به مناسبت روز درختکاری برگزار شد :

کدخبر: 447

به مناسبت 15 اسفند ماه، روز درختکاری، جشن رویش به همراه افتتاح نمایشگاه گل و گیاه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

رسول اکرم (ص):

کشت کنید و درخت بکارید؛ بخدا قسم که آدمیان کاری برتر و پاک تر از این نکرده اند!

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ هم زمان با 15 اسفند ماه و روز درختکاری جشن رویش و افتتاح نمایشگاه گل و گیاه در دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره)، با حضور ریاست دانشگاه، جمعی از مدعویین شهرداری و اداره فضای سبز استان، جمعی از کارمندان و دانشجویان دانشگاه و گروهی از جمعیت هلال احمر  انجام شد.

این برنامه صبح امروز با همکاری جمعیت هلال احمر دانشگاه، شورای صنفی و رفاهی، انجمن علمی فضای سبز، معاونت فرهنگی دانشگاه و اداره فضای سبز  در محوطه خوابگاه مرکزی دانشگاه برگزار شد.

derakhtkari10

سید ابوالحسن نایینی، ریاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در ابتدای این مراسم با اشاره به اهمیت بحث محیط زیست در کشور اعلام کرد: با نگاهی به تاریخچه این مبحث متوجه عدم برنامه ریزی درست در این زمینه می شویم که می بایست رسیدگی به محیط زیست کشور به عنوان یکی از دستور کارهای دولت و ارگان های منابع طبیعی در کشور نهادینه شود.

وی با تاکید بر اینکه قزوین در گذشته به عنوان نگینی در سطح باغ سازی کشور می درخشیده است، گفت: امروز شاهد از بین رفتن باغ های استان هستیم و این زنگ خطر، همه ی افراد را موظف به احیای درختان و فضای سبز شهر می کند.

ریاست دانشگاه امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: اقداماتی چون کاشت نهال و احیای باغ ها تاثیر به سزایی در آینده محیط زیست کشور خواهد گذاشت و باید توجه داشت که صرفا کاشت درخت ملاک نیست چراکه این کاشت بدون نگهداری ارزش چندانی نخواهد داشت.

این مسوول با بیان اینکه هر شاخه ای که شکسته می شود، نهالی را به سوی خشکی می برد، توضیح داد: برای داشتن محیطی زنده و پر نشاط می بایست در حفظ نهال ها کوشا بود.

derakhtkari05

نایینی از راه اندازی پژوهشکده محیط زیست در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در آینده ای نزدیک خبر داد و اذعان داشت: متاسفانه استان قزوین روز به روز به سمت آلودگی ها به ویژه  فاضلابها و پس آب هایی که وارد خاک و رودخانه ها می شود و هم چنین آلودگی های موجود در بحث زمین و خاک، پیش می رود که امید است با راه اندازی این پژوهشکده در دانشگاه، قدم های مثبتی را در جهت پاکسازی شهر انجام دهیم.

 این مراسم با کاشت نهال توسط دانشجویان رشته طراحی فضای سبز و باغبان دانشگاه پایان یافت.

 

انتهای پیام/ 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار