کدخبر: 591

متاسفانه در سال های اخیر شاهد بعضا رفتارهای نامناسب هتل داران و فروشندگان استان با گردشگران خارجی بوده ایم که همین امر دلیلی ست برای کاهش استقبال از این شهر تاریخی ایران.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ چند روزی ست که از ایام پر رفت و آمد و شلوغ نوروز می گذرد.

سفر و گردشگری به عنوان یکی از شاخصه های عید از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه این مقوله می تواند منبع مالی مناسبی برای هر شهر و کشوری به شمار بیاید، بنابراین توجه به این بخش از بُعد نوروز، مهم و درآمدزا می باشد.

گردشگران خارجی در کنار مسافران داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند چراکه علاوه بر جنبه اقتصادی، حاملان و انتقال دهندگان فرهنگ هر ملتی به شمار می روند و برداشت مردم هر کشور از یک سرزمین می تواند برگرفته از اندیشه توریست های همان کشور از مردمان آن قوم و دیار باشد.

استان قزوین با آثار باستانی فراوانش به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایران به حساب می آید اما نکته قابل توجه، چگونگی جذب و برخورد با این مسافران داخلی و خارجی می باشد، چراکه شاهد هستیم بعضی از استان ها هرچند به لحاظ قدمت و مناطق قابل بازدید خیلی عقب تر از قزوین هستند اما به دلایلی چون ایجاد امکانات رفاهی مناسب و برخورد پر جاذبه با مخاطب، موفق به جذب گردشگران بسیاری شده اند که همان گونه که گفته شد علاوه بر جنبه اقتصادی به برداشت خاطره ای خوش از ایران کمک می کند.

متاسفانه در سال های اخیر شاهد بعضا رفتارهای نامناسب هتل داران و فروشندگان استان با گردشگران خارجی بوده ایم که همین امر دلیلی ست برای کاهش استقبال از این شهر تاریخی ایران.

بنابراین جهت جذب حداکثری مسافران به شهر می بایست آموزش های لازم به هتل داران و مسئولین اقامت گاه ها به عنوان اولین عناصر برخورد کننده با مسافران خارجی داده شود؛ چرا که اولین خاطره هر فرد از هر مکانی برای همیشه در ذهن او می ماند تا آنجا که نقاط مثبت بعدی هم شاید نتواند پاک کننده برداشت منفی اولیه باشد.

به همین علت است که مردم بعضی از مناطق را دست و دل باز و مهمان دوست می دانند و مردم منطقه دیگر را حسود و بداخلاق. این بدین معنا نیست که تمام مردم آن مناطق مهمان دوست یا بداخلاق هستند، بلکه مردم سایر قسمت ها در اولین حضور در آن مناطق با چنین آدم هایی مواجه شده اند.

در نتیجه یکی از راهکارهای مهم جذب توریست علاوه بر افزایش امکانات رفاهی، آموزش چگونگی برخورد با گردشگران به مردم به ویژه بازاریان، کسبه، هتل داران و تمام قشرهایی است که می توانند سازنده ی اولین برخورد باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار