رئیس اتاق اصناف:

کدخبر: 754

عبدالحسین کولجی: طی جلساتی که با شورای شهر و شهرداری داشته ایم برآن شدیم تا با سازمان دهی آرایشگاه هایی که در منازل مسکونی مشغول به فعالیت هستند نظارت و اجرای مباحث حقوقی را افزایش دهیم تا بدین طریق عملکرد مدیریتی با سهولت بیشتری انجام شود.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ عبدالحسین کولجی؛ رئیس اتاق اصناف طی یک گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار قزوین خبر در خصوص تخلفات برخی آرایشگاه ها؛ پیرامون ادعای رئیس اتحادیه آرایشگرها مبنی بر پیگیری اقدامات غیرقانونی بعضی آرایشگران از سال 91 گفت: بنده در این زمینه نمی توانم اظهار نظری داشته باشم چرا که حدود هشت ماه از ورود من به اتاق اصناف می گذرد ولی طبق گفته های بازرس اتحادیه، اقداماتی جهت جلوگیری خدمات غیر قانونی چون اپیلاسیون صورت گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری 11جلسه در خصوص تخلفات سالن های آرایشی اذعان داشت: طی جلساتی که با شورای شهر و شهرداری داشته ایم برآن شدیم تا با سازمان دهی آرایشگاه هایی که در منازل مسکونی مشغول به فعالیت هستند نظارت و اجرای مباحث حقوقی را افزایش دهیم تا بدین طریق عملکرد مدیریتی با سهولت بیشتری انجام شود.

این مسئول یادآور شد: سازمان دهی سالن های آرایشی و ایجاد تمهیدات لازم از طریق مشاغل خانگی با رعایت مسائل امنیتی آرایشگاه ی خانگی از سوی اماکن انجام خواهد شد.

کولجی در خصوص اذعانات اعضای اتحادیه مبنی بر شکایات مردمی از سالن های آرایشی توضیح داد: بنده به هیچ وجه در جریان شکایات مردمی از خدمات نامطلوب آرایشگرها نبوده و گزارشاتی به اتاق اصناف نرسیده است که اگر چنین شده بود به شدت با اقدامات نادرست و غیرقانونی مقابله می کردم.

وی درمورد روند پلمپ آرایشگاه ها توضیح داد: سالن های آرایشی بدون مجوز تا زمان کسب پروانه و تعیین و تکلیف نهایی تعطیل خواهند بود و آرایشگاه های جواز دار که خدمات غیرقانونی ارائه می دادند پس از ده روز پلمپ به دستور دادستان و مشروط بر قبول تعهدنامه اداره اماکن گشوده شده اند.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به بند شش دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان پزشکی، انجام هرگونه فعالیت تخصصی زیبایی از جمله تاتو، پلینگ کردن، خالکوبی، سوزندان موهای زائد، کاشت ناخن و ...بدون حضور یا نظارت پزشک متخصص در آرایشگاه ها ممنوع می باشد، اظهار داشت: تمامی متولیان مربوطه از جمله وزارت بهداشت، وزرات فرهنگ، رسانه ها و ...می بایست با همکاری های لازم برخورد مناسبی با اقدامات خلاف شرع داشته باشند و با رنامه ریزی های لازم مانع انجام این قبیل برنامه ها شوند.

 

انتهای پیام/

 

  • مرادی 1 0 پاسخ

    منتظریم ببینیم مسولین اتاق اصناف واتحادیه در عمل چه میکنندحرفاشون که خوب بود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار