معاون شهردار قزوین:

کدخبر: 49

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار قزوین گفت: شهرداری قزوین آمادگی همکاری‌های مشترک با شهرداری بغداد در بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی را دارد و بر استمرار این همکاری‌ها مصمم است.

به گزارش قزوین خبر به نقل از فارس، محسن حق‌شناس صبح امروز در دیدار با هیئت عراقی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و مدیران شهرداری قزوین و بغداد برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری قزوین آمادگی همکاری‌های مشترک با شهرداری بغداد در بخش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی را دارد و بر استمرار این همکاری‌ها مصمم است.

وی افزود: جشنواره روز قزوین و نشست جهانی شهر اسلامی از رخدادهای مهم شهر قزوین است که طی دو سال اخیر با اهتمام خاصی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار قزوین شهر را یک موجود زنده با نیازهای مختلف دانست و گفت: برقراری ارتباط و مشارکت سازنده بین مدیران شهری و شهروندان از وظایف عمده معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری قزوین است و از ظرفیت گروه‌های مردمی و تشکل‌های غیردولتی نیز استفاده می‌کند.

حق‌شناس اضافه کرد: شهرداری اقدامات مختلفی اعم از تجهیز پارک‌ها، تشویق مردم به انجام فعالیت و تحرک ورزشی انجام داده و اجرای ورزش صبحگاهی و همگانی تقریباً در تمام بوستان‌های این شهر، تحقق می‌یابد.

این مسئول عنوان کرد: مدیریت محله‌ها و ایجاد ارتباط نزدیک بین آنها را از دیگر وظایف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری قزوین برشمرد و گفت: بازوی توانمند اجرایی این معاونت، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین است که زیر نظر شهردار و اعضای کمیسیون فرهنگی کار می‌کند.

عقد خواهرخواندگی با یکی از شهرهای عراق هدف شهرداری قزوین است

سعید وزیری‌نژاد نیز گزارشی از روند اجرای برنامه‌ها و اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی طی سال‌های اخیر ارائه داد و با اشاره به جشنواره‌های روز قزوین و بازی و اسباب‌بازی کودکان دیروز و امروز گفت: در سال قبل هشت کشور خارجی از آلمان، کانادا و غیره در جشنواره بازی و اسباب‌بازی شرکت کردند و این ظرفیت در سال جاری فراهم است تا کشور عراق و شهر بغداد مجموعه‌ها و اسباب‌بازی‌های قدیمی خود را به نام خود در این جشنواره به نمایش گذارند.

وی با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی ایران و کشور عراق افزود: قزوین به دنبال عقد خواهرخواندگی با یکی از شهرهای مذهبی عراق همچون کربلا و یا نجف است و این مهم، ارتباط فرهنگی دو طرف را گسترش داده و در آینده افق‌های جدید همکاری را مقابل راه آنها ترسیم می‌کند.

وزیری‌نژاد همچنین از هیئت عراقی دعوت کرد تا شرایط را برای حضور هنرمندان خطاط این کشور در دو سالانه خوشنویسی قزوین که هم‌‌زمان با جشنواره روز قزوین برگزار می‌شود، فراهم کنند.

گفتنی است، پایان این دیدار هیئت عراقی به همراه مسئولان شهر قزوین از نمایشگاه عکس برپا شده در فرهنگ‌سرای بانو بازدید کردند و پس از آن برای تماشای موزه مردم‌شناسی قجر، رهسپار این مکان تاریخی شدند.

ارسال نظرات

آخرین اخبار