کدخبر: 538

روزبه ، استاندار قزوین از زحمات و تلاش های شبانه روزی فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی در ایام نوروز تشکر و قدردارنی کرد.

به گزارش قزوین خبر و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری ، استاندار در صبح گاه مشترک نیروی انتظامی با تبریک فرا رسیدن سال نو و آرزوی موفقیت برای فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی از زحمات و تلاش های شبانه روزی آنان در ایام نوروز تشکر و قدردارنی کرد.

روزبه در این مراسم با بیان اینکه ماموریت نیروی انتظامی در طول سال تعطیل بردار نیست افزود: فعالیت این نیروهی خدوم در مقطعی از سال اوج می گیرد و تعطیلات و مناسبتهای کشور طوری است که در اکثر مواقع این فعالیت ها در اوج است.

وی با اشاره به اینکه در تععطیلات زمانی که مردم در خوشی و مسافرت هستند نیروی انتظامی در حال ماموریت است تا درپرتو آن امنیت را برقرار کنند تصریح کرد: لذا حرف اول ما تقدیر و تشکر از از رده های مختلف انتظامی و امنیتی است که در ایام تعطیلات نوروز این زحمات را متحمل شدند.

استاندار با بیان اینکه در ایام نوروز چندین واقعه داشتیم که مسئولیت نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی را چندین برابر کرد افزود: تردد بیش از 7 میلیون خودرو در محورهای استان، تغییرات آب و هوایی و بارش برف و باران در محورها، توفان و سیل در برخی از مناطق استان شرایط سخت و دشواری را برای استان رقم زد که موارد موجود با حداقل مشکل حل و ایام سپری شد.

روزبه با اشاره با شرایط موجود بر اثر توفان و گردباد در منطقه اسفرورین از بخشهای شهرستان تاکستان  اظهار داشت: یکی از نگرانی های جدی ما مضوع امنیت منطقه بود که با حضور فعال نیروی انتظامی ، سپاه و بسیج بحمداله امنیت بصورت صد در صد برقرار شد و هیچگونه پدیده ناامنی نداشتیم که لازم است از همه عزیزان تشکر نماییم.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی طی چند سال گذشته گفت: به لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد در نیروی انتظامی هستیم و این ارتقا به دلیل اشرافیت ما به این حوزه  کاملا محسوس است.

استاندار ادامه داد: ظرفیت منابع انسانی نیروی انتظامی مثال زدنی است و این ارزیابی یک ارزیابی واقع بینانه و حاکی از آن است که این نیرو در مسیر رشد و تعالی است و شرایط موجود با سال های گذشته بسیار متفاوت خواهد بود.

روزبه تصریح کرد: وقتی این نشاط و پویایی را می بینیم امیدوارمی شویم که رشد و تعالی  و تحول در نیروی انتظامی سریعتر اتفاق بیافتد و سطح توقعات نیز با توجه به شرایط موجود بسیار بالاست و امروز در چنین شرایطی قرار داریم و وظیفه شما دو چندان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امنیت زیرساخت تمام بخش هاست تصریح کرد: تعالی، توسعه و پیشرفت استان در پرتو امنیت خواهد بود و امنیت یک مفهوم کلی است که همه پدید های شومی را که منجر به نامنی می شود را در بر خواهد گرفت و در مرحله اول باید ایجاد امنیت ماموریت اصلی ما باشد.

استاندار با بیان اینکه رویکرد ما در ایجاد نظم و امنیت عمومی استفاده از تمام ظرفیت هاست اظهار داشت: باید احاد مردم، گروه ها و سازمان ها، تشکل های مردمی، اصناف و دستگاه های اجرایی  در ایجاد امنیت نقش ایفا کنند و در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

روزبه خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: دستگاه های اجراتی باید مسئولیت های امنیتی خود را در اولویت قرار دهند که کوتاهی در کار و ایجاد نارضایتی در مردم  که بزرگترین سرمایه ما هستند بصورت مستقیم و غیر مسقیم و یا آشکار و پنهان موجب نامنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی نباید وارد کارهای جزیی شود تصریح کرد: اگر همه دستگاه ها مسئولیت های خود را انجام دهند و مردم نیز همکاری لازم را در ایجاد امنیت داشته باشند دیگر نیروی اتظامی مشغول ماموریت های جزیی و خردد نمی شود.

استاندار با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان قزوین و قرار گرفتن در مرکزیت محورهای مواصلاتی مهم کشور گفت: با توجه به شرایط استان قزوین، بسیاری از محموله های مواد مخدر و قاچاق از این استان می گذرد که اگر بتوانیم با اقدامات امنیتی به این باند ها و شبکه های اصلی ضربه وارد کنیم و فضا را برای انسان های شرور نا امن کنیم توانستیم آن رسالت مهم و وکار بزرگی که از نیروی انتظامی انتظار داریم انجام دهیم.

روزبه با بیان اینکه با اقدامات و سیاست گذاری های که از سال 92 صورت گرفته است شاهد کاهش جرایم عمومی در جامعه هستیم افزود: هدفگذاری ما برای سال 94 خیلی بیشتر از سال های گذشته است و در همین ایام نوروز نیز با توجه به افزایش ترددها شاهد کاهش تصادفات و جرایم عمومی بودیم.

وی ادامه داد: روند کلی جرایم عمومی رو به کاهش است و در این بین اتفاقاتی نیز در استان رخ داد که باید نسبت به آن حساس باشیم و پیگیری های لازم را دستگاه های ذیربط داشته باشند و ما معتقدیم که ناامنی حتی به مقدار بسیار کم هم نیز زیاد است.

استاندار در پایان به موضوع برگزاری انتخابات در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در چارچوب نظم و امنیت باید شاهد حضور و فعالیت های مردم و گروها و احزاب باشیم و با توجه به شرایط موجود این رویداد مهم را هم با سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت.

سردار میرحیدری فرمانده نیروی انتظامی استان در این مراسم از کاهش 17 درصدی جرایم عمومی در استان خبر داد و گفت: با اجرای طرح ارتقاء امنیت عمومی، کنترل سارقین سابقه دار، جمع آوری معتادین و سابقه داران و برخی از افراد شرور توانستیم شاهد کاهش جرایم عمومی در سطح استان باشیم.

میرحیدری در ادامه با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه در حوزه راه در ایام نوروز گفت: با کنترل های ترافیکی صورت گرفته شاهد کاهش 28 درصدی جمع تصادفات، کاهش هشت درصدی تصادفات منجر به فوت و کاهش11 درصدی تصادفات منجر به جراحت نسبت به سال گذشته بودیم.

لازم به توضیح است در این مراسم از فرمانده نیروی انتظامی، مدیر کل راه و شهرسازی، دادستان استان قزوین، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها، مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین و جمعی از فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار