طی بیانیه‌ای اعلام شد

کدخبر: 1831

تشکل دانشجویان مسلمان جهان با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: تشکیل پویش‌های عمومی دانشجویی از اهداف این تشکل است.

به گزارش سرویس دانشگاه قزوین خبر؛تشکل دانشجویان مسلمان جهان با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: مؤسسه دانشجویان مسلمان جهان تشکیل کمپین‌های عمومی دانشجویان مسلمان را در دستور کار قرار می‌دهد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: تاریخ اسلام سرشار از اندیشمندان و متفکرانی است که عمر خود را بی‌وقفه در راه حصول دین و تحقق اندیشه اسلامی در جوامع صرف کرده‌اند. رشد فکر در جوامع اسلامی از برکات کلاس درس ٤ هزار شاگرد امام صادق علیه السلام است و میوه تربیتی آن حضرت انتقال فکر و علم و اندیشه به نسل‌های بعدی است.

این بیانیه می‌افزاید: پس از گذشت قرن‌ها قدرت علمی مسلمانان در سراسر جهان به مسلمانان قدرت نفوذی بی‌نظیر داده است. به طور حتم کنار هم قرار گرفتن دانشجویان مسلمان امروز می‌تواند منشأ هم‌افزایی قدرت اسلام در جهان و برخورد با دشمنان اسلام در جنگ های نوین امروزی باشد.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است:مؤسسه دانشجویان مسلمان جهان، مؤسسه‌ای با رویکرد فرهنگی و جهانی است که در جهت ایجاد فضایی برای نشر معارف، برگزاری سمینارها در سراسر دنیا، همچنین ایجاد هماهنگی بین دانشجویان مسلمان جهان شکل گرفته است.بدون شک بهره گیری از ظرفیت عظیم دانشجویان مسلمان در سراسر جهان موضوعی است که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد.

دانشجویان مسلمان این تشکل در ادامه بیانیه خود خاطر نشان کردند: دانشجو ظرفیتی بالقوه است که در هر جامعه‌ای نقشی اساسی ایفا می‌کند بنابراین اگر این ظرفیت عظیم فکری و روحی در سراسر جهان اسلام با هم پیوند خورند، به طور حتم می توانند گره هایی بزرگ را از جهان اسلام باز کنند. حل مشکلات امروزه دنیای اسلام نیازمند فکر و اندیشه اسلامی است که همزمان بروز شده باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ایجاد تشکل‌های دانشجویی همواره مولد پویایی فضای دانشگاه‌ها و جامعه بوده است حال اگر در جامعه‌ای به وسعت و گستره جهان اسلام تشکلی واحد در جهت اهداف و آرمان‌های اسلامی شکل گرفته باشد، می‌توان فراتر از مرزهای جغرافیایی اهداف عالی مرتبه اسلامی را به طور منسجم پیگیری کرد و در مقابل دشمنان اسلام از هر قشر و سنخی ایستاد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: این مسئله چنان اهمیت دارد که اخیرا رهبر معظم انقلاب در دیدار صمیمانه شان با دانشجویان در مراسم افطاری بر کمپین‌های عمومی دانشجویان مسلمان با وسایل پیشرفته‌ ارتباطاتی و در فضای مجازی تاکید کردند تا در مواقع لازم، میلیون‌ها جوان دانشجوی مسلمان با موضع‌گیری خود، حرکتی عظیم را در جهان اسلام به وجود آورند. مؤسسه دانشجویان مسلمان جهان نیز با تکیه بر این فرمایش رهبری عزیز از این پس یکی از اهداف خود را تشکیل کمپین‌های عمومی دانشجویان مسلمان قرار داده است.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اهداف ایجاد این تشکل تصریح شده است: از اهداف این مؤسسه ایجاد وحدت و همدلی و استفاده از ظرفیت عظیم دانشجویان مسلمان در جهان، برقراری ارتباط، ایجاد هم‌افزایی در جهت بسط تفکر اسلامی در میان اقشار مختلف، تشکیل گروه‌های دانشجویی مردم نهاد، شناسایی و تعمیق روابط بین تشکل‌های دانشجویی، تولید محتوای مورد نیاز گروه‌های دانشجویی در راستای عدالت محوری و مبارزه با ظلم جهان، آشنا کردن دانشجویان مسلمان شده با مذهب و شرکت دادن آن‌ها در مراسم مذهبی است.

در پایان این بیانیه با اشاره به سایر فعالیت‌های این تشکل دانشجویی تاکید شده است: برگزاری 4 کنگره بین المللی دانشجویان مسلمان جهان در سالن خاتم الانبیاء حرم سیدالشهدا علیه السلام در چند سال اخیر، ایجاد موکب دانشجویان ایرانی از اربعین 1392 تا اربعین 1394 در جاده نجف به کربلا، ثبت‌نام و عضوگیری از افراد شرکت کننده در پیاده روی اربعین حسینی به تعداد 3 هزار نفر، برگزاری نمایشگاه عکس "دروب العشق" با موضوع عاشورا و اربعین در چندین شهر کشور لبنان و همچنین برگزاری سوگواره بین المللی "قتیل العبرات" در سال 1394 در سه قالب عکس، شعر و فیلم به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و اردو پیش از اربعین حسینی و شکل‌گیری بزرگ ترین اجتماع شیعیان جهان، از جمله اقدامات مؤسسه تاکنون بوده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار