه تنها توانستند داغ ننگ شکست را بر پیشانی آل سعود بزنند بلکه در همان حال و با دست خالی توانستند 29 پایگاه مرزی عربستان را به تصرف خود درآورده و تعدادی از نیروهای نظامی سعودی را نیز اسیر کنند. در این میان اشاره به این نکته ضروری است که عربستان سعودی اساساً فاقد توانایی برجسته نظامی از بعد نیروی زمینی است و همین شرایط درباره سایر شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس نیز صدق می کند چرا که عربستان برخلاف یمن فاقد یک ارتش ملی است و ارتش کوچک عربستان ترکیبی است از نیروهای پاکستانی، افغانی، بنگلادشی، سومالیایی و بعضی از ملیت های دیگر و این در حالی است که یمن دارای یک ارتش قوی و کار آزموده است؛ ترکیبی بیش از 150 هزار نیروی انسانی و در کنار اینها نیروهای انصارالله هستند که تجربه چندین دوره جنگیدن با ارتش عربستان را دارند. نیروی هوایی عربستان نیز اساساً یک نیروی ملی و کارآزموده نیست چراکه عمده خلبانان جنگنده های سعودی تابعیت های اروپایی و آمریکایی دارند و به طور کلی در اجاره دلارهای نفتی آل سعود هستند.

   امروز منطقه خاورمیانه آبستن تحولات اساسی در حوزه ایدئولوژیک است و گفتمان اصیل انقلاب اسلامی در حال فتح قلوب مؤمنین و امت اسلام و برچیدن بساط اسلام آمریکایی است. این روزها به واسطه جانفشانی بسیجیان آنروز خمینی و ژنرال های امروز خامنه ای همچون حاج قاسم سلیمانی ، نفس های استکبار جهانی به ویژه آمریکا و اسرائیل و مزدوران منطقه ای آنان به شماره افتاده و نقشه های شوم مثلث عبری ، عربی ، غربی در سوریه و عراق و اکنون در یمن نقش بر آب شده است.

   جهانیان در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق وعده خمینی کبیر پس از واقعه حج خونین سال 1366 خواهند بود که فرمود: " اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت. إنشاء الله اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و آل سعود برطرف خواهیم کرد و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم گذاشت و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نا اهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهیم شد."

   در پایان جنبش دانشجویی به عنوان طلایه داران بصیرت و فدائیان ولایت ، ضمن محکومیت جنایات اخیر آل سعود و اذنابش در کشتار بی رحمانه مردم مظلوم یمن ، بدین وسیله آمادگی خود را به منظور جهاد برای رهایی قبلتین از آل سعود و آل صهیون اعلام می دارد.

فإن حزب الله هم الغالبون

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان قزوین

بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

هیأت محبین اهل بیت دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار