سید ابوالحسن نایینی:

کدخبر: 378

نایینی: جوانان به عنوان میراث داران پدران خود وظیفه ی حرکت در مسیر بالندگی و سازندگی را دارند.

به گزارش سرویس دانشگاه قزوین خبر؛ عصر دیروز مراسم گردهمایی استانی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه بین الملل و موسسات غیر انتفاعی استان قزوین به همت اداره شاهد وایثارگر دانشگاه امام خمینی (ره)، در سالن اجتماعات مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

سید ابوالحسن نایینی، ریاست دانشگاه امام خمینی (ره) با حضور در جمع تعدادی از مسوولین، جانبازان و دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: حفظ دستاوردهای انقلاب از جمله ارکان حفظ و پایداری نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود که ایام مبارک دهه فجر هر سال فرصت مغتنمی برای یادآوری ارزش ها و دستاوردهای این نظام است.

وی ادامه داد: نقش سازنده اقشار دانشگاهی و به ویژه جوانان پر تلاش دانشجو در تحقق اهداف انقلاب قابل توجه است و دانشجویان می بایست در ضمن برگزاری مراسمات یادبود انقلاب به انتقال مفاهیم ارزش ساز به نسل آینده بیندیشند چرا که تمام آرامش و امنیت امروز را در  سایه رشادت ها و خون پاک شهیدان داریم.

این مسوول با استناد به سخنان مقام معظم رهبری، مبنی بر اینکه "انگیزه، همت، شجاعت، قدرت تفکر و عزم راسخ نسل امروز تداوم بخش انقلاب است"، اظهار کرد: جوانان امروز موظف هستند تا الگوی تمام عیار بودنِ این انقلاب را به تماشای جهانیان برسانند.

نایینی با بیان اینکه بهره مندی از دانشگاه ها و مراکز علمی مرهون روحیه عزت باوری و استقلال است، توضیح داد: ضرورت پیشرفت علمی از جمله وظایف جوان امروز است که می بایست با تلاش در این زمینه به تحقق منویات رهبری دست یابد؛ در جهانی که دشمنان درصدد ضربه زدن به  انقلاب و ارزش های جمهوری اسلامی هستند، جوانان به عنوان میراث داران پدران خود وظیفه ی حرکت در مسیر بالندگی و سازندگی را دارند.

ریاست دانشگاه امام خمینی (ره) ضمن اشاره به اینکه فرزندان شاهد و ایثارگر به عنوان وارثان این انقلاب محسوب می شوند، تصریح کرد: این جوانان می بایست تلاش خود را برای حفظ آرمان های نظام ادامه دهند و مسوولین نیز موظف هستند در کنار آن ها به تلاش و حمایت بپردازند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نقش تبیینی انقلاب و ایجاد زمینه های حضور فعال از رسالات دانشجویان است، اعلام کرد: پیروی از راه و منش شهدا در کنار تبعیت از ولایت فقیه از دیگر رسالات دانشجویان ایثارگر جهت اشاعه فرهنگ شهادت است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار