روحانی:

کدخبر: 74

رئیس جمهوری با اشاره به عزم دولت برای برداشتن گام‌های مثبت در بخش‌های مختلف و ایجاد رونق اقتصادی در کشور، بر تلاش همه مسئولان در راستای پاسخ‌گویی به مطالبات مردم و رساندن ایران به جایگاه شایسته خود تاکید کرد.

به گزارش قزوین خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌سرانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور پس از نشست با معاونین و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از مرکز پایش و کنترل زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی اظهارداشت: پیگیری لحظه‌ای وضعیت و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف این وزارتخانه کار بسیار ارزشمندی است چرا که ما باید اطلاعاتمان به روز بوده و بتوانیم این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهیم.

رییس‌جمهوری همچنین در تشریح نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: در این جلسه مباحث کلی در زمینه فعالیت‌های بخش‌های مختلف این وزارتخانه از جمله مسکن، راه، شهرسازی، ریلی، ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای و هوایی و اقداماتی که باید در جهت توسعه و ارتقاء این بخش ها به انجام برسد مطرح شد.

روحانی با بیان اینکه دولت بر این موضوع که امسال باید سال رونق اقتصادی در کشور باشد تاکید دارد، افزود: وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه های تاثیر گذار در این زمینه است و می تواند با آماده کردن زیر ساخت ها در بخش های مختلف اشتغال و تحول ایجاد کند.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: دولت برای اشتغال دانشجویان و جوانان تحصیل کرده برنامه داشته و این برنامه‌ها را پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره بر ضرورت گسترش شبکه ریلی کشور، گفت: باید در جهت اتصال شبکه ریلی به کشورهای همسایه، دوخطه و برقی کردن خطوط ریلی داخلی تلاش کنیم و ان شاءالله این اقدامات در دولت یازدهم عملیاتی خواهد شد.

رییس‌جمهوری افزود: امروز از طریق شبکه ریلی کشور سالانه 32 میلیون تن بار جابجا می شود که این میزان در آینده باید به حدود 200 میلیون تن برسد که در این راستا باید زمینه‌ها و شرایط لازم را فراهم کنیم.

روحانی با اشاره به مصرف بالای سوخت در حمل و نقل جاده‌ای، استفاده از شبکه ریلی را ارزان، سالم و بهینه توصیف کرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه بر لزوم ایجاد جاده های امن و نیز اصلاح راه های موجود در کشور تاکید شد، گفت: مردم برای انجام بسیاری از امور و سفرهای خود نیاز به جاده های امن دارند.

روحانی همچنین با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل هوایی، تعداد صندلی های موجود با جمعیت کشور متناسب نیست، گفت: باید در زمینه تقویت این بخش و نوسازی ناوگان هوایی تلاش کنیم تا خوشبختانه در شرایط بعد از توافق ژنو اقدامات در این راستا آغاز شده است.

رییس‌جمهوری با اشاره به تصمیمات دولت در سفر به استان های جنوبی کشور برای توسعه بنادر و شکوفایی سواحل جنوبی، ادامه داد: در این راستا باید شرایط برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود.

روحانی همچنین با اشاره به ضرورت مکان یابی برای ایجاد شهرهای جدید و برنامه ریزی و مطالعه در خصوص جابجایی پایتخت از تهران بر لزوم نظارت بر توسعه شهرها و کیفیت ساخت و ساز مسکن در کشور تاکید کرد.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه به دنبال تعامل سازنده با دنیا هستیم، گفت: امروز توانمندی های زیادی برای مشارکت در ساخت مسکن در کشورهای همسایه وجود دارد که در این زمینه باید شرکت های خصوصی کشورمان فعال شوند.

وی همچنین با اشاره به خدمات و پیشرفت های فراوانی که توسط سازمان هواشناسی صورت می گیرد، گفت: اقدامات و تلاش‌های هواشناسی می تواند موجب نجات جان انسان ها و حفظ منابع و محصولات شده و زمینه را برای مقابله با مشکلات طبیعی فراهم کند.

رییس‌جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه ریزی دولت برای ایجاد شرایطی در جهت استفاده بیشتر بین المللی از فضای هوایی کشور تصریح‌کرد: مطمئناً مسیر هوایی ایران برای اتصال شرق به غرب و حتی شمال به جنوب مسیری ارزان تر است و در این راستا می توانیم تسهیلاتی فراهم کنیم که از فضای هوایی ایران استفاده بیشتری شود.

روحانی اظهار امیدواری کرد تا با توافق نهایی با غرب مشکلاتی که در این راستا وجود دارد نیز برطرف شود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار