فاطمه هاشمی: مطمئنم پدرم به مرگ طبیعی نمرده است

کدخبر: 3888

فوت آیت الله هاشمی غیرطبیعی بود و این کاملا درست است! هاشمی سالها با پیشرفته ترین امکانات پزشکی کشور و ایضا احتمالا با بخشی از امکانات دانشگاه آزاد، تحت نظارت بوده و کوچکترین مسال درباره سلامتی او با حساسیت دنبال میشده است. به همین دلیل شاید از منظر برخی فرزندان هاشمی وقتی اینهمه مراقبت ها و امکانات پزشکی در اختیار آیت الله هاشمی را مرور می کنند، مرگ او را غیر طبیعی بدانند

مهدی جهان تیغی: فاطمه و فائزه دو عضو خانواده هاشمی هستند که هر چند وقت یکبار شائبه های را راجع به فوت آیت الله هاشمی مطرح می کنند. اما فاطمه هاشمی در مصاحبه اخیر خود با یکی از رسانه های نزدیک به سیدحسن خمینی،  گفته است که با شواهدی که بدست آورده، مطمئن است که فوت پدرش طبیعی نبوده است. او درباره شواهدش نکات خاصی نگفته ولی اشاره کرده که این را از سخنان متضاد محافظان هاشمی، پلاکارد حاشیه ساز یک طلبه در قم  و اینکه چرا به او یادآوری نکردند! که از پدرش کالبدشکافی شود، متوجه شده است.

اما در اینباره بیشتر بخوانید:
الف: عمده دلیل برخی فرزندان هاشمی  برای غیر طبیعی بودن فوت پدرشان وجود رادیواکتیو در بدن آیت الله هاشمی بوده است. با این وجود با تحقیقات صورت گرفته شده توسط مسئولین دولتی معلوم شده که این موضوع چندان دلیل محکمه پسندی نبوده است. همچنانکه فاطمه هاشمی در همین گفتگو اخیر خود نیز اشاره کرده که این مساله در شورای عالی امنیت ملی مختومه شده و اتفاقا او مادرش نیز رادیو اکتیو دارند و این مساله چندان مهم نبوده است. با این وجود پس از ماه ها مانور و شبهه سازی درباره مشکوک بودن مشاهده مواد رادیو اکتیو در بدن مرحوم هاشمی رفسنجانی و بعد از ختم پرونده پزشکی آن، اینک فاطمه هاشمی کل ماجرا را زیر سوال برده است و گفته که این موضوع اصلا فریب بوده و مساله فوت هاشمی چیز دیگری است. این درحالیست که مساله رادیواکتیو را هم تنها خودشان بودند که همواره مطرح می کردند!

ب: مساله شائبه دار بودن فوت هاشمی در شرایط خاص سیاسی مطرح می شود. پیش از این همزمان با نزدیک شدن به سالگرد فوت هاشمی این مساله توسط فائزه مطرح شده و تا چند روز ادامه داشت. در همین حال همزمان با حادثه دردناک فوت چند دانشجوی دانشگاه علوم تحقیقات و ایجاد سوالات جدی درباره انگیزه و میزان دقت در ساخت این دانشگاه در ارتفاعات تهران آنهم در زمان مدیریت خاندان هاشمی بر دانشگاه آزاد، فاطمه هاشمی دوباره موضوع غیر طبیعی بودن فوت پدرش را مطرح کرده است. بین این دو می شود ربط های جدی پیدا کرد و ساده انگاری است که پس از چند ماه سکوت به یکباره دیگر موضوع مختومه پرونده مرگ آیت الله هاشمی در شورای عالی امنیت دوباره رسانه ای شود. اما یک سوال از امثال فاطمه هاشمی می توان مطرح کرد و آن اینکه فوت این دانشجویان و جوانان بی گناه مردم، طبیعی است؟ به صورت طبیعی نمی توان ازتباطاتی بین فوت این دانشجویان با غیر ایمن و علمی بودن جاده های ساخته شده این دانشگاه در دوران یکه تازی خاندان شما در دانشگاه آزاد پیدا کرد؟

ج: اما فوت آیت الله هاشمی غیرطبیعی بود و این کاملا درست است! هاشمی سالها با پیشرفته ترین امکانات پزشکی کشور و ایضا احتمالا با بخشی از امکانات دانشگاه آزاد، تحت نظارت بوده و کوچکترین مسال درباره سلامتی او با حساسیت دنبال میشده است. به همین دلیل شاید از منظر برخی فرزندان هاشمی وقتی اینهمه مراقبت ها و امکانات پزشکی در اختیار آیت الله هاشمی را مرور می کنند، مرگ او را غیر طبیعی بدانند! از منظر آنها احتمالا اینهمه امکانات باید مانع مرگ پدرشان در سن 82 سالگی میشد و این غیر طبیعی است. غیر از این نیز، از منظر سیاسی نیز نباید فوت آیت الله هاشمی برای امثال فاطمه و فائزه طبیعی باشد. به صورت طبیعی هاشمی رفسنجانی مسبب اصلی و بزرگ روی کارآمدن دولت روحانی بوده است و به قول نزدیکانش، اگر خودش فرصت کاندیدا شدن پیدا می کردند 90درصد رای داشت! با این همه محبوبیت و شرایط خاصی که هاشمی رفسنجانی به لحاظ سیاسی -به ظن نزدیکانش- داشته طبیعی است که مرگ وی کمی غیر طبیعی باشد! زیرا به صورت طبیعی باید پدرمی ماند و طبیعتا فرزندان بیشتر از حضور پدر بهره سیاسی می بردند. بنابراین فوت هاشمی، در واقع مسیر طبیعی سیاسی فرزندان او را تغییر داده است. طبیعی است که امثال فاطمه و علی الخصوص فائزه با اظهارات شاذش که تاکنون در کنار پدر زندگی طبیعی داشته اند و الان در نبود حامی و پشتیبانی او، زندگی سیاسی هم برایشان غیرطبیعی است! نبودن هاشمی در واقع برای آندسته  از فرزندان هاشمی که ادامه مسیر سیاسی و رسیدن به مناصب قدرت غیرطبیعی شده؛ مرگ هاشمی را نیز غیرطبیعی می دانند! والسلام!

*مدیر مسئول جهان نیوز

ارسال نظرات

آخرین اخبار