کدخبر: 3633

دبیر شبکه ملی وارثون در ادامه پیرامون راه های مشارکت اصحاب رسانه در طرح نائب الشهید گفت: هر فرد می تواند به عنوان مروج این طرح قدم بر دارد. وقتی یک پدر شهید می بیند که شما عکس فرزندش را بر روی کوله یا ماشینت در پیاده روی اربعین زده اید خیلی می تواند برای او قوت قلب باشد.

نشست خبری «نائب الشهید» یکشنبه ۲۲ مهر در محل شبکه ملی وارثون برگزار گردید. حجت الاسلام محمد حسین جوشقانیان در ابتدای این برنامه گفت: این طرح از سال گذشته به طور گسترده آغاز شد. فرزندان شهدا و بیش از ۱۰۰ مجموعه مردم نهاد و خودجوش و همچنین دولتی در این طرح مشارکت داشته اند. سخنرانان کشوری و شهیر، راویان دفاع مقدس، مداحان و برخی شخصیت های شاخص کشور عراق برای ترویج این طرح مشارکت داشتند که جای تقدیر دارد. برای ترویج این طرح تولیدات گرافیکی و تصویری برای پخش در صدا و سیما و فضای مجازی انجام گرفته است. همچنین ربات تلگرامی برای گرفتن کارت نائب الشهید تولید شده است. علاوه بر این، پوستر نائب الشهید در ١٠ نقطه از مسیر نجف_کربلا بر روی بیلبوردها نصب شده است.
دبیر شبکه ملی وارثون در ادامه پیرامون راه های مشارکت اصحاب رسانه در طرح نائب الشهید گفت: هر فرد می تواند به عنوان مروج این طرح قدم بر دارد. وقتی یک پدر شهید می بیند که شما عکس فرزندش را بر روی کوله یا ماشینت در پیاده روی اربعین زده اید خیلی می تواند برای او قوت قلب باشد. تهیه گزارشات از اجرای این طرح چه در داخل کشور و چه در کشور عراق می تواند مؤثر باشد. این یک حرکت مردمی و نهضتی است. عمومی شدن و تبدیل به فرهنگ شدن این طرح به طور عمده توسط مجموعه های مردم نهاد صورت گرفته، اگر چه نهاد ها و ارگان ها نیز پشتیبانی و کمک کرده اند.

 

 

در خلال این نشست، بهمن کهن عنوان کرد: جریان عظیم اربعین یکی از بهترین ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ مقاومت و پایداری است. کارگروه فرهنگ مقاومت و پایداری کمیته فرهنگی ستاد اربعین با هدف سامان دهی و هدایت فعالیت های حوزه جهاد و شهادت در جریان اربعین شکل گرفته است. همچنین اجرای طرح های ملی و بین المللی در حوزه شهادت را رقم خواهد زد. از اهداف دیگر این کارگروه بسیج و به کارگیری ظرفیت های جهاد و شهادت در جریان اربعین است.

 

 

دبیر کارگروه فرهنگ مقاومت کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد اربعین افزود: این کارگروه در اربعین سال جاری ۲ برنامه مصوب را در دستور کار دارد که یکی از آن ها همین طرح نائب الشهید است و برنامه محوری دیگر هم کنگره شهدای راه کربلاست. طرح نائب الشهید یکی از طرح های ملی است که ۲ محور دارد: یکی تبیین و تبلیغ طرح و دیگری گسترده سازی و فعال کردن مجموعه های مختلف فعال در حوزه جهاد و شهادت در این جریان.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار