دبیر کارگاه تربیت مربی اقتصاد مقاومتی از برگزاری این کارگاه با هدف ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه خبر داد.

عبدالرحمن عبادی، دبیرکارگاه یک روزه اقتصاد مقاومتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ با اشاره به برگزاری این کارگاه یک روزه اظهار کرد: این کارگاه در راستای دغدغه ها وعنایت خاصی که مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی دارند برگزار خواهد شد.

وی افزود: بیش از یک دهه است که ایشان اقتصاد مقاومتی را از دولت، مردم و عناصر تاثیرگذار و همه کسانی که می توانند اقتصاد مقاومتی را گفتمان سازی کنند مطالبه کرده اند تا این افراد هرچه بیشتر به عملیاتی کردن این امر مهم کمک کنند.

دبیرکارگاه یک روزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: سالهای متمادی است که مقام معظم رهبری این دغدغه را مطرح کردند اما متاسفانه در دولت‌ها با گرایش های مختلف در حوزه اجرای این موضوع ضعف داشته‎ایم.

وی تاکید کرد: از سویی در بین مردم این مسئله به صورت شعاری گفته شده و راهکارهای عملیاتی این موضوع در سطح مردم و مسئولین جا نیفتاده است.

عبادی با اشاره به اینکه این دوره فراتر از یک همایش خواهد بود، ، اضافه کرد: افراد حاضر در این دوره باید بتوانند پس از شرکت و کسب قبولی، در حوزه اقتصاد مقاومتی در جامعه اثرگذار باشند.

وی تاکید کرد: علاوه بر این دوره، دوره‌های مشابه دیگری اجرا خواهد شد تا بتوانیم عده‌ای را به عنوان مربی به این سطح برسانیم که این افراد، گفتمان اقتصاد مقاومتی را دقیق تر و به همراه جزییات اجرایی و عملیاتی برای مردم تبیین کرده و یا در دستگاه ها و مجموعه‌های خود اجرا کنند.

دبیرکارگاه یک روزه اقتصاد مقاومتی افراد موفق این دروه در حوزه های کاری خود باید بتوانند این گفتمان را نهادینه کنند و امیدواریم بتوانیم با اجرای این دوره شاهد تربیت افراد بسیارزیادی باشیم که بتوانند این بحث را ضمن نهادینه کردن، مطالبه و دنبال کنند.

وی افزود: مدرس این دوره حجت‌الله عبدالملکی استاد دانشگاه امام صادق (ع)، نظریه‌پرداز اقتصاد مقاومتی، عضو تیم اقتصاد مقاومتی بیت رهبری و معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) است که پیش‌بینی حضور ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در این دوره را داریم.

عبادی خاطرنشان کرد: افراد برای ثبت‌نام در این دوره نام و نام خانوادگی خود را به همراه عبارت «اقتصاد مقاومتی» به شماره ۶۶۰۰۰۲۸۵۷۹ پیامک دهند که پس از ارسال پیامک با آن‌ها تماس گرفته خواهد تا جهت حضور در دوره جهت ثبت‌نام حضوری مراجعه کنند.

وی در پایان یادآور شد: همچنین افراد برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۹۱۰۴۴۵۵۷۵۰ تماس بگیرند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار