با اقدام به هنگام اورژانس هوایی

کدخبر: 983

بازهم اقدامات به موقع پرسنل اورژانس استان قزوین 5 عضو یک خانواده و کودکی 6 ساله از خطر مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرنگار حوادث قزوین خبر؛ دو سرنشین خودروی سمند که بعلت سقوط در دره دچار آسیب دیدگی شدید شده بودند پس از انتقال به درمانگاه رجایی دشت، برای ادامه معالجات توسط اورژانس هوایی قزوین به بیمارستان رجایی قزوین انتقال یافتند.

در این حادثه که ظهر امروز (جمعه) در جاده الموت اتفاق افتاد، خودروی سمند با 5 سرنشین به دره سقوط کرد و در پی آن پرسنل اورژانس رجایی دشت برای امدادرسانی به محل اعزام و با توجه به شدت حادثه اورژانس هوایی نیز به محل حادثه اعزام شد.

دوسرنشین جلویی این خودرو که شدت جراحات آنها بیشتر بود توسط بالگرد به بیمارستان رجایی قزوین و سه سرنشین دیگر به درمانگاه رجایی دشت منتقل شدند.

درحادثه دیگری که دقایقی پس از حادثه اول اتفاق افتاد، سقوط کودک 6 ساله به رودخانه شاهرود توسط اورژانس طالقان مورد پیگیری قرار گرفت که با اقدامات تحسین برانگیز دو تکنسین اورژانس طالقان (صادقیان-دستجردی)، حضور به موقع بالگرد اورژانس و انتقال سریع کودک به بیمارستان البرز شهر کرج جان دوباره ای به کودک غرق شده بخشید.

خانواده این کودک که برای تفریح به منطقه جوستان (طالقان) آمده بودند شاهد سقوط فرزند خود به رودخانه شاهرود و در پی آن 3 کیلومتر همراهی کودک با آبهای خروشان این رودخانه شدند.

زمانی که کودک از آب بیرون کشیده شد هیچگونه علایم حیاتی در کودک مشاهده نمی شد و درحالی که همگان ناامید از بازگشت این کودک بودند، تکنسین های پایگاه اورژانس طالقان عملیات احیاء را اغاز کردند و بعد از چندی ضربان به قلب کوچکش بازگشت.

بالگرد اورژانس هوایی نیز مکمل این تلاش مقدس شد و با انتقال کودک به بیمارستان البرز، لبخند را به خانواده کودک هدیه کرد.

 

 

 

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار