استاندار قزوین:

کدخبر: 84

استاندار قزوین گفت: طرح جامع سلامت نتیجه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر به نقل از صبح قزوین ، مرتضی روزبه در جلسه بررسی مسائل بهداشت و درمان، بیان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های مردم، مسائل بهداشت و درمانی است و دولت هم با اجرای طرح جامع نظام سلامت تلاش کرده این نگرانی ها را کاهش دهد.

وی، توزیع ناعادلانه امکانات و پزشک در مناطق را از جمله مشکلات حوزه بهداشت و درمان اعلام و اظهار داشت: با بسته های حمایتی که توسط وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شده این مشکل حل شود.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در طرح جامع نظام سلامت بخشی از هزینه ها از محل اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها و بخشی هم از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود.

روزبه، پسماندهای عفونی بیمارستان ها و مراکز درمانی را از دیگر بحث های مهم استان دانست و تاکید کرد: ابتدا باید تولید پسماند و زباله های عفونی ساماندهی لازم صورت گیرد و بعد در خصوص نحوه بازیافت سیاستگذاری شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلاتی که امروز مردم با آن مواجه هستند افزایش بیماری های ناشی از آلودگی های زیست محیطی ناشی از زباله و پسماند است، تصریح کرد: هیچ چاره ای نداریم جز اینکه از تکنولوژی روز دنیا در بخش بازیافت زباله و پسماند استفاده کنیم در غیر این صورت باید منتظر افزایش بیماری ها و بسیاری دیگر از معضلات زیست محیطی باشیم.

ارسال نظرات

آخرین اخبار