مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین:

کدخبر: 532

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین گفت: وظیفه یک زن مسلمان در درجه اول رشد، تهذیب و خودسازی خود در سایه قرآن و اهل بیت (سلام الله علیه) می باشد و در درجه دوم حفظ کیان خانواده که شامل تربیت صحیح فرزندان- همسر داری ورشد و تکامل اخلاقی اعضای خانواده است که می تواند باعث نقش آفرینی مهمی در جامعه پویای اسلامی شود.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ رضایی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قزوین در سالروز بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن  اظهار داشت: به تعبیر قرآنی زن آیت خداست که موجب وانگیزه برای سکون وآرامش است تا  زمینه ی ایجاد مودت ورحمت را در خانواده فراهم آورد. اوست  منشا تمام خوبی ها ،مهر وعاطفه،عشق واحساس،زن در فراهم ساختن فضای مناسب عاطفی –روانی ،محیط نشاط آمیز وتربیت صحیح فرزندان وبهسازی اقتصادی نقش خیلی مهم ووالایی دارد.

الگو ارائه شده از زن توسط جوامع غرب الگوی مناسبی نیست ونمی تواند الگو باشد زیرا در تعریف غربی ها زن، به مانند موجودیست که جنسیت او بر انسانیتش ارجحیّت دارد وابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه داران معرفی شده است واین تعریف نمی تواند الگو باشد آنها به زن به عنوان یک کالا وابزار نگاه می کنند وبس، ودر نگاه آنها زن دارای مرتبه و کرامتی نیست ،این در حال است که اسلام به عنوان یک دین کامل به تمام ابعاد وجودی انسان توجه خاص و ویژه نموده است از جمله این توجهات داشتن الگو ونمونه برای تمامی زنان در عرصه ها ودوره هاست وحضرت فاطمه زهرا(س) سرّ لیله القدر ،مفسّر قرآن،نور هدایت ،رشدو رحمت،برهان وحکمت،کوثر هستی ،سید وسرور زنان جهان،صدیقه طاهره را به عنوان یک انسان کامل الگو جاودانه قرار داده،که نه تنها زنان بلکه تمام جامعه بشریت بتوانند از ایشان الگو بگیرند و در زندگی و رسیدن به کمال از ایشان بهره ببرند.

خانواده موثرترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادی جامعه است و با این اصل نقش زنان در پاسداری وحفظ کیان خانواده نقش کلیدیست .زیرا اگر زنان در خانواده که مهمترین نهاد یک جامعه است نقش سازنده خودشان را خوب و درست انجام ندهند به طبع جامعه دچار تزلزل و آسیب خواهد شد و اگر در تربیت کودکان کوتاهی نمایند و واقعیت این جایگاه را فراموش کنند جامعه ای آرام و رو به رشد و ترقی چه از لحاظ معنوی و چه از لحاظ مادی نخواهیم داشت و این یک اصل برای زنان محسوب می شود. اگر خانواده سالم و مستحکمی داشته باشیم جامعه ای صالح و روبه رشد خواهیم داشت.

اسلام طرفدار پرده نشینی و پنهان بودن زنان نیست بلکه اسلام حریم و عدم اختلاط را مطرح می کند و زنان ما نقش آفرینی خوبی در فعالیتهای اجتماعی،سیاسی،علمی و اقتصادی تا کنون داشته و دارند و نقش آنها را نمی توان در فعالیتهای آموزش و پرورشی،بهداشتی، اقتصادی،اجتماعی و سیاسی نادیده گرفت و به تعبیر حضرت امام(ره) زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند.

امروزه بشریت قبل از هر چیز محتاج خودسازی و تکامل معنوی و نفسانی است زندگی بدون خودسازی و کمال مرگ انسانیت است. هدف از آفرینش رسیدن به کمال است و این سیر و سلوک زن و مرد را نمی شناسد و نمونه بارز و آشکار این تکامل حضرت زهرا(س) است.

وظیفه یک زن مسلمان د ر درجه اول رشد، تهذیب و خودسازی خود در سایه قرآن و اهل بیت (سلام الله علیه) می باشد و در درجه دوم حفظ کیان خانواده که شامل تربیت صحیح فرزندان- همسر داری ورشد و تکامل اخلاقی اعضای خانواده است که می تواند باعث نقش آفرینی  مهمی در جامعه پویای اسلامی شود.

 

انتهای پیام/ 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار