بیانیه ی دانشجویان استان قزوین در محکومیت جنایت «چپل هیل»

کدخبر: 368

حقوق بشری که امریکا از آن دم میزند در کجای این ایالت اجرا میشود؟ شاید بهتر باشد بجای کلمه ی حقوق بشر در این کشور از واژه ی حقوق بشر "امریکایی" استفاده شود چرا که سایر قومیتها و مذاهب و نژادها در آن جایی ندارد.

به گزارش سرویس دانشگاه قزوین خبر، دانشجویان دانشگاه های استان قزوین با صدور بیانیه ای جنایت چپل هیل که به شهادت ۳ دانشجوی مسلمان در آمریکا منجر شد را محکوم کردند. 

 در این بیانیه چنین آمده است: 

"بار دیگر نفرت نژادی در آمریکا منجر به فاجعه شد. فاجعه ای  که طبق معمول با سکوت معنادار غرب همراه بود.

به این خاطر که سه مسلمان بیگناه نه به دست یک شخص آمریکایی بلکه بدست اسلام هراسی و نفرت و تبعیض نژادی در امریکا به شهادت رسیدند. به راستی جایگاه مسلمانان درحقوق بشر آمریکایی کجاست؟ تا کی باید مردم بیگناه بخاطر دین، مذهب و طرز تفکرشان کشته شوند؟ در این ماجرا می توان اثار فاجعه بار رفتار داعش گونه را در جامعه غربی مشاهده کرد، به راستی چه کسی مقصر است ؟

نکته قابل تامل نوع واکنش غرب به این ماجراست که خیلی این مدل واکنش های غرب تازگی ندارد وعکس این قضیه را میتوان در قضیه شارلی ابدو دید. حتی نوع خبررسانی نیز در این ماجرا متفاوت با قضیه ی شارلی ابدو بود. رسانه های غربی ضمن اهمیت ندادن به جنایت «چپل هیل»، سعی در دو پهلو نشان دادن این فاجعه داشتند که اتفاقی بس نفرت انگیز است.

مسئله اینجاست که تا کی باید شاهد اینچنین جنایت ها باشیم. جنایتهایی که نتیجه ی اسلام هراسی در جهان است و از پیامدهای آن همین فاجعه ی دردناک و به شهادت رسیدن تعدادی دانشجوی جوان بیگناه است که گویی تنها گناه آنان مسلمان بودن است.

حقوق بشری که امریکا از آن دم میزند در کجای این ایالت اجرا میشود؟ شاید بهتر باشد بجای کلمه ی حقوق بشر در  این کشور از واژه ی حقوق بشر "امریکایی" استفاده شود چرا که سایر قومیتها و مذاهب و نژادها در آن جایی ندارد.

ما دانشجویان قزوین ضمن محکوم کردن این جنایت ،  با خانواده شهیدان این واقعه و تمامی امت اسلامی اعلام همدردی میکنیم.

«و لا تهنوا و لا تخرنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین»

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار