عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کدخبر: 4161

حسینعلی شهریاری اظهار داشت: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، واردات واکس ممنوعیتی ندارد بلکه خرید واکسن از دو کشور آمریکا و انگلیس به خاطر دشمنی با ایران و همچنین توطئه های قبلی آنها علیه مردم ایران عاقلانه و صحیح نیست.

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلسدر خصوص واکسن کرونا و بحث های حاشیه ای که در کشور به وجود آمده است اظهار داشت: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، واردات واکس ممنوعیتی ندارد بلکه خرید واکسن از دو کشور آمریکا و انگلیس به خاطر دشمنی با ایران و همچنین توطئه های قبلی آنها علیه مردم ایران عاقلانه و صحیح نیست.

وی با تاکید بر اینکه سخنان و بیانات رهبر انقلاب حرف و رویکرد نهایی کشور برای خرید واکسن است عنوان کرد: همه مسئولان کشور باید از این دستور صریح و حکیمانه حمایت کنند؛ اگر ایران نیازمند خرید واکسن باشد مسیرهای زیادی برای واردات واکسن وجود دارد و نیازی به خرید واکسن از دو کشور انگلیس و آمریکا نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی  ضمن تاکید بر این نکته که دشمنی آمریکا، انگلیس و فرانسه در حق ملت ایران اثبات شده است بیان کرد: بارها و بارها خیانت این کشورها به مردم دنیا و ایران ثابت شده است؛ حدود 100 سال است که هر بار از این حکومت ها ضربه خورده ایم. همه توان این کشورها برای زمین زدن جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شده است.

شهریاری در ادامه افزود: با توجه به کارشکنی های گسترده این دولت ها در حق ایران، بعید نیست که بخواهند از طریق واکسن نیز به مردم آسیب هایی برسانند و مشکلاتی را برای کشور به وجود بیاورند که این مساله دیگر قابل جبران نخواهد بود.

وی در ادامه به سابقه ورود خون های آلوده به کشور نیز اشاره کرده و تصریح کرد: در حال حاضر امکان دستیابی به واکسن کرونا برای دانشمندان فراهم شده است و محققان کشور توانسته اند این واکسن را بسازند اما این نکته مهم است که پیش از این نیز فرانسه در قالب یک رفتار بشر دوستانه مقادیر زیادی خون‌های آلوده به ایدز به کشور ایران اهدا کرد که نتیجه آن ورود ایدز به کشور بود که در نهایت تعداد زیادی از افراد جان خود را از دست داده و تعداد دیگری همچنان درگیر این بیماری هستند.

در ادامه افزود: همه این خصومت ها با مردم ایران در شرایطی است که حتی آنها حاضر به پرداخت غرامت به مردم ایران هم نشدند و حتی یک عذرخواهی ساده هم نکردند. در شرایطی که حتی جلوی ورود بسیاری از داروهای حساس به کشور را گرفته اند نمی توان بدون آگاهی کشور را در معرض اتفاقات ناگوار بدتری قرار داد.

با تأکید بر اینکه ممنوعیت واردات واکسن فقط از سه کشور انگلیس، آمریکا و فرانسه است تصریح کرد: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز را تا هنگامی که واکسن های تولید داخلی به تولید انبوه برسد از کشورهایی به جز این سه کشور وارد کنند و تاکنون هم پیگیری های لازم برای ساخ و واردات واکسن توام با هم دنبال شده است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار