خطاب به معاونت سیاسی و امنیت استانداری

کدخبر: 626

در پی اقدامات نوظهور برخی مراکز آرایشی جمعی ازموسسات مردم نهاد فرهنگی اجتماعی و اقشار مختلف مردم در نامه ای سرگشاده خواستار رسیدگی فوری به اوضاع این مراکز شدند.

بسمه تعالی 
حضور معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار قزوین جناب آقای رحیمی

با سلام

قال الصادق علیه السلام: « لاحیاء لمن لا دین له » 

چند صباحی است که بسیاری از سالن های آرایش بانوان شهرمان به پیاده نظام کارگردانان برخی از برنامه های
ماهواره ای تبدیل شده و در این زمینه گوی سبقت را برای کسب در آمد بیشتر؟! از هم می ربایند.
اگر نگاهی به لیست خدمات این مراکز بیندازیم به طور واضح این خدمت رایگان به جبهه ی فرهنگی دشمن جهت ضربه زدن به عفت و حیا و پوشش زنان جامعه مان را مشاهده می کنیم؛ خدماتی که با هدف نمایاندن هرچه بیشتر زیبایی ها و لطافت های زنانه در فضای عمومی جامعه به جای محیط امن خانه ارائه می گردد که نتایج مخرب آن بر آگاهان امور اجتماعی و خانواده مبرهن است.
متأسفانه مدتی است که پازل اینگونه خدمات که اغلب خلاف شرع محسوب می شود، با انجام اپیلاسیون کامل بدن در بسیاری از این مراکز به اوج مأموریت حیازدایی خود رسیده و تکمیل گردیده و زمینه آغاز برخی از ناهنجاری های اخلاقی را فراهم ساخته است و حتی مراکز غیرقانونی و بدون مجوز با نام سالن های مخصوص اپیلاسیون در این شهر دایر گشته که بدون هیچگونه نگرانی و با اطمینان از عدم نظارت ارگانهای مسئول به کسب در آمد مشغولند!
و تأسف بارتر اینکه از طرف برخی از مسئولین شهرمان به بعضی از این مراکز به نام مرکز آموزشی ؟! در نمایشگاه های رسمی، غرفه اختصاص یافته و غرفه داران آن با بدترین وضعیت پوشش به ارائه خدمات آموزشی آرایشی خود می پردازند(مستندات موجود است)
به راستی آیا مسئولین محترمی که از افزایش آمار طلاق و سایر معضلات اجتماعی در استان نگرانند ، به عواقب حمایت از اینگونه مراکز که اقداماتشان در جهت امنیت زدایی از قشر فرهیخته ی بانوان و پایین آوردن شأن و مقام زن مسلمان ایرانی در حد یک کالای مصرفی که تمام سعی اش زیباتر نمایاندن خود به مردان بیگانه با فنون آرایشی خاص است اندیشیده اند؟
ما فعلاً اینگونه اقدامات را با دید خوش بینانه وبه منظور همدلی وهمزبانی ، به عنوان غفلت و سهل انگاری مسئولین می انگاریم و از دست اندرکاران ذیربط می خواهیم تا هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی خدمات این مراکز اقدام نموده و بر حذف خدمات غیر شرعی آنها نظارت نمایند.
ضمناً در صورت عدم اقدام مؤثر در این خصوص ، مردم دیندار قزوین بیش از این، توهین عملی به مقدسات خود را تاب نیاورده و اجازه نخواهد داد عفت و حیا و امنیت خانواده هایشان بازیچه ی دستهای پنهان برخی افراد معلوم الحال گردد، و خود رأساً در این زمینه اقدام خواهند نمود که مسلماً عواقب آن به عهده ی مسئولین متسامح خواهد بود.


والأمر الیکم
94/2/1
جمعی ازموسسات مردم نهاد فرهنگی اجتماعی استان قزوین
و
اقشار مختلف مردم قزوین(امضای جمع کثیری ،پیوست نامه می باشد)


رونوشت به :
- امام جمعه محترم قزوین
- استاندار محترم قزوین (رئیس شورای تامین امنیت استان)
- مدیر کل محترم امور اجتماعی فرهنگی استانداری قزوین
- مدیر کل محترم امور بانوان استانداری قزوین
- فرمانده محترم سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین
- فرمانده محترم نیروی انتظامی استان قزوین
- شهردارمحترم قزوین
- مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان قزوین
- مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین
- مدیر کل محترم سازمان تبلیغات استان قزوین
- مدیر کل محترم اداره صنعت معدن تجارت استان قزوین
- مدیر محترم سازمان فنی حرفه ای استان قزوین
- مدیر محترم ستاداحیاامربه معروف ونهی ازمنکراستان قزوین
- ریاست محترم اتحادیه صنف آرایشگران استان قزوین

 

انتهای پیام/

 • 68 28 پاسخ

  جاي بسي تاسف وتاثر است جنابان موسسات مردم نهاد !!!!!!!
  چگونه به خود اجازه ميدهيد اينگونه به امورات خصوصي وپنهان زنان بپردازيد ؟؟؟
  اين رويكردها واين اقدامات قبيح شما بيشتر به به مقدسات توهين است تا نفس كار ...البته هر شخصي قد خودش مكر ميكند ..ذهنتان بيمار است و روحتان آلوده ..واقعا اين مسيله ايست كه برايتان دغدغه است ؟/اپيلاسيون خانهما ويا چگونگي ومقدار اپيلاسيون خانمها وتعداد ونوع اندامهاي اپيلاسيون شده خانمها ؟؟؟؟
  واقعا متاسفم ... آنوقت حرف از غيرت هم ميزنيد
  ؟شما بااين مثلا نامه /بدتر ذهن اقشار آقايان معلوم الحال تر از خودتان را نيز بيدار ومشوش ساختين !!!!
  در آخر بازم متاسفم كه موسسات مردم نهاد ما را اينگونه افكار مريض و فاسد اداره ميكنند

 • مجتبی 13 5 پاسخ

  نکته خیلی مهم نامه افزایش آمار طلاق و سایر معضلات اجتماعی در استان هستش که مرتبط به اپیلاسیون دونستند :) / نقش موسسات مردم نهاد تو این مشکلات هیچ چیز نیست نقش هویج رو دارن :)

 • رویا 14 6 پاسخ

  همین شماها باعث عقب موندگی جامعه میشین. نسلتون منقرض شه به زودی که یه جامعه نجات پیدا کنه. نفرین بر شما که دقدقه ای جز اپیلاسیون خانم ها ندارید. بیچارگان فلک زده.

 • poya 14 8 پاسخ

  تمام مشکلات ما حل شده همین اپیلاسون خانم ها مانده بود که شما خدا را شکر به آن اشاره فرمودید
  واقعا دست مریزاد به این همه دغدغه فرهنگیتان؟؟؟؟

 • منصف 6 2 پاسخ

  روزنامه شرق روز یکشنبه (امروز) در مطلبی تحت عنوان "تغییر سبک زندگی از نظافت به اپیلاسیون و ماساژ اباحه‌گری است" به مصاحبه با سردبیر سایت "قزوین خبر" در رابطه با نامه منتشره جمعی از مردم قزوین در اعتراض به تبلیغات و رواج اپیلاسیون کامل پرداخته است.
  صدرا محقق خبرنگار شرق در حالی که قصد دارد خود را بی طرف و گزارشگر صرف نمایش دهد که دلواپس احکام و شرایع اسلامی است ولی در عین حال مرتکب اشتباهات و مغالطات فاحشی می شود و موجب وارونه نمودن حقایق جهت بهره برداری سایت های ضدانقلاب می گردد و خوراک سازی جهت شانتاژ تبلیغاتی علیه نظام و اسلام را فراهم می آورد.

  نویسنده در حمایت از اپیلاسیون در آرایشگاه های زنانه و در مخالفت با نامه مذکور با نقل پرسشی و پاسخی از یکی از سایت های پاسخگویی دینی در رابطه با زدودن موی زائد آن را با آوردن احادیثی از ائمه مستحب بر می شمرد. سپس با مترادف دانستن موزدایی مطرح شده در احادیث با اپیلاسیونی که امروزه در آرایشگاه ها انجام می گیرد دلایل نویسندگان نامه را نامعلوم معرفی می نماید.
  این استدلال روزنامه شرق دارای اشکالات عدیده ای بوده و فقدان منطق در آن مشهود است؛ به عنوان مثال اگر ما استبرا را جای موزدائی بگذاریم؛ مسلما در احکام اسلامی احادیث و سفارشات بیشتری در رابطه با این عمل و استحباب آن خواهیم یافت. حال اگر با روش روزنامه شرق بخواهیم استنتاج کنیم باید بگوییم که استبرا توسط دیگران اشکال ندارد و مستحب موکد است!!! و این گونه احکام اسلامی توسط این عزیزان به محاق می رود آن سان که گروه هایی مانند القاعده و النصره با برداشت گزینشی و تاویل های شخصی این کار را می نمایند.
  مشخصا اپیلاسیون کامل بدن مستلزم رویت و لمس اعضایی است که نگاه و لمس آن ها برای غیر حرام می باشد و همین یک دلیل باعث موجه شدن نگارش این نامه و عدم توجیه مخالفت شرق با آن گردیده است. این دوستان اگر
  سوال درست را درباره اپیلاسیون از کارشناسان و مراجع دینی و یا سایت های پاسخگویی مطرح می کردند می دیدند که اگر مخالفت با اپیلاسیون مستحق چنین مخالفتی است ابتدا باید با موسساتی نظیر موسسه تنظیم و نشر امام به مدیریت آقای انصاری که از سایت های وابسته به جریان روزنامه شرق به حساب می آید مخالفت کرد چرا که پرتال این موسسه در پاسخ به سوالی پیرامون اپیلاسیون در تاریخ 30/5/1392 آورده است:
  "قابل کتمان نیست که عمل مذکور متأسفانه در سال‌های اخیر علی رغم وجود منع شرعی و ملاحظات اخلاقی و عوارض اجتماعی آن، امر رایجی شده است، به ویژه در بین بانوان و توسط سالن های آرایش زنان؛ که البته یکی از علل آن را بی‌اطلاعی از موازین شرعی و عدم آگاهی از آثار سوء تربیتی و اجتماعی آن و غفلت از تأثیری که در تضعیف تدریجی حیا و تخریب پایه های عفت عمومی دارد، باید دانست."

  در این سایت در مورد اپیلاسیون کامل آمده است:
  "مو زدایی و اپیلاسیون همه قسمت‌های بدن به جز عورت توسط هم جنس (زن توسط زن و مرد توسط مرد) و جنس مخالفی که محرم انسان است، در غیر حال احرام جایز می‌باشد به شرط این‌که مفسده نداشته باشد."
  حال سوال دیگر این است چگونه موزدایی مطرح شده در احادیث را مترادف و هم معنی اپیلاسیون قرار می دهید، در حالی که این دو خواستگاه های فرهنگی متفاوتی دارند و با هم یکسان نیستند به طور مثال موزدایی عملی شخصی تلقی می گردد در حالی که اپیلاسیون عموما با عمل دیگری محقق می گردد و....
  در پایان به گردانندگان روزنامه شرق توصیه می شود تا برای خبرنگاران و نویسندگان این نشریه کلاس های آشنایی با مبانی اسلامی ترتیب دهند تا از تکرار این اشتباهات فاحش جلوگیری به عمل آید.

 • یاسین 3 6 پاسخ

  با سلام- اگر منظور رعایت بهداشت فردی اشخاص است که در احادیث و روایات معتبر در تایید ان فراوان توصیه شده است.فی نفسه زدودن موه های زائدیکی از وظایف دینی و رعایت اصول بهداشتی و موجب ازدیاد مودت بین زوجین است و نه مروج فرهنگ غرب.ولی اگر در این سالنها مسائل دیگری مثل فال و پیشگویی و غیره باشد خوب حکمش معلوم و واضح است و باید پرهیز شود.

 • هاشم 0 0 پاسخ

  سلام الله علیکم
  کارتان یک حرکت انقلابی و در جهت زدودن آفات از جامعه ی اسلامی بوده است. در این راه جز استمداد از حضرت صاحب الأمر(عج) و تبعیت از نفس ولایت مطلقه فقیه، به سر و صداهای پیرامونتان گوش نکنید که آینده ازآن حزب اللهی هاست و این وعده ی صریح خداوند است.
  و من الله التوفیق

ارسال نظرات

آخرین اخبار