امیر صالحی

کدخبر: 607

ترویج فرهنگ مبتذل غرب، توسط مجموعه هایی که در نمایشگاه های رسمی جولان می دهند، زنگ خطری است که دارد گوش عالم و آدم را کر می کند و هنوز بعضی ها از خواب زمستانی خود بیدار نشده اند!

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ امیرصالحی، از جمله وبلاگ نویسان استان، این روزها در گاه نامه ی خود از نخستین نمایشگاه مراکز آموزشی و کمک آموزشی نوشته که در ادامه، این یادداشت را می خوانیم:
 
 
رهبر معظم انقلاب:

فرهنگ غرب، یک فرهنگ مهاجم است. فرهنگ غرب، فرهنگ نابودکنندهی فرهنگهاست.

 

در چند روز گذشته اگر دقتی در تبلیغات های سطح شهر داشته باشیم چیزهای عجیب و غریب کم نیستند تا شما را به تعجب وا دارد!

اما اخیرا یکی از این تبلیغات ها بر می گردد به مرکزی به عنوان آموزشگاه ماساژ و مراقبت زیبایی که تبلیغات وسیعی هم در سطح شهر داشته است.
حالا تبلیغات این مجموعه در سطح شهر بماند که چطور و چگونه آن هم با مجوز سازمان فنی و حرفه ای صورت می گیرد، نمی دانیم حضور این مجموعه لابد فاخر از دید مسئولین را در نمایشگاه ها و همایش ها را کجای دلمان بگذاریم!

ده روز پیش شاهد حضور این مجموعه در نمایشگاه نقش مشارکت زنان در توسعه پایدار به مناسب هفته گرامیداشت مقام زن در سرای سعد السلطنه و ارائه تخفیف به مشتریان به مناسبت این ایام! و قبل تر از آن در ایام نوروز در نمایشگاه میراث فرهنگی!

و یا همین چند روز پیش که قزوین میزبان نخستین نمایشگاه مراکز آموزشی و کمک آموزشی بود و توسط رئیس مرکز منابع انسانی ، برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات آموزش و پرورش ، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین و سایر مسئولین کلید خورد این مجموعه نیز حضوری پر رنگ داشت!

نمایشگاهی که به گفته مسئولین هدفش این است که همه اقشار جامعه با تازه‌ترین تکنولوژی و محصولات خدمات آموزشی مانند بردهای هوشمند، نرم‌افزارهای آموزشی و تکنولوژی‌های به روز در زمینه هوشمندسازی کلاس‌های درس آشنا شوند و بر سرعت تحولات علمی در سطح مدارس و آموزشگاه ها افزوده شود!

و یا به گفته مدیرکل فرهیخته آموزش و پرورش استان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه: این نمایشگاه ماهیتی تجاری ندارد! بلکه بیشتر برای رفع دغدغه های فرهنگی و آموزشی تدارک دیده شده است که امیدواریم در نهایت در امر یادگیری و اشاعه فرهنگ در این استان و کشور موثر باشد!!!

یقینا این حرفهای ما امروز به کام خیلی ها خوش نمی آید ولی واقعا وقتی مسئولان فرهنگی ما بیش از حد نظارت شان را زیاد می کنند و دغدغه های فرهنگی شان خواب را از چشمانشان ربوده باید هم شاهد چنین وضعیتی باشیم!

وقتی به راحتی می توان لباسهای خاص فرقه های نوظهور را در فروشگاه های شهر خریداری کرد و جوانان هم از روی نا آگاهی نسبت به اصل ماجرا از آن استقبال می کنند و در کوچه خیابان تبلیغ آن را می کنند...

وقتی نمایشگاه فروش سگ های زینتی در قزوین دایر می شود و بعد از آن هم نمایشگاه و فروش لباس های زینتی برای سگ گذاشته می شود و فروش خوبی هم می کند! و خیابانهای شهر هم محلی شده برای اینکه جوانان و نوجوانان حیوانات خانگی خود را به نمایش بگذارند!

شاید تا چند روز دیگر درمانگاه و بیمارستان هم مخصوص این حیوانات تزئینی(نه درمانگاه دامپزشکی) دایر شد و یا شاید هم شده است و ما بی خبریم!

شاید امروز این حرف های ما خیلی به کام حضرات و بعضا دوستان خوش نیاید اما واقعا برای شخص من از بعضی از همین دوستان که از اعتقاد آن ها به مسائل دینی و اسلامی اطمینان کامل دارم، جای سوال دارد که چطور مجوز حضور اینطور مجموعه ها که شدیدا فرهنگ ابتذال غربی را در جامعه رواج می دهند را در نمایشگاه های رسمی صادر می کنند!

و یا مسئولین ارشدی که بعضا برای بازدید از این نمایشگاه ها می روند و بدون هیچ توجهی به راحتی از کنار آن می گذرند...

واقعا صدای زنگ خطرها دارد گوش عالم و آدم را کر می کند و هنوز بعضی ها از خواب زمستانی خود بیدار نشده اند!

همه مسئولین مرتبط با حوزه فرهنگ و علاقه مندان به این مقوله را دعوت می کنم تا این دو سخنرانی مهم رهبر معظم انقلاب را پیرامون فرهنگ غرب بارها بخوانند تا شاید توانستیم گوشه ای از آن را جامه عمل بپوشانیم.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار