مدیرکل بیمه سلامت استان خبر داد:

کدخبر: 82

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: از ابتدای اجرای طرح بیمه همگانی سلامت رایگان 75 هزار نفر از افراد فاقد بیمه ثبت نام کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر به نقل از صبح قزوین ، مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین از ثبت نام ۷۵ هزار نفر از افراد فاقد بیمه از ابتدای اجرای طرح بیمه همگانی سلامت رایگان در استان خبر داد.
قاسم بهرامی اظهار داشت: در این مدت برای ۴۹ هزار نفر دفترچه بیمه درمانی رایگان چاپ و تحویل آنان شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح همه افراد فاقد بیمه ساکن در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت می توانند به شکل اینترنتی و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد در این طرح ثبت نام و صاحب دفترچه بیمه درمانی رایگان شوند.

این مسئول در خصوص مدت اعتبار این دفترچه ها، گفت: اعتبار دفترچه های درمانی یک سال است و پس از این مدت نیز قابل تمدید خواهد بود.

بهرامی به همه افراد فاقد بیمه توصیه کرد: برای بهره مندی از خدمات سرپایی (ویزیت پزشک، دارو، آزمایشگاه، رادیولوژی و ام آر آی ) و خدمات بستری و بیمارستانی در این طرح ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد:از آغاز این طرح تاکنون همه لوازم، تجهیزات و داروهای بیماران بستری توسط خود بیمارستان تهیه و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین در خصوص برنامه تحول سلامت، اضافه کرد: این طرح از نیمه دوم اردیبهشت امسال در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی در حال اجرا است.

ارسال نظرات

آخرین اخبار