سحرگاه امروز

کدخبر: 40

سحرگاه امروز با حضور معاون دادستان قزوین، دادیار اجرای احکام کیفری و قاضی ناظر زندان دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، قاتل قزوینی در زندان مرکزی این شهر به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش قزوین خبر به نقل از صبح قزوین، حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص اجرای حکم این فرد گفت: پس از سیر تشریفات قانونی و تأیید دیوان عالی کشور با رعایت موازین شرعی و قانونی، حکم قصاص قاتل در محوطه زندان مرکزی قزوین اجرا شد.

وی افزود: دستگاه قضائی و شورای حل اختلاف برای کسب رضایت از اولیای دم نهایت تلاش خود را به‌کار گرفتند ولی در نهایت با درخواست اولیای دم حکم فوق به مرحله اجرا درآمد.

این مقام قضایی ادامه داد: تیرماه سال ۸۸ عباس – ر در نتیجه درگیری لفظی و فیزیکی با مقتول به نام علی اصغر از قداره استفاده کرده و با ضربه به گردن مقتول مرتکب قتل عمدی می شود.

حجت الاسلام صادقی عنوان کرد: پس از درگیری میان تعدادی از جوانان و جداسازی آنان توسط همسایگان، عباس و برادرش به ناگاه با چاقو و قداره ای که در دست داشتند مجددا به علی اصغر(مقتول) و برادرش جلال حمله ور می شوند و عباس قداره را به گردن علی اصغر فرو می کند و جلال را نیز زخمی می نماید. بلافاصله علی اصغر به بیمارستان منتقل و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت می شود.

صادقی نیارکی خاطر نشان کرد: در تحقیقات بعمل آمده عباس اتهام قتل عمدی مقتول را قبول و صحنه جرم از طریق اداره آگاهی بازسازی می شود و پزشک قانونی نیز علت مرگ را آسیب به عروق اصلی گردن و عوارض ناشی از آن تعیین می کند.

دادستان قزوین اظهار داشت: پس از تکمیل تحقیقات و ارسال پرونده به دادگاه کیفری، شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین با صدور دادنامه ای عباس معروف به یعقوب را به یک فقره قصاص نفس با چوبه دار در محوطه زندان و به اتهام ایراد جرح عمدی با چاقو نسبت به جلال به تحمل یکسال حبس و به اتهام فحاشی به مقتول به تحمل ۴۰ ضربه شلاق محکوم می نماید که با اعتراض به رای صادره، شعبه هفدهم دیوانعالی کشور پس از بررسی رای شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین را تایید نموده و با تقاضای اولیاء دم مرحوم علی اصغر اجرای قصاص نفس قاتل به مرحله اجرا در آمد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار