رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از تأسیس و راه‌اندازی مرکز درمان سرطان در استان قزوین خبر داد. در صورت راه اندازی این مرکز تمام موارد مربوط به درمان سرطان از قبیل تشخیص بیماری، شیمی درمانی و اشعه درمانی در همین مرکز انجام خواهد شد

به گزارش قزوین خبر؛ 

منوچهر مهرام در نشست مطبوعاتی ‌در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین، گفت: تا سه سال آینده مرکز درمان سرطان در استان قزوین افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قرار است ساختمان این مرکز در بیمارستان ولایت ساخته شود، افزود: تمام هزینه‌ها برای برپایی ساختمان این مرکز را یک خیر بر عهده گرفته است و در حال حاضر نقشه برداری از این مرکز به اتمام رسیده و فقط باید به تایید نهایی برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص فعالیت این مرکز تصریح کرد: در صورت راه اندازی این مرکز تمام موارد مربوط به درمان سرطان از قبیل تشخیص بیماری، شیمی درمانی و اشعه درمانی در همین مرکز انجام خواهد شد.

مهرام با اشاره به اینکه مراحل ساخت برای اخذ مجوز از سازمان انرژی اتمی طی شده است، درخصوص بکارگیری دستگاه‌های مورد نیاز این مرکز اضافه کرد: با بررسی‌های فنی به عمل آمده برای تجهیز کردن این مرکز از دستگاه‌های با کیفیت بالا با در نظر گرفتن ارز مرجع 14 میلیار تومان نیاز است و برای تجهیز کامل این مرکز حدود 18 میلیارد تومان باید هزینه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین‌ خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 1400 نفر مبتلا به انواع سرطان در استان قزوین به ثبت رسیده است.

 

پایان پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار