در پی شکست‌های تروریست‌های مخالف دمشق؛

کدخبر: 133

پيشروي‌هاي اخير جبهه‌النصره در استان قنيطره و مداواي مجروحين اين گروه شبه‌نظامي مخالف اسد در بيمارستان های اسرائيلي در جولان اشغالي نشان‌دهنده آن است كه اسرائيل از يك بازيگر پنهان به يك بازيگر نسبتاٌ آشكار در صحنه تحولات سوريه تبديل شده است.

به گزارش سرویس بین المللی قزوین خبر، سعدالله زارعي كارشناس ايراني مسايل منطقه‌اي در گفت‌وگو با پایگاه عربی الوقت، گفت: شكست‌هاي پي در پي شبه‌نظاميان جبهه النصره از ارتش سوريه و حزب‌الله لبنان طي ۱۸ ماه گذشته و در عين حال پيشروي اين گروه در استان قنيطره در مجاورت نيروهاي ارتش اسرائيل بيانگر آن است كه اين پيشروي‌ها منشأ اسرائيلي دارد.

وي اضافه كرد: قرائن و شواهد نشان مي‌دهند كه اسرائيل كه تا زمان عمليات يبرود در استان ريف در مارس ۲۰۱۳ نقش آشكار و منسجمي در بحران سوريه نداشت اما پس از اين عمليات و قطعي شدن شكست مخالفان اسد، تل‌آويو تلاش كرد تا موازنه‌اي ميان قدرت اسد و مخالفانش به وجود آورد. 

زارعي تصريح كرد: اقدام اسرائيل در هدف قرار دادن دو آتشباري در حومه دمشق در هفتم دسامبر جاري كه اقدامي غيرمعمول بود، در راستاي آشكار كردن حمايت اسرائيل از معارضه نظامي سوريه صورت گرفت و اين نشان مي‌دهد كه در هفته‌هاي آينده شاهد تحركات بيشتر ارتش رژيم صهيونيستي عليه سوريه خواهيم بود. ‌

پيش از اين يك عضو كنست رژيم اسرائيل با اشاره به پيشروي‌هاي جبهه النصره در منطقه شيخ مسكين گفته بود: پيشروي جبهه النصره بدون هماهنگي با اسرائيل امكان ندارد. 

سعيد نفاح افزود: حمله چند ماه پيش جبهه النصره به مأموران پاسدار صلح سازمان ملل در خطوط ما بين ارتش اسرائيل و ارتش سوريه و به گروگان گرفتن حدود ۸۰ نفر از آنان و عدم اعتراض اسرائيل به اين اقدام نشان داد تحركات جبهه النصره با ارتش اسرائيل هماهنگ است. 

اتصال منطقه تحت تسلط جبهه النصره در جولان با منطقه لبناني مزارع شبعا كه در سيطره رژيم اسرائيل مي‌باشد ابعاد تهديد گروه‌هاي تروريستي را از مناطق جنوب غربي سوريه به جنوب شرق لبنان وسعت داده است. ترور آزاد شبه‌نظاميان جبهه‌النصره در محدوده مزارع شبعا كه در بعضي از مطبوعات لبناني از جمله روزنامه الاخبار انعكاس يافت، عمدتاٌ به اين منظور صورت مي‌گيرد تا حزب‌الله به عواقب همراهي با دولت سوريه آگاه شود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار