قزوین خبر بررسی می کند

کدخبر: 691

اتمام دوره ی دوساله هیئت مدیره میپنا و انتظار برای هیات مدیره این شرکت هزار میلیارد تومانی برای این بنگاه اقتصادی

به گزارش سرویس اقتصادی قزوین خبر؛ مپنا ۲۰ اردیبهشت مجمع فوق العاده برگزار می کند تا هیات مدیره جدید این شرکت هزار میلیارد تومانی انتخاب شود اما فعلا" زمانی برای مجمع فوق العاده و افزایش سرمایه ۳۰ درصدی مشخص نکرده است.

شرکت مپنا ، یک بنگاه اقتصادی ایرانی است که به همراه ۳۹ شرکت زیرمجموعه خود، تحت لوای گروه مپنا در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی و همچنین اجرای پروژه‌هاى نفت و گاز و ریلى بصورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) فعالیت می‌کند.

گروه مپنا از آغاز تأسیس، اجرای نزدیک به ۱۰۰ پروژه به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد یورو را در کارنامه خود ثبت نموده است. علاوه بر آن ۶۰ محصول گوناگون و ۸۵ نوع خدمات مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند که از میان آنها می‌توان موارد زیر را برشمرد.شکل‌گیری گروه مپنا، با تأسیس «شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران» یا به اختصار «مپنا» در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ خورشیدی و توسط وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود. پیش از تأسیس شرکت مپنا، تمامی امور اجرایی پروژه‌های نیروگاهی حرارتی ایران، توسط شرکتهای خارجی انجام می‌شد. هدف اصلی از تأسیس این شرکت، در ابتدا پیمانکاری عمومی پروژه‌های نیروگاهی به صورت کلید در دست بود که اکنون تبدیل به یک بنگاه بزرگ اقتصادی شده است.

شرکت مپنا ، که اکنون یک شرکت بزرگ هزار میلیارد تومانی است ، که به دلیل اتمام دوره دو ساله هیات مدیره مپنا، این شرکت ساعت 8:30 روز یکشنبه 20 اردیبهشت مجمع فوق العاده ایی در محل دفتر مرکزی برگزار می کند تا هیات مدیره جدید این شرکت هزار میلیارد تومانی انتخاب شود.

این شرکت سال گذشته مجوز افزایش سرمایه 30 درصدی را از محل سود انباشته و به منظور اجرای طرح تبدیل نیروگاه گازی توس به نیروگاه سیکل ترکیبی دریافت و 26 اسفند سال گذشته مجمع فوق العاده ایی را با حضور 84 درصد از سهامداران برگزار کرد اما این مجمع به دلیل نامه دادگستری به تنفس کشیده شد و به زمان دیگری موکول شده است و به احتمال زیاد افزایش 30 درصدی سرمایه ی آن بعد از تشکیل هیئت مدیره جدید مورد پیگیری انجام میگیرد.

البته خبرهایی در مورد افزایش 30 درصدی سرمایه ی مپنا هم موجود که نشان میدهد افزایش سرمایه ی 30 درصدی مپنا ، مربوط به حضور 47 درصدی شرکت آب و برق سبا و متعلق بودن 51 درصدی این شرکت به مهاب قدس و برنامه واگذاری سهام مهاب قدس به یکی از شرکتهای استان قدس بود که به دلیل لزوم اتمام قیمت گذاری سهام مهاب قدس،افزایش سرمایه 30 درصدی مپنا امکان پذیر نشده است.

/انتهای پیام

ارسال نظرات

آخرین اخبار