معاون مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور:

کدخبر: 270

معاون مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور گفت: با توجه به شهریه بسیار ناچیز طلاب و سختی در تأمین هزینه مسکن، در راستای کمک به طلاب، مشکلات مسکن آنها در قزوین حل می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی قزوین خبر ، حجت الاسلام هادی اکبری در دیدار با استاندار  و معاون امور عمرانی ایشان  که در محل دفتر استاندار انجام شد اظهار داشت: میانگین درآمدی که از شهریه، عاید طلاب می‌شود 300 هزار تومان است که این رقم بسیار ناچیز است و ضرورت دارد تا نهادهای خیریه به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: در گذشته مشارکت‌های مردمی و نهادهای خیریه در کمک به حوزه‌های علمیه خوب بود، ولی چند سالی است که مشارکت‌ها و کمک های مردمی به سمت‌های دیگر جامعه از جمله مدرسه سازی و سایر موضاعات هدایت شده است و تا حدودی توجه به طلاب و حوزه‌های علمیه کم شده است.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین در ادامه این نشست گفت : مقرر شد که طلاب در یک نقطه متمرکز نشوند بلکه بهتر است در محله‌های مختلف ساکن شوند تا بتوانند با حضور بیشتر در بین مردم ارتباط عمیق‌تری با آن‌ها برقرار کنند

حبیبی با بیان اینکه تشکیل شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب در رفع مشکلات این حوزه مؤثر است، ادامه داد: با تشکیل شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب در استان قزوین رفع مشکلات مسکن طلاب آسان‌تر می‌شود. وی عنوان کرد: تشکیل این شورا موجب می‌شود ارتباط بهتری با طلاب و حوزه‌های علمیه برقرار شود که این ارتباط در رفع مشکلات مسکن آن‌ها مؤثر است. معاون امور عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب زمینه‌ای فراهم می‌کند تا ضمن تکمیل روند قبلی که در راستای تأمین مسکن طلاب آغاز شده بود، برنامه‌ریزی جدیدی در این زمینه انجام شود.

حجت الاسلام اکبری نیز تصریح کرد: این در حالی است که طلاب و روحانیان از کمترین حمایت‌های مالی برخوردار هستند و در هزینه‌های ابتدایی معاش از جمله مسکن دچار مشکل هستند و باید برای آنها هر چه سریع‌تر چاره اندیشی شود، البته مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در این زمینه اقداماتی را انجام داده است.

معاون مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور در این زمینه خاطرنشان کرد: در استان‌های مختلف شورای تأمین مسکن طلاب تشکیل شده است که امیدواریم با مساعدت استاندار قزوین و دست‌اندر کاران این امر، این شورا در استان قزوین نیز تشکیل شود تا بیش از پیش به مسکن و امور معاش طلاب رسیدگی شود.

حجت الاسلام اکبری بیان کرد: البته این شورا قابلیت‌ها و ظرفیت‌های دیگری هم دارد که می‌توان به عنوان حاشیه از آنها نیز استفاده کرد، که این موضوع تلاش جمعی اعضای این شورا را می‌طلبد.

انتهای پیام

ارسال نظرات

آخرین اخبار