قزوین خبر گزارش می دهد؛

کدخبر: 1352

بر اساس آمار گمرک ایران در ۶ ماه سال جاری بر خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی، کالای بی ارزش و مصرفی مانند سنگ پا، کراوات، پاپیون، کلاه گیس، مو ریش مصنوعی، ساختمان پیش ساخته، فلفل، عدس و ادویه وارد کشور شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی قزوین خبر؛بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، در ۶ ماه سال جاری بر خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی، کالای بی ارزش و مصرفی مانند سنگ پا، کراوات، پاپیون، کلاه گیس، مو، ریش مصنوعی، میز بیلیارد، ساختمان پیش ساخته، پوشاک کامل، مبلمان، فلفل، عدس و ادویه وارد کشور شده است.

کل واردات کالا تا پایان شهریور ۹۴ با تعداد ۲۷ هزار و ۵۷۲ ردیف تعرفه به وزن ۱۷ هزار تن، ارزش ریالی ۶۰ هزار میلیارد تومان و ارزش ارزی ۲۰.۸ میلیارد دلار بوده است.

جمع کل صادرات غیر نفتی ۶ ماهه سال ۹۴ در ۱۲ هزار و ۳۶۹ ردیف تعرفه به وزن ۳۷.۹ میلیون تن، ارزش ۴۷.۷ میلیارد تومان (ریالی) یا ۱۶.۴ میلیارد دلار (ارزی) بوده است.

تراز تجاری بخش غیر نفتی در نیمه اول امسال منفی ۴.۴ میلیارد دلار بوده است.

ترکیب واردات که براساس سیاست اقتصاد مقاومتی باید کالای واسطه تولید یا ماشین آلات و تجهیزات تولید باشد، اما برخی کالای مصرفی بی ارزش در حالی وارد شده که بنگاههای تولیدی داخلی قادر به تولید آنها هستند و اتفاقا از بی تقاضایی برای کالای خود رنج می‌برند.

به عنوان مثال، از گمرک منطقه ازاد اروند (خرمشهر) در ردیف تعرفه ۲۵۱۳۱۰۰۰ سنگ پا (pumicestone) به وزن ۹ هزار و ۷۲۲ کیلوگرم به ارزش ۱۹هزار و ۴۶۳ دلار یا ارزش ۵۶۳ میلیون ریال وارد کشور شده است.

امسال از گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۶۲۱۵۹۰۰۰ کراوات, پاپیون و دستمال گردن کراواتی از سایر مواد نسجی غیر مذکور در جای دیگر به وزن ۲۰ کیلوگرم، ارزش ریالی ۳.۵ میلیون ریال و ارزش دلاری ۱۲۲ دلار وارد کشور شده است.

در نیمه امسال از طریق گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۷۳۱۹۴۰۰۰ سنجاق قفلی و سایر سنجاقکها از آهن یا فولاد به وزن ۱۵۱۴ کیلوگرم، ارزش ریالی ۱۰۸,۰۶۷,۴۱۵ و ارزش دلاری ۳ هزار و ۷۴۲ دلار وارد کشور شده است.

همچنین امسال از گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۶۷۰۴۹۰۰۰ کلاه گیس, ریش, ابرو مژه مصنوعی, از سایر مواد که درجای دیگر گفته نشده است، به وزن ۲۴۴ کیلوگرم و ارزش ۱۳۰۲ دلار وارد کشور شده است.

امسال از گمرک بندر گناوه در ردیف تعرفه ۹۴۰۳۲۰۹۰ مبلهای فلزی غیر از مبلهای آهنگری سنتی به وزن ۱۷۰ کیلوگرم و ارزش ۴۲۷ دلار وارد کشور شده است.

همچنین در نیمه اول امسال از گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۹۴۰۳۳۰۰۰ مبلهای چوبی از انواعی که در دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرند، به وزن ۴۳۰ کیلوگرم و ارزش ۲,۳۸۵ دلار وارد شده است.

امسال از گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۹۴۰۳۴۰۰۰ مبلهای چوبی از انواعی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند به وزن ۴۴۰ کیلوگرم و ارزش ۲۰۲۸ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک گناوه با ردیف تعرفه ۹۴۰۳۵۰۹۰ سایر مبلهای چوبی از انواعی که دراتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرند بغیر از نوع صنایع دستی به وزن ۷۲۴ کیلوگرم و ارزش ۶۶۱۶ دلار وارد شده است.

از گمرک گناوه با ردیف تعرفه ۹۴۰۳۶۰۹۰ سایر مبلهای چوبی بغیراز صنایع دستی به وزن ۲۲۰ کیلوگرم و ارزش ۱۰۷۸ دلار وارد کشور شده است.

امسال از گمرک گناوه در ردیف تعرفه ۹۴۰۳۷۰۰۰ مبلها از موا د پلاستیکی به وزن ۶۹۵ کیلوگرم و ارزش ۲۰۰۵ دلار وارد کشور شده است.

همچنین از گمرک گناوه با ردیف تعرفه ۹۴۰۳۸۹۰۰ سایر مبلمان (furniture) اقلام آسایشی یا تزئینی قابل جابجایی جهت تجهیز محل های زندگی یاکار و اماکن عمومی یاخصوصی .مانند میز ,مبل وغیره ازسایر موادشامل حصیر ,بید سبدی و بامبو یامواد مشابه به وزن ۲۸۶۲ کیلوگرم و ارزش ۸۵۶۱ دلار وارد کشور شده است.

از گناوه د ردیف تعرفه ۹۴۰۴۲۱۰۰ تشک از کائوچوی اسفنجی یا از مواد پلاستیکی اسفنجی، با یا بدون روپوش به وزن ۳۵ کیلوگرم و ارزش ۱۰۱ دلار وارد شده است.

در سال ۱۳۹۴ از گناوه در ردیف تعرفه ۹۴۰۴۹۰۰۰ اسباب تختخواب و اشیاء همانند (مانند لحاف ،کوسن مخده ،بالش) فنری یا انباشته شده یا از داخل تجهیزشده بامواد، غیر ازتشک وکیسه خواب به وزن ۱۹۰ هزار و ۱۲۵ کیلوگرم و ارزش ریالی ۹,۱۴۸,۸۳۲,۰۸۴ ریال و ارزی ۳۱۲ هزار و ۹۰۲ دلار وارد کشور شده است.

همچنین در سال ۱۳۹۴ از گمرک گناوه در ردیف ۹۶۱۸۰۰۰۰ مانکن خیاطی و آدمکهای چوبی,ومتحرک وسایرنمایشهای متحرک برای تزئین ویترین مغازه ها به وزن ۱۶۹ کیلوگرم و ارزش ۳۴۸ دلار وارد کشور شده است.

در سال ۱۳۹۴ از کیش در ردیف تعرفه ۰۷۱۳۴۰۰۰ عدس (Lentil) خشک ، غلاف کنده، حتی پوست کنده یا شده به وزن ۵۲۰ هزار کیلوگرم و ارزش ۵۲۹ هزار و ۱۹۵ دلار وارد کشور شده است.

امسال همچنین از گمرک کیش در ردیف تعرفه ۰۹۰۴۱۱۱۰ فلفل خردنشده و نسابیده در بسته بندی آماده شده برای خرده فروشی به وزن ۲,۹۴۷ کیلوگرم و ارزش ۹۰۹۴ دلار وارد کشور شده است.

از کیش در ردیف تعرفه ۰۹۰۶۱۱۹۰ دارچین خرد نشده و آسیاب نشده، به ارزش ۵۱ هزار و ۵۰۵ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک کیش در ردیف تعرفه ۳۳۰۲۹۰۱۰ اسانسکهای مورد مصرف در صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی به وزن ۲۲۰۷ کیلوگرم و ارزش ۱۱۴ هزار دلار وارد کشور شده است. همچنین امسال از گمرک کیش در ردیف تعرفه ۳۳۰۳۰۰۹۰ سایر عطریات و ادوتوالتها غیر از عصاره حنا به وزن ۳۲۳,۶۸۸ کیلوگرم و ارزش ۳۶,۵۶۶,۸۶۰,۲۶۷ ریال و یا ارزی ۱,۲۵۱,۶۴۱ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک کیش با ردیف تعرفه ۳۳۰۴۱۰۰۰ فرآورده ها برای آرایش لب به وزن ۲۱۳۱ کیلوگرم و ارزش ۷۵ هزار و ۶۱۰ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک کیش در ردیف تعرفه ۳۳۰۴۲۰۹۰ سایرفرآورده‌های برای آرایش چشم غیر از مغز مداد آرایشی به وزن ۳۵,۵۳۸ کیلوگرم و ارزش ریالی ۱۷,۶۴۵,۱۷۴,۵۷۴ ریال و ارزی ۶۰۳,۳۲۹ دلار وارد کشور شده است.

امسال از کیش ردیف تعرفه ۳۳۰۴۳۰۰۰ فرآورده ها برای آرایش ناخن دست و پا به وزن ۱,۹۲۸ کیلوگرم و ارزش ۲۱۵,۳۳۰,۴۲۸ ریال و ۷,۲۶۲ دلار وارد کشور شده است.

امسال از کیش ردیف تعرفه ۳۳۰۴۹۱۰۰ پودرها حتی پودرهای بهم فشرده برای مصارف آرایشی ۴,۲۸۱ کیلوگرم و ارزش ۱,۰۸۹,۵۴۵,۵۹۶ ریال یا ارزی ۳۷,۶۳۵ دلار وارد کشور شده است.

امسال از کیش در ردیف تعرفه ۳۳۰۴۹۹۰۰ فراورده های زیبایی وآرایشی و فرآورده های برای مراقبت ازپوست غیر از اقلام مشمول ردیفهای ۳۳۰۴۱۰۰۰ لغایت ۳۳۰۴۹۱۰۰ به وزن ۳۳,۵۱۲ کیلوگرم و ارزش ۲۳۳ هزار و ۳۲۶ دلار وارد کشور شده است.

همچنین امسال از گمرک کیش با ردیف تعرفه ۳۳۰۵۲۰۰۰ فرآورده ها برا ی فر زدن دا ئمی و بازکردن فر مو به وزن ۴۰۵ کیلوگرم و ارزش ۴۷۸ دلار وارد کشور شده است.

از کیش در ردیف تعرفه ۳۳۰۵۹۰۰۰ سایر فرآورده‌ها برای پاکیزگی وآرایشی موغیر از شامپو ، فراورده ها برای فر زدن دائمی یا بازکردن موفیکساتورمو ۱۸۶,۷۳۵ کیلوگرم و ارزش ۴۲۰,۰۱۴ دلار وارد کشور شده است.

امسال از گمرک کیش با ردیف تعرفه ۳۳۰۷۲۰۰۰ بوزداهای بدن و ضد ترشح عرق به وزن ۴۰۳ کیلوگرم و ارزش ۴۰۹ دلار وارد کشور شده است.

امسال از گمرک بازرگان در ردیف تعرفه ۲۱۰۶۹۰۸۵ ک آدامس بدون قند به وزن ۱۳۵ هزار و ۸۴۲ کیلوگرم و ارزش ۳۳۹ هزار و ۶۹۵ کیلوگرم وارد کشور شده است.

از گمرک سهلان با ردیف تعرفه ۲۱۰۶۹۰۸۵ کآدامس بدون قند به وزن ۱۴۶ هزار و ۶۶۷ کیلوگرم به ارزش ۲۸۴ هزار و ۸۱۷ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک قزوین با ردیف تعرفه ۲۱۰۶۹۰۸۵ کآدامس بدون قند به وزن ۲۵۰ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم به ارزش ۷۳۲هزار و ۳۸ دلار وارد کشور شده است.

در سال ۱۳۹۴ از همدان با ردیف ۳۹۲۳۵۰۰۰ سربطری ,سرپوش ,کلاهک و سایر درپوش ها ,از موا د پلاستیکی به وزن ۱,۷۸۹ کیلوگرم و ارزش ۳۲۰۰ دلار وارد کشور شده است.

از گمرک منطقه ویژه نوشهر در ردیف ۰۹۰۲۴۰۹۰ چای سیاه (تخمیرشده )وجزئا تخمیرشده به نحوی دیگر بجز ردیفهای ۰۹۰۲۴۰۱۰ مقدار ۱۸هزار کیلوگرم به ارزش ۹۰ هزار و ۶۸ دلار وارد کشور شده است.

در سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه نوشهر با ردیف تعرفه ۱۰۰۱۱۹۱۰ گندم دامی به وزن

۶,۳۸۵ تن به ارزش ریالی ۶۲,۱۳۳,۳۹۹,۴۴۳ ریال و ارزی ۲,۰۸۹,۲۹۰ دلار وارد شد.

در سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه نوشهر با ردیف ۱۰۰۱۱۹۹۰ سایر به صورت دانه بجز گندم دامی به زون ۱۳۱,۵۶۱ تن و ارزش ریالی ۱,۲۰۷,۷۰۸,۰۲۷,۱۶۶ ریال و ارزی ۴۱,۵۱۶,۲۶۷ دلار وارد کشور شده است.

در سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه نوشهر با ردیف تعرفه ۱۰۰۳۹۰۰۰ جو باستثنای بذر به وزن۷۷,۲۲۸ تن و ارزش ریالی ۶۳۵,۸۸۴,۰۱۷,۶۶۲ ریال و ارزی ۲۲,۱۵۹,۶۹۵ دلار وارد کشور شده است.

در سال جاری منطقه ویژه نوشهر در ردیف ۱۰۰۵۹۰۱۰ ذرت دامی به وزن ۲۲,۱۳۲ تن و ارزش ریالی ۱۷۹,۸۷۲,۱۳۳,۰۵۷ ریال و ارزی ۶,۱۷۶,۵۰۸ دلار وارد کشور شده است.

در سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه نوشهر با ردیف تعرفه ۱۵۱۲۱۱۰۰ روغن دا نه آفتابگردا ن ,روغن گلرنگ یا زعفران کاذب (کارتام Carthame ) ,خام به وزن ۱,۸۸۴,۱۷۰ کیلوگرم، ارزش ۵۳,۶۴۶,۹۱۶,۳۶۶ ریال و ارزی ۱,۸۷۳,۶۹۵ دلار وارد کشور شده است.

در نیمه اول سال ۱۳۹۴ از طریق گمرک منطقه ویژه بوشهر۱ در ردیف تعرفه ۱ ۹۶۱۹۰۰۱۰ پوشاک کامل بزرگسالان به طوری که حداقل طول پوشش خارجی آن ۶۶۰ میلی متر باشد، به وزن ۱۹,۰۳۵ کیلوگرم و ارزش ریالی ۱,۵۴۷,۲۳۴,۸۷۴ ریال و ارزی ۵۳,۳۳۳ دلار وارد کشور شده است.

از دیگر سو در سال جاری از طریق منطقه ویژه بوشهر۱ در ردیف تعرفه ۹۶۱۵۱۱۰۰ شانه, گیره زلف وهمانند, ازکائوچوی سفت یااز مواد پلاستیکی به وزن ۲۱۷,۰۵۶ کیلوگرم و ارزش ۱۲,۲۳۰,۴۳۵,۵۸۷ ریال یا ارزی ۴۱۹,۴۲۸ دلار وارد شده است.

امسال از منطقه ویژه بوشهر۱ در ردیف ۹۶۱۵۱۹۰۰ شانه, گیره زلف و همانند ،غیر از ردیف ۹۶۱۵۱۰۰۰ مقدار ۹۵ کیلوگرم به ارزش ریالی ۵,۰۰۵,۶۲۳ ریال و ارزی ۱۷۲ دلار وارد کشور شده است.

نیمه اول سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه بوشهر۱ردیف تعرفه ۹۶۱۵۹۰۰۰ سنجاق زلف, سنجاق فردهنده, گیره فردهنده, فرزن موو همانند,غیر از کالای مشمول شماره ۸۵۱۶می شوند واجزاء ومتعلقات به وزن ۳۵۱ کیلوگرم و ارزش ۲۵,۵۴۴,۸۳۹ کیلوگرم و ارزی ۸۷۴ دلار وارد کشور شده است.

۱۳۹۴ منطقه ویژه بوشهر۱ با ردیف تعرفه ۹۶۱۶۲۰۰۰ پودرزنهای بزرگ وکوچک برای استعمال فراورده های آرایشی یا پاکیزگی به وزن ۹۹۰ کیلوگرم و ارزش ریالی ۸۴,۵۲۰,۳۶۷ ریال و ارزی ۲,۸۹۷ دلار وارد کشور شده است.

از منطقه ویژه بوشهر۱در ردیف تعرفه ۹۴۰۶۰۰۱۰ گلخانه بات جهیزات کامل به وزن ۷,۵۶۰ کیلوگرم و ارزش ریالی ۲۷۳,۹۷۶,۶۶۸ ریال و ارزی ۹,۶۷۹ دلار وارد کشور شده است.

از منطقه ویژه بوشهر۱ در ردیف تعرفه ۹۴۰۶۰۰۹۰ ساختمانهای پیش ساخته به وزن ۲۳,۳۰۲ کیلوگرم و ارزش ریالی ۱,۲۸۱,۹۴۱,۸۵۴ ریال و ارزی ۴۳,۱۴۷ دلار وارد کشور شده است.

در نیمه اول سال ۱۳۹۴ از منطقه ویژه بوشهر۱ در ردیف ۹۵۰۴۲۰۱۰ میز بیلیارد حتی به همراه اشیا و متفرعات استاندارد مربوطه به وزن ۱۸,۹۲۰ کیلوگرم و ارزش ریالی ۹۴۱,۲۴۶,۶۸۵ ریال و ارزی ۳۱,۸۰۷ دلار وارد کشور شده است.

انتهای پیام/فارس

ارسال نظرات

آخرین اخبار