به مناسبت روز جهانی هلال احمر:

کدخبر: 717

آنچه که در اساسنامه جمعیت هلال احمر به عنوان اهداف ذکر شده عبارتست از:تلاش برای تسکین آلام بشری، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ امام  خمینی رحمه الله ارزش عمل تلاشگران هلال احمر رابه نیت درونی و کیفیت تلاش آنان وابسته می دانند، تقوا را عاملی ارزشی برای این تلاش برمی شمرند و می فرمایند:(صلیب سرخ ایده اش اگر یک ایده انسانی اسلامی باشد،از اموری است که دنبال همان تقوا و علم است.علم و تقوا است که می تواند صلیب سرخ و هلال احمر را ارزش بدهد. ارزش به حجم کار نیست؛ارزش به کیفیت است.وقتی که کیفیت کار خوب شد و حجمش هم زیاد شد،آن وقت ارزش ها،ارزش های بسیار ارزنده است.)

به مناسبت 18اردیبهشت سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر قزوین خبر گفتگوی اختصاصی داشت با الهام محمدنژاد دانشجویی کارشناسی زبان انگلیسی و عضواجرایی کانون هلال احمردانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) که در ادامه می خوانیم:

جمعیت هلال احمر، سازمانی ارزشی و انسانی است که برای حفظ حرمت و کرامت انسانی فارغ از مرزبندی سیاسی و جغرافیای و عقیدتی، به اقشار مختلف مردم در هنگام نیاز خدمت می کند.

آنچه که در اساسنامه جمعیت هلال احمر به عنوان اهداف ذکر شده عبارتست از:تلاش برای تسکین آلام بشری، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملتها.

IMG-20150425-WA0013[1] 

کانون هلال احمر در دانشگاه پل ارتباطی بین کانون هلال احمر استان و دانشگاه بین المللی امام خمینی است.

محمد نژاد درخصوص میزان دستیابی جامعه ما به این اهداف جهانی گفت: متاسفانه  خودخواهی در جامعه ی ما بسیاربالا است،مردم به قدری درگیر مشکلات خودهستند که خود را درگیر دغدغه های دیگران نمیکنند.

IMG-20150218-WA0000[1]

وی آشنایی با اهداف این مجموعه و گسترش آن در زندگی را یکی از وظبیف عمومی خواند و اعلام کرد: طی دوره های آموزشی که در دانشگاه برگزار می شود به دانشجویان؛ آموزش ها ی کمک های اولیه داده میشود آن هم نه تنها برای فعالیت در هلال احمر بلکه در خانواده های خودشان در صورتی که حادثه ای رخداد بتوانند تا مراجعه به پزشک اقدامات اولیه و لازم را انجام دهند.

محمدنژاد اظهار داشت:یکی از اصول هلال احمر خدمت داوطلبانه است دانشجویان به طور دلخواه پس از پایان دوره های آموزشی فعالیشان را ادامه وگسترش میدهند د رحالیکه  هیچ اجباری وجود ندارد.

ازجمله فعالیت های کانون هلال احمر در دانشگاه؛ برگزاری ایستگاه های سلامت، ارائه برشورهای سلامت ،برگزاری اردو به مناسبت روز زمین پاک و اجرای کنفرانس های بشردوستانه است.

در کلام آخر همدیگر را دریابیم و مهربانی و دوستی را رواج بدهیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار